Nový notebook Satellite L30-10x s Windows Vista

Nový notebook Satellite L30-10x s Windows Vista

Praha, Česká republika, 30. května 2007 – Společnost Toshiba uvádí na český trh nový notebook Satellite z řady L30, jejíž zástupci jsou určeni především pro běžnou kancelářskou práci a běžnou domácí zábavu. Ocení ho proto jak rodiny s dětmi, tak studenti, kteří potřebují výkonný a spolehlivý notebook za rozumnou cenu.

Nový L30-10x je vybaven procesorem Intel Celeron M 440 taktovaným na 1,86 GHz, rychlost jeho sběrnice je 533 MHz a cache má velikosti 1 MB. Proces poskytuje vysoký výkon v předinstalovaném systému Windows Vista Home Basic. L30-10x ve svém nitru dále skrývá rovný 1 GB DDR2 pamětí na 533 MHz (512 + 512 MB, rozšiřitelnost až na 2 GB), 80 GB velký harddisk a v neposlední řadě grafický adaptér ATI Radeon Xpress 200M s 256 MB paměti. Dohromady tyto komponenty nabízejí výkon potřebný ke spuštění řady moderních her, filmů či několika kancelářských aplikací najednou.

Veškeré dění v systému vám vizuálně zprostředkuje kvalitní širokoúhlý TFT displej o velikosti 15,4“. Jeho přirozené rozlišení je příjemných 1280x800 bodů, což ocení i majitelé videa v HD kvalitě. Širokoúhlý formát zobrazovací jednotky vás zbaví nepříjemných černých pruhů při sledování filmů na DVD.

O kvalitní reprodukci zvuku se stará 24bitové stereo a systém Toshiba Bass Enhanced Sound dodávající hloubky, které uživatelé u reproduktorů přenosných počítačů často postrádají.

Další chloubou tohoto modelu je multiformátová DVD vypalovačka DVD Super, která dokáže číst a zapisovat data na CD a DVD. Z DVD formátů nenaleznete na světě žádný, s nímž by si tato mechanika neporadila. Zvládne číst i zapisovat na DVD-R/RW, DVD+R/RW, DVD-RAM a také dvouvrstvé disky plusové i minusové technologie.

Komunikace s okolím je u L30-10x zajištěna již standardně pomocí bezdrátové technologie Wi-Fi ve standardech 802.11b/g a klasických drátových systémů – do sítě se můžete připojit přes 10/100 síťovou kartu či přes modem podporující mezinárodní protokol V.92.

Nový notebook Toshiba L30-10x váží pouze 2,74 kg a je tudíž vhodný pro běžné přenášení, například mezi přednáškovými místnostmi či po domácnosti. O jeho poškození, ztrátu dat či zneužití při odcizení se nemusíte rozhodně bát. Přístroj lze zabezpečit heslem, má slot pro kabel zámku Kensington, lze u něho zamknout klávesnici a má chráněný pevný disk proti poničení při otřesech.

Novinka Toshiby také disponuje dvěma rychlými USB 2.0 porty, dvojicí paměťových slotů a nabízí bohatý softwarový balík pro snadnou práci v moderním systému Windows Vista. K dispozici vám bude aplikace ConfigFree pro snadné nastavení notebooku, přehrávač DVD disků InterVideo WinDVD, vypalovací software InterVideo WinDVD Creator či Norton Internet Security 2007 s bezplatnými aktualizacemi na tři měsíce. Nechte se zlákat elegancí za příznivou cenu, která vás přesvědčí, že výkonný a kvalitní přenosný počítač je dostupný všem.

Váš názor Další článek: Nová architektura od Intelu s tříkanálovým paměťovým řadičem

Témata článku: Notebooky, Windows, Elegance, Nitro, Starý přístroj, Černý pruh, Běžný notebook, Bass, Rozumná cena, Creator, Kvalitní klávesnice, Moderní komponenta, Černá práce, Notebooky toshiba


Určitě si přečtěte

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 254

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu