Nový internetový portál Celní správy

Internetový portál Celní správy, který pro Generální ředitelství cel ČR vytvořila společnost Unicorn, zahájil svůj provoz.
Nový internetový portál Celní správy

Rozsáhlý projekt portálu Celní správy byl realizovaný v rámci programu PHARE, předvstupní podpory Evropské unie pro nové členské země. Základní cíle projektu zahrnují převod existujícího webového řešení na moderní platformu, vytvoření jednotné brány pro přístup k datům v rámci celé Celní správy a zefektivnění a usnadnění práce s informacemi. Nový portál umožňuje Celní správě poskytovat aktuální informace široké veřejnosti a zároveň slouží jako centrální zdroj informací pro více než sedm tisíc vlastních zaměstnanců. Společnost Unicorn projekt portálu Celní správy navrhla, vyvinula a implementovala během necelých dvanácti měsíců. Úloha Unicornu uvedením systému do ostrého provozu neskončila, společnost zajistila také zaškolení uživatelů a bude zajišťovat údržbu systému.

 

Portál Celní správy se skládá ze dvou částí – veřejné a privátní. Veřejná část je společná pro celou Celní správu a umožňuje přístup široké veřejnosti. Část privátní je rozdělena na weby jednotlivých útvarů, které jsou k dispozici pouze oprávněným uživatelům z řad zaměstnanců Celní správy. Přístup k datům je zajištěn prostřednictvím webového rozhraní s podporou fulltextového vyhledávání. Veškeré informace jsou organizovány podle typu dokumentů. Nedílnou součástí portálu jsou integrované aplikace, které usnadňují uživatelům například práci s datovými soubory, seznamy celních útvarů nebo plánování úkolů a událostí.

 

„Portál pro Celní správu je od počátku navržen a implementován tak, aby splňoval veškeré požadavky klienta zejména na aktuálnost a jednotnost informací. Cílem řešení je poskytnout rychlý a přehledný přístup k požadovaným informacím. Věřím, že zaměstnanci Celní správy i veřejnost v krátké době ocení výhody nového systému,“ uvedl Vladimír Kovář, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Unicorn.

 

Podnětem pro inovaci původního řešení byla potřeba zefektivnit způsob sdílení informací, jejich zveřejňování a údržbu v rámci Celní správy. Nový portál je realizován tak, aby splňoval standardy informačních systémů veřejné správy pro náležitosti životního cyklu projektu tak, jak je definuje Ministerstvo informatiky České republiky.

 

Portálové řešení je kompletně postaveno na platformě Microsoft .NET. Veřejná část portálu podporuje vícejazyčné uživatelské prostředí - současná verze je připravena prozatím v českém a anglickém jazyce.

 

 

O společnosti Unicorn

Unicorn je moderní, dynamická skupina společností zaměřující se na poskytování komplexních služeb v oboru informačních systémů (IS) a informačních a komunikačních technologií (ICT).

Posláním celé skupiny je poskytovat svým zákazníkům špičková řešení, produkty a služby v následujících oblastech: projekce a konstrukce informačních systémů, integrace IS, provoz a servis IS, konzultace, školení a vzdělávání, distribuce, standardní řešení, internet a multimédia, infrastruktura a ICT recruitment.

Skupina vznikla založením společnosti Unicorn, spol. s r.o. v roce 1990. Dnes celou skupinu zastřešuje Unicorn a.s. se základním jměním 100 milionů Kč. Unicorn dále tvoří společnosti: Unicorn Applications, Unicorn Consulting, Unicorn Distribution, Unicorn Education, Unicorn Multimedia, Unicorn Services, Unicorn Solutions, Unicorn Systems, Unicorn Technologies, Deckard & Penfield, NeatCode, Vigour a zahraniční pobočky na Slovensku, v Chorvatsku a USA.

 

 

 

Tato i všechny ostatní tiskové zprávy společnosti UNICORN jsou k dispozici na adrese http://www.unicorn.cz/press.

Témata článku: Hudba, filmy, seriály, Recruitment, Unicorn

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje