Nový Nulový klient Fujitsu

Nový Nulový klient Fujitsu

Společnost Fujitsu představila Zero Client (Nulový klient) – jednoduché koncové zařízení, které nabízí výraznou úsporu nákladů zejména firmám s velkým počtem pracovních míst. Nový Nulový klient Fujitsu nepotřebuje lokální operační systém, lokální aplikace ani lokální zabezpečení dat.

„Dokonale virtualizovaný desktopový operační systém je v IT nedostižnou metou,“ říká Tomáš Rutrle, generální ředitel Fujitsu pro Českou republiku. „Náš Nulový klient se tomuto ideálu zase o kousek přiblížil. Pro mnoho podniků není nasazení tradičních klientských stanic praktické nebo dost úsporné. Zvláště pro úřady, banky a kancelářské prostředí nabízí Nulový klient výrazné úspory při uvedení do provozu i administraci. Podobné vstupní terminály dokážou výrazně snížit náklady na IT, ať už používáte služby externího hostování v cloud službách, nebo vlastní serverovou infrastrukturu.“

Zero Client společnosti Fujitsu sjednocuje přednosti běžného klientského PC s přednostmi terminálů. Znamená to mimo jiné, že zařízení je připojeno pouze jedním kabelem kombinujícím síťové připojení a napájení a že připojit se a pracovat je možné prakticky ihned po zapnutí přístroje bez jakékoliv konfigurace. Nízká spotřeba, minimální nároky na údržbu a celková delší životnost znamenají další podstatné úspory nákladů.

Firma Fujitsu je jednou z největších světových společností v oblasti IT technologií. Na českém trhu působí prostřednictvím Fujitsu Technology Solutions, která je nástupcem joint-venture Fujitsu Siemens Computers a vznikla na jaře roku 2009 odkoupením podílu firmy Siemens koncernem Fujitsu.

Více informací najdete na adrese: http://ts.fujitsu.com/ps2/press/read/news_details.aspx?id=3875

Šéf Opera Software odchází, po patnácti letech

Témata článku: Minimální konfigurace, Zero, Terminál, Minimální náklady

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší