Nový kompaktní DiMAGE G600: Rychlý, jednoduchý a výkonný

U této novinky se společnost Konica Minolta zaměřila na podstatu, jakou by měl fotoaparát mít – rychlost, jednoduché použití a schopnost tvořit vysoce kvalitní snímky, ze kterých se budete vždy těšit. DiMAGE G600 s 6 megapixely a novým designem disponuje rychlou odezvou, ergonomickým designem a funkcemi, které zaujmou jak začátečníky, tak pokročilé amatéry.
Nový kompaktní DiMAGE G600: Rychlý, jednoduchý a výkonný

„Vysoké kvality snímků jsme dosáhli díky objektivu GT HEXANON Lens, který vytváří fantasticky přesné obrazy. Obrazy jsou převáděny snímačem CCD typu 1/1,8 palce s celkem 6,37 miliony pixelů na kvalitní snímky s vysokým rozlišením, jaké byste od tak kompaktního fotoaparátu nečekali,“ říká Jiří Kubíček ze společnosti Konica Minolta Photo Imaging Czech. Podle něj jsou snímky nádherně detailní a tento útlý, kapesní fotoaparát je pořizuje stejně kvalitně v celém rozsahu zoomu.  „G600 zpracovává snímky nově vyvinutou technologií A*IPS využívající algoritmus vytvořený společností Konica Minolta. Ten neustále určuje optimální expozici, zaostření a vyvážení bílé,“ dodává Kubíček.

 

Nově vyvinutý postup zpracování signálu (Signal Processing Engine) navíc zaručuje uvedení fotoaparátu do provozu za 1,3 sekundy. Pohotovost fotoaparátu je dále posílena rychlým zpracováním snímků, které výrazně snižuje intervaly mezi pořízením jednotlivých snímků. Snímky lze zvětšit až dvanáctinásobně s využitím ovladače. Tento prvek také umožňuje zvětšit část pořízeného snímku a zkontrolovat tak zaostření snímku.

 

Tělo fotoaparátu a rozmístění ovládacích prvků doznalo změn. Konstrukční prvky z nerezové ocele a hliníku přispívají k modernímu, přesto nadčasovému pojetí s ergonomicky rozmístěnými ovládacími prvky. Uživatelé si ovládání tohoto účelně sestaveného fotoaparátu s kapesními rozměry 94 × 56 × 29,5 mm (š × v × h) osvojí velmi rychle.

 

Tisk snímků bez počítače Vám umožní tiskárny vybavené technologií PictBridge.  Zásuvka pro dva typy paměťových karet (Memory Sticks a SD Memory Cards) usnadňuje přenos jak statických, tak pohyblivých obrázků. Kartu Memory Stick lze zapojit přímo do počítačů značky Sony. Pokročilí uživatelé mají možnost jemně doladit barvy snímku a vytvářet speciální efekty s využitím mnoha funkcí, se kterými uskuteční své umělecké vize. Režim Makro umožňuje fotografovat objekty vzdálené pouhých 6 cm (širokoúhlý objektiv) na ploše 46 × 63 mm.

 

Charakteristické vlastnosti fotoaparátu

§         Vysoké rozlišení se snímačem CCD s 6 megapixely. Rozlišení poskytuje dostatek detailů pro kvalitní tisk na papír o rozměrech větších než A3 (476,8 × 357,6 mm a větší) při 150 dpi.

§         Technologie zpracování obrazu Hybrid Adaptive A*IPS

§         Vysoce kvalitní objektiv GT HEXANON

§         Rychlá odezva – vzácná vlastnost u digitálních fotoaparátů s výsuvnými objektivy. Fotoaparát DiMAGE G600 je připraven fotografovat za pouhé 1,3 sekundy.

§         Přímý tisk – Funkce, nově použitá ve fotoaparátu DiMAGE G600, která umožňuje tisknout přímo z fotoaparátu (bez použití počítače) díky podpoře průmyslového standardu PictBridge.

§         Dvojitá zásuvka pro paměťové karty umožňuje současně používat paměťové karty SD (SecureDigital) a MS (Memory Stick). (Fotoaparáty řady G jsou kromě fotoaparátů Sony jedinými fotoaparáty, které podporují karty Memory Stick.)

§         Volitelný systém měření expozice s režimy váhového měření se zdůrazněním středu a bodového měření.

§         Obsluha fotoaparátu DiMAGE G600 je jednoduchá. Fotoaparát se zapíná posunutím krytu objektivu, což je systém, na který je zvyklá řada uživatelů kompaktních fotoaparátů, a který zároveň chrání objektiv.

§         Intuitivní rozmístění ovládacích prvků, které umožní všem uživatelům používat fotoaparát okamžitě, jakmile jej poprvé vezmou do ruky.

§         Snadné makrosnímky. Režim Makro zaostřuje objekty v minimální vzdálenosti 6 cm při širokoúhlém objektivu a umožňuje zachytit plochu o rozměrech 46 × 63 mm.

 

Váš názor Další článek: Hrozí Wi-Fi v městských zástavbách kolaps?

Témata článku: Objektivy, Signal, Konica Minolta, Kompaktní rozměr, Kvalitní digitální kompaktní fotoaparáty, Memory Stick, Nerezová ocel


Určitě si přečtěte

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 28

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 136

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Karel Kilián | 31Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky