Nový Intel Atom zrychlí příští generaci tabletů

Nový Intel Atom zrychlí příští generaci tabletů

Společnost Intel dnes oznámila, že platforma Intel® Atom™ původně označovaná jako „Oak Trail”, se již dodává partnerům a první produkty, které jsou na této platformě postavené, se na trhu objeví v květnu tohoto roku. Novinka bude dostupná již ve více než 35 tabletech a hybridních zařízeních. Platformu budou ve svých produktech (na různých operačních systémech) používat společnosti jako Evolve III*, Fujitsu Limited*, Lenovo*, Motion Computing*, Razer* a Viliv*.

Klepněte pro větší obrázek

Na konferenci Intel Developer Forum v Pekingu navíc Intel představí novou generaci procesoru Intel Atom, aktuálně nazývanou „Cedar Trail”. Tato generace bude postavena na 32nm technologii 32nm a určena pro tiché a tenké přenosné počítače typu netbook a pro all-in-one řešení. Díky inovativní technologii nebudou tato nová zařízení potřebovat ventilátor.

„Nová platforma Intel Atom „Oak Trail“ a připravovaná platforma „Cedar Trail“ jsou důkazem naší dlouhodobé snahy nabízet špičková řešení pro osobní a mobilní zařízení, zvyšovat životnost baterie a nabízet uživatelům stále vyšší výkon,“ říká Doug Davis, viceprezident společnosti Intel a generální ředitel divize pro netbooky a tablety. „Pracujeme na urychlení výroby řady Intel Atom, abychom se vyvíjeli ještě rychleji, než předpokládá Mooreův zákon. Produkty s našimi novými technologiemi bychom na trhu chtěli vidět v horizontu tří let,“ dodává Doug Davis.

Nový procesor Intel Atom Z670, který je součástí platformy „Oak Trail, nabízí lepší přehrávání videa, rychlejší surfování po internetu a delší výdrž na baterie, aniž by byl obětován jeho výkon. Bohatá multimediální výbava obsahuje dekódování videa v rozlišení 1080p včetně podpory HDMI nebo Adobe* Flash.

Klepněte pro větší obrázek

Nový Intel Atom Z670 podporuje různé operační systémy, jako jsou například Google* Android*, MeeGo* a Windows*. Tato flexibilita přináší podstatně širší výběr v oblasti tabletů a hybridních zařízení kombinujících nejlepší funkce tabletu a netbooku.

Platforma umožňuje vyrábět menší, tenčí a výkonnější zařízení, jelikož grafická karta i paměťový řadič jsou integrovány přímo v procesoru. Nízkoprofilový Intel Atom Z670 je o šedesát procent menší než modely předchozí generace a obejde se bez přídavného ventilátoru. Baterie má dostatečnou kapacitu na celý den provozu. Dále jsou procesory vybaveny funkcí Intel® Enhanced Deeper Sleep, která v době nečinnosti dokáže lépe šetřit energií, a optimalizovanou technologií Intel SpeedStep®. Integrované HD dekódování umožňuje přehrávání videa v rozlišení 1080p při zanedbatelné spotřebě energie.

Procesory Intel Atom Z670 jsou vybaveny čipovou sadou Intel® SM35 Express, která neobsahuje olovo ani halogeny a podporuje USB 2.0 pro vyšší výkon. Intel® High Definition Audio nabízí dobrou podporu pro domácí kino.

Intel Atom je ideální pro menší, integrovaná zařízení, například v maloobchodu, zdravotnictví nebo průmyslu. Například ve zdravotnictví může zdravotnický personál využívat přístrojů postavených na těchto procesorech ke vkládání údajů o pacientech přímo do jejich elektronických složek. Tím se odbourá zbytečné papírování, sníží riziko chyby, zlepší pracovní postupy, produktivita a sníží náklady na personál. Vedle procesoru Intel Atom Z670 nabízí Intel procesor Intel® Atom™ Z650 pro integrovaná zařízení se sedmiletou podporou na operačních systémech Windows a MeeGo.

Platforma „Cedar Trail”, postavená na 32nm technologii, nabídne další vylepšení v oblasti grafiky včetně podpory Blu-ray 2.0, specializovaný multimediální engine pro plnohodnotné přehrávání videa v rozlišení 1080p a možnost připojení dalších displejů přes HDMI a DisplayPort. Nové funkce zahrnují Intel® Wireless Music, Intel® Wireless Display, PC Sync a Fast Boot. Vedle toho se nové procesory vyznačují nižší spotřebou energie, technologií TDP umožňující jejich instalaci do zařízení bez ventilátorů a také delší výdrží baterie. Uživateli nabídnou tichý chod bez hučení ventilátoru, vyšší odolnost a lákavější design. Společnost Intel aktuálně testuje platformu „Cedar Trail” u všech významných výrobců. Nové přenosné i stolní počítače postavené na této platformě se na trhu objeví v druhé polovině roku 2011.

Více informací, fotografií i údajů z testů najdete na adrese www.intel.com/newsroom/atom

Další článek: Novináře nahradí roboti, sportovní články už umí psát lépe

Témata článku: Deeper, Atom, Integrovaná technologie, Nové zařízení, Dostatečná energie, Významná složka, Platforma, Přenosné zařízení, Evolve, Trail, Dobrá produktivita, Cedar, Mini netbooky na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 60

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu