Nový produkt Citrix Access Essentials™ zajistí snadný přístup pro malé a střední společnosti

Praha — 11. července, 2005 — Citrix Systems, Inc. (Nasdaq: CTXS), Citrix Systems, Inc. (Nasdaq: CTXS), vedoucí světová společnost v oblasti řešení pro přístupovou infrastrukturu, dnes oznámila uvedení nového výrobku Citrix Access Essentials™. Jde o nejnovější přírůstek do rostoucího portfolia společnosti Citrix, který byl speciálně vyvinut pro zajištění vzdáleného přístupu a centralizované správy informačních zdrojů pro malé a střední společnosti.
Nový produkt Citrix Access Essentials™ zajistí snadný přístup pro malé a střední společnosti

Nový výrobek byl představen na konferenci obchodních partnerů společnosti Microsoft, která se konala 8. – 10. července 2005 v Minneapolis. V patnáctileté historii společnosti Citrix jde o první výrobek určený pro potřeby malých a středních podniků. Citrix Access Essentials přináší snadný, bezpečný a cenově dostupný přístup k důležitým informacím a aplikacím a pomůže tak českým společnostem s méně než 75 zaměstnanci získat konkurenčí výhodu v dnešním neustále se zrychlujícím a mobilním obchodním prostředí.

Malé a střední podniky jsou neustále vystavovány rozhodnutím týkajícím se řízení jejich růstu a to obzvláště v situacích, kdy zřizují pobočky a zaměstnávají mobilní pracovní sílu. To vyžaduje zřízení nové infrastruktury a správy IT systému. Podle Českého statistického úřadu bylo v České republice na konci roku 2004 přibližně 30000 společností s počtem zaměstnanců do 200 osob. Malé a střední podniky tedy tvoří důležitou část trhu a jsou velice zajímavým zákazníkem pro nejrůznější dodavatele. Současným trendem jsou investice do infrastruktury a síťových řešení a proto se tyto společnosti stávají zajímavým cílem pro dodavatele IT řešení.

Citrix Access Essentials přináší bezpečný a  okamžitý přístup k centralizovaným informacím do každé společnosti s maximálním počtem 75ti uživatelů Microsoft® Windows®. V ceně 250 dolarů za uživatele zákazník dostane licenci pro Windows Terminal Server Client Access a zřízení cenově dostupného a bezpečného přístupového bodu, který je založený na Microsoft Windows Server™ 2003 pro aplikace, soubory a intranetové stránky. Správci systému je tak umožněno sledovat a kontrolovat kdo a kdy získá přístup k jakým informacím.

Citrix Access Essentials v sobě spojuje inovativní technologie společností Citrix a Microsoft, které umožňují, aby se programy chovaly, jako by byly spuštěny na lokálním nebo vzdáleném počítači, přestože běží centrálně a bezpečně na serveru. Uživatelům je zajištěna stejná funkčnost a bezpečnost, jako v lokální síti, přestože jsou na druhém konci světa. Malé a střední společnosti, které zakládají pobočky a využívají mobilní pracovní sílu a potřebují proto využívat CRM, online objednávky nebo inventurní systémy, naleznou v tomto novém produktu vše, co mohou potřebovat. Access Essentials jim zajistí rychlý a snadný přístup k firemním informacím odkudkoliv a umožní jim tak snížit náklady, potřebný čas a zdroje ke správě jejich systému.  

Nový produkt Citrix Access Essentials bude v prodeji v síti zkušených prodejců společnosti Citrix. Nový výrobek jim umožní získat zákazníky z nového segmentu trhu, malých a středních firem, které potřebují rychlý a bezpečný přístup k centralizovaným firemním aplikacím (objednávkový systém, automatizace obchodníků) odkudkoliv. Prodejcům se také otevírá nová možnost nabídnout zákazníkům vysokou hodnotu za velice příznivou cenu. Společnost Citrix také plánuje dále rozšířit svoji prodejní síť a to o prodejce, kteří se zaměřují na segment malých a středních firem. Tito prodejci budou vyhledáváni buď s pomocí nástroje Microsoft Partner Channel Builder, který je dostupný na www.microsoft.com/partner nebo v síti ISV aliancí, například se společností SAP.

“Citrix Access Essentials je bezpečným způsobem, jak rozšířit využití Windows Server 2003 v menších organizacích a to nejen pro zaměstnance v hlavní kanceláři, ale také pro zaměstnance v terénu nebo na pobočkách. Tento výrobek je dalším příkladem úspěšného spojení společností Citrix a Microsoft, které produkuje spolehlivá a vynikající řešení pro společnosti všech velikostí,” řekl Ondřej Novodvorský, ředitel, Server Platform Business Group, Microsoft Czech and Slovakia.  “Začlenění Microsoft Terminal Services CALs do řešení pro bezpečný vzdálený přístup od společnosti Citrix nám umožňuje dodávat zákazníkům neuvěřitelně snadný a cenově dostupný přístup pro menší společnosti, které nemají vlastní IT experty a je pro ně složité využívat Windows obchodní aplikace. Citrix Access Essentials přináší malým a středním firmám aplikaci na úrovni korporátní aplikace za dostupnou cenu a umožňuje jim tak získat konkurenční výhodu.”

"Citrix Access Essentials, bezpečný softwarový systém až pro 75 uživatelů, je skvělým produktem pro malé a střední podniky, které potřebují zajistit vzdálený přístup se snadnou a centralizovanou správou a dostupnou cenou," řekl Otta Matoušek, jednatel společnosti GRALL Technology, vedoucího dodavatele IT řešení v České republice. "Tento nový výrobek reflektuje všechny potřeby malých a středních společností a proto očekávám, že se v nadcházejících měsících stane velice úspěšným. Naše společnost má rozsáhlé zkušenosti se zaváděním řešení od společnosti Citrix ve velkých společnostech a velice se těšíme, že tyto zkušenosti budeme nyní moci využít také v novém segmentu trhu pro Citrix, tedy mezi malými a středními firmami.“   

 “Doposud byly možnosti malých a středních firem v oblasti vzdáleného přístupu k obchodním aplikacím velice limitované. Šlo buď o řešení pro velké firmy, která byla moc nákladná a zbytečně složitá nebo o nepružné základní produkty, které nenabízejí dostatek zabezpečení,” řekl Ondřej Marek, regionální marketingový manažer pro střední a východní Evropu společnosti Citrix. “Access Essentials umožní malým a středním společnostem využití robustní a maximálně bezpečné technologie, kterou již vyzkoušelo více než 160 000 firem po celém světě, za dostupnou cenu a v provedení upraveném pro jejich potřeby v dnešním vysoce konkurenčním prostředí.”

Citrix Access Essentials je od dnešního dne exkluzivně dostupný u obchodních partnerů Citrix® Solution Advisors v baleních pro 5 uživatelů. přes licenční program Citrix. 

O společnosti Citrix
Citrix Systems, Inc. (Nasdaq:CTXS) je vedoucím světovým dodavatelem řešení pro přístupovou infrastrukturu a renomovanou firmou v oblasti bezpečného přístupu pro podniky i jednotlivce. Produkty Citrix používá každý den více než 160 000 organizací na celém světě. Přístupový software Citrix, služby a zařízení poskytují lidem bezpečný a snadno spravovatelný přístup na vyžádání k pracovním informacím – odkudkoliv. K zákazníkům Citrix patří 100 % společností zařazených do prestižního seznamu Fortune 100, 99% společností ze seznamu Fortune 500 a 97% společností ze seznamu Fortune Global 500. Společnost Citrix má sídlo ve Fort Lauderdale v USA, pobočky ve 22 zemích světa, alianční partnery ve více než 100 zemích a přes 6200 distribučních a aliančních partnerů. Více informací naleznete na stránkách http://www.citrix.com.

Váš názor Další článek: Vysoce kritická chyba v přehrávači Winamp

Témata článku: Microsoft, Windows, Snadné řešení, Bezpečná aplikace, Přístup, Fort, Malá informace, Citrix, Otto, Malý podnik, Nová informace, Dostupná informace, Access, Úspěšný produkt, Dostupná síť, Pracovní den, Otta, Konkurenční výhoda, Pracovní zkušenost, Essentials


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Co se skrývá uvnitř běžné SD karty a jak ji oživit

Pojďme programovat elektroniku: Co se skrývá uvnitř běžné SD karty a jak ji oživit

** Máme ji v mobilech a fotoaparátech ** SD karta je dnes už standard ** A proto ji zkusíme připojit i k Arduinu

Jakub Čížek | 20

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 28

Šest nejlepších služeb a aplikací pro automatizaci online světa a chytré domácnosti

Šest nejlepších služeb a aplikací pro automatizaci online světa a chytré domácnosti

** Nastavte si automatiku na každodenní rutinní záležitosti ** Propojte online služby a chytrou domácnost ** Vybrali jsme šest nejlepších služeb pro automatizaci

Karel Kilián | 17


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 21 grafických karet

AMD poráží Intel už i v notebooku

Jak vytvořit 3D fotky v mobilu

Nejlepší fotoaparáty do 30 000 Kč