Nový projektor pro domácí kino PJ-TX200 od Hitachi nabízí vysoký výkon a rozlišení

Praha 2.12.2005 - Po té, co byl projektor pro domácí kino Hitachi Cine Master PJ-TX200 poprvé představen na IFA 2005 (Berlín), společnost Hitachi oznámila, že výrobní verze tohoto produktu byla v některých zásadních ohledech vylepšena. Díky úpravám komponentů použitých v sériové výrobě byli inženýři v Hitachi schopni dostat výkon projektoru Cine Master PJ-TX200 ještě výše. K zásadním vylepšením patří nový kontrastní poměr 7000:1 a nižší akustický hluk 24dB.
Nový projektor pro domácí kino PJ-TX200 od Hitachi nabízí vysoký výkon a rozlišení

„Tato vylepšení výkonu dělají ze Cine Master PJ-TX200 jeden z nejlepších projektorů pro domácí kino s vysokým rozlišením, které jsou dnes na trhu dostupné. S novým Cine Master PJ-TX200 si již zákazníci nemusí volit mezi kvalitou obrazu a kontrastem. Kombinace kontrastního poměru 7000:1 s jedinečnými ED čočkami Hitachi a 10-bitovým digitálním zpracováním barev znamená, že si zákazníci vychutnají nejlepší možný obraz bez kompromisu,“ uvedl Nick Rogers, manager sekce Presentation Products v rámci Hitachi Digital Media Group. „Naši designoví a výrobní inženýři se neustále snaží o to, aby naše projektory a komponenty v nich použité dosahovaly co nejlepších výkonů. PJ-TX200 je názorným příkladem tohoto dynamického procesu, kdy se ještě před sériovou výrobou dosáhne značných vylepšení.“

Tento elegantní projektor 16:9 mění náhled lidí na to, jak vnímají domácí promítání na velké plátno. Společnost Hitachi zachovala veškeré designové prvky, které z jeho předchůdce, velice úspěšného PJ-TX100, učinily hit mezi domácími kiny, a přidala některé nové pokročilé technologie, které dostaly výkon PJ-TX200 ještě dále. Cine Master PJ-TX200 využívá jak veškeré výhody technologie 3LCD, včetně přesnosti barevné hloubky, absence lámání barev a dokonalé prezentace filmů, tak jedinečný duální digitální iris Hitachi, Super ED čočku a 10-bitové digitální zpracování obrazu. Výsledkem je nejlepší možná kvalita obrazu u domácího kina.

Klíčovým rysem tohoto projektoru je snadná instalace a uvedení do provozu - horizontální a vertikální posun čočky a zoom velkého rozsahu znamená, že snadno dosáhnete širokého obrazu bez zkreslení. Díky posunovacímu systému čočky je možné projektor umístit nad diváka, pod něho nebo vedle něho, a přesto je obraz zachován naprosto neporušený. Větrák je umístěn na čelní straně, a díky tomu je možné přístroj dát na polici nebo ho diskrétně umístit v neuzavíratelné skříni. A dvojnásobný optický zoom je zárukou toho, že i když projektor postavíte v místnosti kdekoli, nebude to mít žádný dopad na kvalitu obrazu.

Přístroj je mimo jiné vybaven také podsvíceným dálkovým ovladačem, který oceníte za tmy. Dále má několik přednastavených režimů obrazu (běžný, kino, hudba, sporty a dynamický) a také čtyři možnosti nastavení „My memory“ (Má paměť), ve kterých je možné uložit si uživatelské nastavení obrazu (barva, Gamma, teplota barev atd.). Cine Master PJ-TX200 je možné zapojit prakticky do kteréhokoli zařízení pro domácí zábavu a obsahuje komponentní vstup i HDMI port pro budoucí použití.

PJ-TX200 používá systém Super ED čoček Hitachi, který obsahuje 4 čočky s extra nízkým rozptylem v kombinaci s asferickými čočkami, a díky tomu obrazy 720p s vysokým rozlišením zobrazuje s větší přesností a vylepšenou reprodukcí barev. Plné 10-bitové digitální zpracování obrazu umožňuje přesnou reprodukci 1,07 miliardy barev, a tak zajišťuje hladkou a přirozenou jednotu barev, která je důležitá zejména při promítání filmů ve formátu HDTV. Duální iris systém a devítibodové ovládání Gamma korekce umožňují vynikající nastavení barev a úpravu úrovně černé.

 

O společnosti Hitachi Digital Media Group

Digital Media Group, která je součástí Hitachi Europe Ltd, je zodpovědná za celoevropský prodej a distribuci digitálních displejů Hitachi, spotřební elektroniky, projekčních produktů a systémů průmyslové televize.

Hitachi Digital Media Group má vedoucí postavení ve čtyřech klíčových oblastech poskytování digitálních řešení. Mezi klíčové řady produktů patří řešení pro domácí i firemní aplikace, zahrnující plazmové monitory, plazmové a LCD televize, včetně produktů s podporou standardu HDTV. Dále jsou to kompletní řada video a datových projektorů včetně špičkových projektorů pro domácí kino,
5. generace DVD kamer a celá škála DVD/harddisk přehrávačů a rekordérů. Nechybí ani moderní řešení v oblasti skenování pro firmy a vládní instituce a ve své třídě nejlepší produkty pro ukládání dat na PC i přenosných počítačích.

Více informací naleznete na stránkách společnosti Hitachi Digital Media na adresách:
http://www.hitachi-online.cz
http://www.hitachidigitalmedia.com


O společnosti Hitachi Europe Ltd

Hitachi Europe Ltd., je dceřinnou společností Hitachi Ltd., Japan, která je také jediným vlastníkem. Sídlo společnosti je v Maidenheadu, Velká Británie. Hitachi Europe má pobočky v 15 zemích a zaměstnává přes 470 osob v Evropě, na Středním Východě a v Africe. Jako „partner pro nejlepší řešení“ navrhuje společnost Hitachi Europe své služby a řešení tak, aby splnily specifické potřeby jejích zákazníků. Hitachi Europe pokrývá jedenáct klíčových obchodních oblastí: energetické a průmyslové systémy, řešení pro železnice, zařízení pro průmysl, informační systémy, vysoce výkonnostní výpočetní techniku, digitální média, spotřební produkty, klimatizační a chladící systémy, nákup a sourcing, skupinu pro podnikové technologie (výzkum a vývoj) a Hitachi Design Centre. Více informací naleznete na webových stránkách společnosti Hitachi Europe na adrese: http://www/hitachi-eu.com


Hitachi Ltd.

Hitachi Ltd., se sídlem v Tokiu v Japonsku, je jednou z předních nadnárodních společností, podikající mj. v oblasti elektroniky a elektrotechniky. Po celém světě zaměstnává přibližně 347 000 zaměstnanců. Fiskální rok 2004 (skončil 31. března 2005) skončil s konsolidovanými tržbami ve výši 9 027 miliard yenů (84,3 miliardy USD*).  Společnost nabízí široký sortiment systémů, produktů a služeb, včetně informačních systémů, elektronických zařízení, polovodičů, energetických a průmyslových systémů, spotřebních výrobků a materiálu a finančních služeb. Více informací naleznete na webových stránkách společnosti Hitachi Ltd. na adrese http://global.hitachi.com.

Témata článku: Projekční plátna, Master, Možné řešení, Iris, Projektor, Obraz, Digitální film, Nízký kontrast, Domácí kina, Japan, Domácí kino, Nick, Nejlepší řešení, Nejlepší inženýr, Kino, Domácí použití, Domácí projektor, Hitachi, Nejlepší televize, Europe

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje