Nový pevný disk WD Caviar využívá technologii kolmého magnetického zápisu

Nový pevný disk WD Caviar využívá technologii kolmého magnetického zápisu

LAKE FOREST, Kalifornie – 4. června 2007 – Společnost Western Digital Corp. (NYSE: WDC) dnes oznámila, že zahájila sériové dodávky vysokokapacitních pevných disků WD Caviar SE16 s kapacitou 750 GB a rozhraním Serial ATA (SATA) určených pro osobní počítače. Nové pevné disky WD Caviar SE16 750 GB, které jsou ideální pro datově intenzivní aplikace a náročné výpočetní a multimediální systémy, poskytují vysoký výkon díky své přenosové rychlosti 3 Gb/s, 16 MB vyrovnávací paměti a technologii přirozeného řazení příkazů (NCQ). 

„Společnost WD si je vědoma, že není nic důležitějšího než data zákazníků,” říká Don Bennett, viceprezident a generální ředitel skupiny WD pro ukládání dat v osobních počítačích.„Jedinečnou vlastností našich nových pevných disků pro osobní počítače je společné využití technologií SecurePark pro lepší odolnost proti nárazu, StableTrac pro snížení vibrací a IntelliSeek pro snížení spotřeby. Tyto osvědčené prvky použité v našich nových pevných discích Caviar SE16 750GB dále posílí vedoucí pozici společnosti WD v oblasti nejspolehlivějších produktů pro osobní počítače.“

Vysokokapacitní, spolehlivé pevné disky mají zásadní význam pro uživatele osobních počítačů, kteří provozují špičkové aplikace pro multimediální systémy a náročné výpočetní aplikace. Pevné disky WD Caviar určené pro osobní počítače obsahují pokročilé funkce, které přispívají ke chladnému, rychlému a spolehlivému chodu počítače.

Pevné disky WD Caviar SE16 750 GB jsou vybaveny firemní technologií SecurePark, která parkuje záznamové hlavy mimo povrch pevného disku, když je pevný disk v nečinnosti, vypnutý a při roztáčení. Na rozdíl od disků bez funkce SecurePark tato funkce zlepšuje odolnost vůči nárazu při vypnutí a zajišťuje, že záznamové hlavy se nikdy nedotknou povrchu disku, což snižuje opotřebení hlav a povrchu a zvyšuje dlouhodobou spolehlivost.

Jako u ostatních vysokokapacitních pevných disků WD byla i zde použita technologie StableTrac, která slouží pro další zvýšení spolehlivosti. Hřídel motoru vybaveného technologií StableTrac je upevněna na obou koncích a tím dochází ke snížení vibrací vyvolaných systémem a stabilizují se plotny pro přesné vyhledávání stop při operacích čtení a zápisu. Většina současných pevných disků je vybavena motory, které jsou připevněny pouze ke spodní části pevného disku, což může mít za následek otáčky navíc kvůli nesprávnému načtení stopy. Technologie StableTrac umožňuje rychlé načtení dat uživatele bez zbytečných otáček navíc.

Kromě opatření na zvýšení spolehlivosti v podobě firemní technologie postupného náběhu a StableTrac využívají pevné disky WD Caviar SE16 750 GB jedinečnou technologii pro snížení spotřeby energie. Firemní technologie IntelliSeek aktivně vypočítává optimální vyhledávací rychlost, aby omezila trhavý pohyb raménka, který produkuje hluk a je náročný na spotřebu energie, což je obvyklé u ostatních disků. S technologií IntelliSeek je pohyb raménka řízený tak, aby se hlava dostala na další cílový sektor právě v okamžiku, kdy má číst další informaci, namísto toho, aby se rychle dostala na místo a poté čekala na otočení disku, aby mohla začít data číst. Tento plynulý pohyb snižuje spotřebu energie ve srovnání s běžnými disky o více než 60 procent a jejich provoz je zároveň tišší s méně vibracemi.

Váš názor Další článek: Nová architektura od Intelu s tříkanálovým paměťovým řadičem

Témata článku: Náročná operace, Motor, Pevný disk, Disk, Firemní data, Přesná pozice, Obvyklá funkce

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší