Nový kompaktní DiMAGE G600: Rychlý, jednoduchý a výkonný

U této novinky se společnost Konica Minolta zaměřila na podstatu, jakou by měl fotoaparát mít – rychlost, jednoduché použití a schopnost tvořit vysoce kvalitní snímky, ze kterých se budete vždy těšit. DiMAGE G600 s 6 megapixely a novým designem disponuje rychlou odezvou, ergonomickým designem a funkcemi, které zaujmou jak začátečníky, tak pokročilé amatéry.
Nový kompaktní DiMAGE G600: Rychlý, jednoduchý a výkonný

„Vysoké kvality snímků jsme dosáhli díky objektivu GT HEXANON Lens, který vytváří fantasticky přesné obrazy. Obrazy jsou převáděny snímačem CCD typu 1/1,8 palce s celkem 6,37 miliony pixelů na kvalitní snímky s vysokým rozlišením, jaké byste od tak kompaktního fotoaparátu nečekali,“ říká Jiří Kubíček ze společnosti Konica Minolta Photo Imaging Czech. Podle něj jsou snímky nádherně detailní a tento útlý, kapesní fotoaparát je pořizuje stejně kvalitně v celém rozsahu zoomu.  „G600 zpracovává snímky nově vyvinutou technologií A*IPS využívající algoritmus vytvořený společností Konica Minolta. Ten neustále určuje optimální expozici, zaostření a vyvážení bílé,“ dodává Kubíček.

 

Nově vyvinutý postup zpracování signálu (Signal Processing Engine) navíc zaručuje uvedení fotoaparátu do provozu za 1,3 sekundy. Pohotovost fotoaparátu je dále posílena rychlým zpracováním snímků, které výrazně snižuje intervaly mezi pořízením jednotlivých snímků. Snímky lze zvětšit až dvanáctinásobně s využitím ovladače. Tento prvek také umožňuje zvětšit část pořízeného snímku a zkontrolovat tak zaostření snímku.

 

Tělo fotoaparátu a rozmístění ovládacích prvků doznalo změn. Konstrukční prvky z nerezové ocele a hliníku přispívají k modernímu, přesto nadčasovému pojetí s ergonomicky rozmístěnými ovládacími prvky. Uživatelé si ovládání tohoto účelně sestaveného fotoaparátu s kapesními rozměry 94 × 56 × 29,5 mm (š × v × h) osvojí velmi rychle.

 

Tisk snímků bez počítače Vám umožní tiskárny vybavené technologií PictBridge.  Zásuvka pro dva typy paměťových karet (Memory Sticks a SD Memory Cards) usnadňuje přenos jak statických, tak pohyblivých obrázků. Kartu Memory Stick lze zapojit přímo do počítačů značky Sony. Pokročilí uživatelé mají možnost jemně doladit barvy snímku a vytvářet speciální efekty s využitím mnoha funkcí, se kterými uskuteční své umělecké vize. Režim Makro umožňuje fotografovat objekty vzdálené pouhých 6 cm (širokoúhlý objektiv) na ploše 46 × 63 mm.

 

Charakteristické vlastnosti fotoaparátu

§         Vysoké rozlišení se snímačem CCD s 6 megapixely. Rozlišení poskytuje dostatek detailů pro kvalitní tisk na papír o rozměrech větších než A3 (476,8 × 357,6 mm a větší) při 150 dpi.

§         Technologie zpracování obrazu Hybrid Adaptive A*IPS

§         Vysoce kvalitní objektiv GT HEXANON

§         Rychlá odezva – vzácná vlastnost u digitálních fotoaparátů s výsuvnými objektivy. Fotoaparát DiMAGE G600 je připraven fotografovat za pouhé 1,3 sekundy.

§         Přímý tisk – Funkce, nově použitá ve fotoaparátu DiMAGE G600, která umožňuje tisknout přímo z fotoaparátu (bez použití počítače) díky podpoře průmyslového standardu PictBridge.

§         Dvojitá zásuvka pro paměťové karty umožňuje současně používat paměťové karty SD (SecureDigital) a MS (Memory Stick). (Fotoaparáty řady G jsou kromě fotoaparátů Sony jedinými fotoaparáty, které podporují karty Memory Stick.)

§         Volitelný systém měření expozice s režimy váhového měření se zdůrazněním středu a bodového měření.

§         Obsluha fotoaparátu DiMAGE G600 je jednoduchá. Fotoaparát se zapíná posunutím krytu objektivu, což je systém, na který je zvyklá řada uživatelů kompaktních fotoaparátů, a který zároveň chrání objektiv.

§         Intuitivní rozmístění ovládacích prvků, které umožní všem uživatelům používat fotoaparát okamžitě, jakmile jej poprvé vezmou do ruky.

§         Snadné makrosnímky. Režim Makro zaostřuje objekty v minimální vzdálenosti 6 cm při širokoúhlém objektivu a umožňuje zachytit plochu o rozměrech 46 × 63 mm.

 

Váš názor Další článek: Hrozí Wi-Fi v městských zástavbách kolaps?

Témata článku: Konica Minolta, Objektivy, Memory Stick, Signal, Nerezová ocel, Kompaktní rozměr, Kvalitní digitální kompaktní fotoaparáty


Určitě si přečtěte

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

** 22. května 1990 uvedl Microsoft Windows 3.0 ** Systém z Microsoftu definitivně udělal lídra na desktopu ** Tehdejší Windows byly vlastně grafickou nadstavbou nad MS-DOS

Jakub Čížek | 75

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

** Apple dnes představuje novinky ** Tradiční keynote v rámci konference WWDC probíhá jen online ** Nové operační systémy, ale i něco navíc

David Polesný | 109

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

Za hranicemi Chromu: 13 nejzajímavějších prohlížečů, které „nikdo“ nepoužívá

Za hranicemi Chromu: 13 nejzajímavějších prohlížečů, které „nikdo“ nepoužívá

** Šesti nejpoužívanějším prohlížečům patří 94 % trhu ** Různé „klony“ Chromu slibují lepší funkce nebo jiný design ** Také Firefox má řadu zajímavých odnoží

Lukáš Václavík | 40

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

** Podzimní vydání Windows 10 přinese jen minimum novinek ** Aktualizace ponese formální označení 20H2 ** Microsoft mění názvy v programu Windows Insider

Lukáš Václavík | 17

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

** Apple, vývojáře i uživatele rozhodně nečekají dva roky prázdnin ** macOS se může uzavřít podobně jako iOS a iPadOS ** Přechod na Arm znamená stopku pro hackintoshe

Lukáš Václavík | 105

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

** Vyzkoušíme Raspberry Pi 4 s iRaspbianem ** Operační systém vypadá skoro jako macOS ** Vše strčíme do vlastní stylové krabice

Jakub Čížek | 31


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11