Nový mobilní archiv médií a vzdálená konfigurace routeru od D-Link

Nový mobilní archiv médií a vzdálená konfigurace routeru od D-Link

D-Link zdarma nabízí téměř neomezenou mobilitu v síti pomocí dvou nových aplikací. První z nich SharePort umožňuje uživatelům streamovat obsah archivu médií přes lokální nebo 3G síť do smartphonů nebo tabletů Apple i Android. Tato novinka tak přináší neomezený a nepřetržitý přístup k hudbě, fotografiím a filmům. S druhou aplikací QRS Mobile (Quick Router Setup) lze konfigurovat router DIR-857, zařízení z produktové řady D-Link amplifiTM navržené pro použití ve firemním i domácím prostředí, odkudkoli a kdykoli prostřednictvím iPhonu či iPadu.

Mediální archiv na cestách

Aplikace D-Link SharePort Mobile po nainstalování automaticky rozpozná, jaké úložné médium (USB paměť nebo USB pevný disk) je připojeno k routeru, a vytvoří privátní cloud. Uživatelé tak mají lokální nebo 3G přístup přes smartphone nebo tablet ke všem datům na úložném zařízení typu USB mass storage - od hudby a fotografií až po dokumenty a filmy. SharePort Mobile funguje ale i naopak. Uživatelé mohou bezpečně ukládat data pořízená na cestách.

Lze tak snadno přenést například fotografie z dovolené na pevný disk v domácí síti a zpřístupnit je tak přátelům, kteří si je mohou prohlížet na svých smartphonech či tabletech. Prostřednictvím aplikace Shareport Mobile je také možné mít s sebou oblíbené skladby a filmy kdykoli a kdekoli. Takové řešení je ideálním například v případě, kdy multimediální obsah převyšuje úložnou kapacitu smartphonu nebo tabletu.

Aplikace umožňuje přístup k dokumentům ve Wordu, tabulkám v Excelu nebo prezentacím v PowerPointu uložených v domácí síti. To jistě ocení uživatelé v případě, kdy těsně před poradou zjistí, že zapomněli na svůj iPad nahrát důležitou prezentaci. S aplikací SharePort Mobile zapomenutý soubor snadno získají.

Konfigurace routeru přes QRS Mobile

Domácí síť lze snadno nakonfigurovat během několika minut prostřednictvím iPhonu nebo iPadu. S aplikací QRS Mobile se uživatelé připojí k routeru přes Wi-Fi síť a spustí program. Po autentizaci uživatele aplikace automaticky zašifruje Wi-Fi spojení, které může být následně uživatelem podle potřeby přejmenováno, a po potvrzení nové konfigurace se přenese nastavení do routeru.

Koncem tohoto čtvrtletí bude k dispozici bezplatný upgrade firmwaru, který rozšíří podporu SharePort a mobilní komunikace také na další routery značky D-Link.

Aplikace SharePort a QRS Mobile od společnosti D-Link jsou nyní k dispozici ke stažení zdarma ze stránek iTunes Store a Android Market.

Pro více informací o společnosti D-Link navštivte www.dlink.cz nebo www.facebook.com/dlinkcz.

Témata článku: D-Link, USB Wi-fi, iPhone 3G, Domácí síť, Wi-fi síť, Mass, Mobile, Lokální síť, Mobil, Android Market, Neomezený přístup, Wi-Fi Router, Ideální případ

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje