Nový LIFEBOOK P7120: Mrňous s maximálním stylem

Unikátní řešení nového LIFEBOOKU P7120 vměstnává veškeré myslitelné vybavení do unikátně lehkého balení s nadstandardní výdrží na baterie.
Nový LIFEBOOK P7120: Mrňous s maximálním stylem

Praha, 14. prosince 2005 – Společnost Fujitsu Siemens Computers, přední evropský dodavatel IT, reaguje na požadavky všech, jež touží po malých, lehkých modelech notebooků, uvedením nového modelu úspěšné řady ultra-přenosných notebooků LIFEBOOK P, který nahrazuje úspěšný model P7010. Nový LIFEBOOK P7120 se honosí mnoha vlastnostmi, díky kterým se stává naprosto nezbytným: nápadný leštěný černý povrch, baterie s výdrží až jeden pracovní den a váha pouhých 1,28 kg – bez modulu DVD+/-RW mechaniky. Nový LIFEBOOK P7120 je nejlehčí dostupný plně vybavený notebook s modulární šachtou, technicky pokrokovým širokoúhlým displejem a technologií podporující veškeré myslitelné rozhraní a možnosti připojení. Na notebooku snad nechybí jediné v současné době běžně používané rozhraní! Model LIFEBOOK P7120 přijde na trh v první polovině ledna 2006 s cenou začínající na 61 790 Kč bez DPH.

 

Základním požadavkem mobilního firemního zákazníka je baterie s dlouhou životností. Především s ohledem na tento požadavek vyvinula společnost Fujitsu Siemens Computers EcoButton. Toto unikátní softwarové řešení vylepšuje řízení spotřeby a umožňuje významně prodloužit životnost baterie. Ke změně nastavení, například k vypnutí modulu optické mechaniky nebo snížení jasu displeje, postačí jediné kliknutí bez nutnosti přerušovat užitečnou práci. Stejnou funkcí EcoButton budou disponovat všechny příští generace modelů LIFEBOOK. Přidáním druhé baterie lze modelu LIFEBOOK P7120 prodloužit životnost baterie až na nepřerušených 11,5 hodiny.*

 

Bezpečnost a zábava ve standardu

Zájem o plně vybavený a výkonný notebook v štíhlém a elegantním provedení je zvláště mezi profesionály, jako jsou obchodní zástupci, poradci a vedoucí pracovníci, kteří jsou často na cestách. Ti notebook využívají ve velmi náročných podmínkách – ať už jako osobní počítač, prezentační nástroj u zákazníka nebo jim pomáhá krátit čas na cestách. Proto žádají notebook kombinující nejmodernější technologie s výjimečnými vlastnostmi.

Takovým příkladem může být LED, diodami podsvícený displej s poměrem stran 15:9. Ten díky vyššímu kontrastu reprodukuje ostřejší obraz s jasnými barvami a je proto vhodný i na multimédia. Displej také pohlcuje většinu odrazů světla z okolního prostředí a disponuje větším pozorovacím úhlem než displeje běžných notebooků.

Z bezpečnostních prvků patří ke standardu biometrický snímač otisků prstů. LIFEBOOK P7120 využívá modul TPM (Trusted Platform Module), jež se chová jako hardwarová schránka pro ukládání hesel a šifrovaných klíčů. Speciální pohlcovač nárazů chrání pevný disk, zajišťuje rychlejší přístup k datům a snižuje možnost jejich ztráty. A s ohledem na budoucnost je LIFEBOOK P7120 kompatibilní s technologií VoIP – disponuje nejlepším systémem pro rozpoznání řeči a je vybaven nejnovějším prostorovým mikrofonem.

 

 

 

 

Nejdůležitější technické údaje a výhody oproti předchozímu modelu:

n      technologie pasivního chlazení

n      EcoButton (softwarové řešení vylepšující řízení spotřeby)

n      výdrž baterie až 11,5 hodiny (se dvěma bateriemi)*

n      další vlastnosti a funkce:

- replikátor portů

- integrované moduly Intel® PRO/Wireless 2915a/b/g LAN a Bluetooth

- prostorové mikrofony a podpora VoIP

n        zabezpečení:

- integrovaný TPM modul

- biometrický snímač otisků prstů

n      šachta pro ultra-tenké moduly

n      výška pouhých 2,5 cm

n      váha včetně šestičlánkové baterie snížena na 1,25 kg (bez modulu optické mechaniky)

n      WXGA displej s úhlopříčkou 10,6“ s technologií Crystal View a podsvícením pomocí LED diod

n      nejnovější technologie Intel Centrino™ Mobile s procesorem Intel Pentium M ULV

 

 

Fotografie v tiskovém rozlišení najdete na adrese http://www.fsc-mediaserver.com/ms/go.cfm?folderid=3394&jumpfactor=6 (strana 3 a výše).

 

Detailní technické parametry můžete najít na adrese http://www.fujitsu-siemens.cz/bin/datasheets/notebooks/ds_lifebook_p7120_cz.pdf.

Témata článku: Hudba, filmy, seriály, Obchodní váhy

Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji