Nový převodník RIC-155GE společnosti RAD Data Communications dovoluje propojit velmi rychlé segmenty sítí LAN

Nový převodník RIC-155GE společnosti RAD Data Communications dovoluje propojit velmi rychlé segmenty sítí LAN na bázi gigabitového Ethernetu úsporněji než dosud. Díky technologii inteligentní konverze je širokopásmový lokální provoz o rychlostech až 1 000 Mb/s přenášen na větší vzdálenosti stávajícími páteřními linkami typu SDH/SONET, což zajišťuje poskytovatelům náročných přenosových služeb maximální využití dosud vybudované nákladné infrastruktury. Bezkonkurenčně nízké pořizovací náklady ve spojení s rozšířenou podporou pro virtuální privátní sítě jsou optimální volbou v případě potřeby vzájemného transparentního propojení moderních gigabitových segmentů na větší vzdálenosti.
Nový převodník RIC-155GE společnosti RAD Data Communications dovoluje propojit velmi rychlé segmenty sítí LAN

Význačnou schopností nového zařízení RIC155-GE je především optimální využití stávajících dálkových síťových spojů na bázi časového dělení pásma (TDM), jako jsou sítě SDH, k propojení paketově orientovaných, velmi rychlých lokálních sítí, jejichž základem je zásadně odlišná technologie Gigabit Ethernet. Transparentní přemostění dokáže zachovat jak vysokou rychlost datových přenosů, tak beze zbytku emulovat přímé propojení jednotlivých lokálních sítí. Koncoví zákazníci poskytovatelů služeb tak mohou využívat např. přenos provozu VoIP či náročných multimediálních dat mezi vzdálenými pobočkami bez nutnosti jakkoliv měnit stávající konfiguraci při zachování požadované výkonnosti.

Řešení RIC155-GE je navrženo speciálně s ohledem na provozování privátních sítí v prostředí ethernetových segmentů. Transparentní přenos ethernetových rámců přemostěním přes linky SONET/SDH zajišťuje korektní uchování a interpretaci značek dle normy 802.1q, což dovoluje rozšiřovat infrastrukturu segmentů Virtual LAN na podstatně větší vzdálenosti, než umožňují samotné přepínané lokální sítě. Důsledné zachování oddělení provozu na základě značkování rámců poslouží především poskytovatelům širokopásmových služeb při zajištění privátnosti datových toků jednotlivých koncových zákazníků, včetně možnosti nasazení kvality služeb (QoS) v podobě čtyř úrovní priority.

Zásadní výhodou zařízení RIC155-GE je přímá integrace hardwarových rozhraní pro gigabitový Ethernet a SDH/SONET sítě, což výrazně šetří náklady ve srovnání s pořízením odpovídajících modulů pro tradiční směrovače (routery). Zavedení a zprovoznění zařízení je jednoduché a správa je možná prostřednictvím protokolu SNMP či nativní webové aplikace ConfiguRAD. Více informací o produktech společnosti RAD naleznete na internetu adrese: http://www.rad.com. Více informací o společnosti RAD Data Communications a jejích produktech naleznete na internetové adrese www.rad.com.

Váš názor Další článek: Ke stažení je Mandriva LE2005, Linux, který běží i na Xboxu

Témata článku: Propojené zařízení, Nativní přenos, Požadovaná vzdálenost, Lokální síť, Požadovaná rychlost, Sonet, Jednotlivá adresa, Gigabitový ethernet, Koncové zařízení, Přímý přenos, Jednotlivá značka


Určitě si přečtěte

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 38

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

** Myslíte si, že umíte programovat? ** Ale prosím vás, zkuste jazyk Wenyan nebo Malbolge ** Z ezoterických jazyků zešílíte, nebo vás zaměstnají v Googlu

Jakub Čížek | 23Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky