Nový notebook Satellite L30-10x s Windows Vista

Nový notebook Satellite L30-10x s Windows Vista

Praha, Česká republika, 30. května 2007 – Společnost Toshiba uvádí na český trh nový notebook Satellite z řady L30, jejíž zástupci jsou určeni především pro běžnou kancelářskou práci a běžnou domácí zábavu. Ocení ho proto jak rodiny s dětmi, tak studenti, kteří potřebují výkonný a spolehlivý notebook za rozumnou cenu.

Nový L30-10x je vybaven procesorem Intel Celeron M 440 taktovaným na 1,86 GHz, rychlost jeho sběrnice je 533 MHz a cache má velikosti 1 MB. Proces poskytuje vysoký výkon v předinstalovaném systému Windows Vista Home Basic. L30-10x ve svém nitru dále skrývá rovný 1 GB DDR2 pamětí na 533 MHz (512 + 512 MB, rozšiřitelnost až na 2 GB), 80 GB velký harddisk a v neposlední řadě grafický adaptér ATI Radeon Xpress 200M s 256 MB paměti. Dohromady tyto komponenty nabízejí výkon potřebný ke spuštění řady moderních her, filmů či několika kancelářských aplikací najednou.

Veškeré dění v systému vám vizuálně zprostředkuje kvalitní širokoúhlý TFT displej o velikosti 15,4“. Jeho přirozené rozlišení je příjemných 1280x800 bodů, což ocení i majitelé videa v HD kvalitě. Širokoúhlý formát zobrazovací jednotky vás zbaví nepříjemných černých pruhů při sledování filmů na DVD.

O kvalitní reprodukci zvuku se stará 24bitové stereo a systém Toshiba Bass Enhanced Sound dodávající hloubky, které uživatelé u reproduktorů přenosných počítačů často postrádají.

Další chloubou tohoto modelu je multiformátová DVD vypalovačka DVD Super, která dokáže číst a zapisovat data na CD a DVD. Z DVD formátů nenaleznete na světě žádný, s nímž by si tato mechanika neporadila. Zvládne číst i zapisovat na DVD-R/RW, DVD+R/RW, DVD-RAM a také dvouvrstvé disky plusové i minusové technologie.

Komunikace s okolím je u L30-10x zajištěna již standardně pomocí bezdrátové technologie Wi-Fi ve standardech 802.11b/g a klasických drátových systémů – do sítě se můžete připojit přes 10/100 síťovou kartu či přes modem podporující mezinárodní protokol V.92.

Nový notebook Toshiba L30-10x váží pouze 2,74 kg a je tudíž vhodný pro běžné přenášení, například mezi přednáškovými místnostmi či po domácnosti. O jeho poškození, ztrátu dat či zneužití při odcizení se nemusíte rozhodně bát. Přístroj lze zabezpečit heslem, má slot pro kabel zámku Kensington, lze u něho zamknout klávesnici a má chráněný pevný disk proti poničení při otřesech.

Novinka Toshiby také disponuje dvěma rychlými USB 2.0 porty, dvojicí paměťových slotů a nabízí bohatý softwarový balík pro snadnou práci v moderním systému Windows Vista. K dispozici vám bude aplikace ConfigFree pro snadné nastavení notebooku, přehrávač DVD disků InterVideo WinDVD, vypalovací software InterVideo WinDVD Creator či Norton Internet Security 2007 s bezplatnými aktualizacemi na tři měsíce. Nechte se zlákat elegancí za příznivou cenu, která vás přesvědčí, že výkonný a kvalitní přenosný počítač je dostupný všem.

Váš názor Další článek: Nová architektura od Intelu s tříkanálovým paměťovým řadičem

Témata článku: Notebooky, Windows, Starý přístroj, Nitro, Notebooky toshiba, Bass, Elegance, Creator, Rozumná cena, Černá práce, Černý pruh, Kvalitní klávesnice, Běžný notebook, Moderní komponenta

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší