Nový průzkum Internet Security Systems

20. prosince 2006
I Opera dostává filtr proti phishingu
Praha, 20. prosince – Internet Security Systems, divize společnosti IBM, dnes zveřejnila výsledky průzkumu, který ukazuje, že obavy spojené s bezpečností ovlivňují negativně schopnost poskytovatelů telekomunikačních služeb plně uvést na trh nabídku nových služeb jako jsou IP hlasové služby a IP televize.
Nový průzkum Internet Security Systems

V průzkumu nazvaném „Stav zabezpečení poskytovatelských služeb“ (The State of Security in Carrier Service Delivery) to uvedla více než polovina respondentů, a to v kontextu balíčků služeb nazývaných “Triple-Play” (hlas, video a data) a “Quad-Play” (hlas, video, data a wireless).

78% dotázaných přitom považuje zabezpečení za podstatu dlouhodobé životaschopnosti služby VoIP a 30% z nich přiznalo, že služba IP televize „není vůbec bezpečná“.

Průzkum se uskutečnil mezi více než 50 klíčovými manažery největších světových poskytovatelů IP služeb.
„Poskytovatelé stojí před výzvou nasadit nové IP služby, které dokáží splnit nároky na kvalitu a spolehlivost služeb, které mají nahradit – konkrétně tedy tradiční telefon a televizi, řekl Peter Stremus, viceprezident IBM Internet Security Systems pro oblast EMEA. „Nyní, když jsou tyto nové služby z hlediska výkonu a kvality připraveny na vstup na trh, ukazuje se, že bezpečnost se stává klíčovým problémem.”

Kompletní verze průzkumu “The State of Security in Carrier Service Delivery” je volně dostupná ke stažení na webových stránkách IBM Internet Security Systems, na adrese http://www.iss.net/documents/literature/IBM_ISS_2006_carrier_survey.pdf.

Váš názor Další článek: I Opera dostává filtr proti phishingu

Témata článku: Video, Internet, Stažené video, Průzkum, Play, Delivery, Carrier

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší