Nový digitální fotoaparát DiMAGE X20

18. srpna 2003
Hot Chips 2003 zahájen
MINOLTA: Jednoduchost a zábava - to je nový digitální fotoaparát DiMAGE X20
Nový digitální fotoaparát DiMAGE X20

Nový digitální fotoaparát DiMAGE X20 je tenoučký, jednoduchý a zábavný. Tento stylový fotoaparát je pro svou rychlou činnost a snadnou obsluhu opravdovou lahůdkou. Stejně jako jeho předchůdci v řadě fotoaparátů Minolta DiMAGE s označením X se i fotoaparát DiMAGE X20 vyznačuje obdivuhodným transfokátorem s lomenou optickou dráhou a rychlým uvedením do provozu. Ve třídě digitálních fotoaparátů se 2 miliony pixelů a trojnásobným optickým přiblížením je nejmenší a nejlehčí na světě.* Navíc je vybaven kreativními funkcemi pro zábavné fotografování.

 

Fotoaparát DiMAGE X20 se může pochlubit neuvěřitelně krátkým uvedením do provozu. Prostě zapněte fotoaparát a v jedné sekundě budete připraveni na první snímek. Není třeba provádět složitá nastavení nebo mačkat spousty tlačítek. Ovládacích prvků je poskrovnu a jejich použití je jednoduché. Potěšení z digitálního fotografování také spočívá v tom, že si můžete okamžitě prohlédnout to, co jste vytvořili. Stisknutím jediného tlačítka se zpřístupní zaznamenané snímky. Soubory s vybranými snímky ve formátu JPEG (velikost VGA – 640 × 480) lze uložit do jedné složky a sdílet je s blízkými tak, že použijete fotoaparát jako elektronické fotoalbum nebo je odešlete e-mailem. Snímky můžete prohlížet na fotoaparátu nebo i v televizi jako prezentaci i s přechodovými efekty . Abyste při prohlížení svislých snímků v televizi nemuseli naklánět hlavu doprava nebo doleva, můžete snímky otočit.

 

Také jste se někdy chtěli rychle vyfotografovat s kamarádem, ale v okolí nebyl nikdo, kdo by Vám pomohl? Režim pro autoportréty, kterým je fotoaparát DiMAGE X20 vybaven, to vyřeší! Držte fotoaparát v natažené ruce, chyťte kamaráda kolem ramen a pomocí speciálně zakřiveného zrcátka na přední straně fotoaparátu zvolte záběr. Stiskněte tlačítko spouště závěrky a vše je hotovo. Nový režim snímků s více náhledy od společnosti Minolta je dalším příspěvkem pro zábavu a jednoduchost. Představte si, že zachytíte devět snímků jediné události, například přítele, kterého jste právě překvapili nečekanou oslavou. Devět snímků se v uspořádání 3 × 3 vloží do jediného snímků.

 

* Mezi digitálními fotoaparáty se 2,0 miliony pixely a 3x optickým zoomem k 1. červenci 2003.

 

 

 

 

 

Snadno použitelné režimy zjednodušují pořizování skvělých snímků. Režim Portrét nastaví expozici, blesk a zpracování obrazu tak, že na snímku bude správně zobrazena pleť fotografované osoby. Nebo můžete snímky zachytit v jednom z pěti monochromatických režimů činnosti fotoaparátu: tradiční černobílá, teplá a stále oblíbená sépie, nebo červené, zelené či modré tónování, které snímkům dodají zábavnost a určitou náladu.

 

Funkce Vkládání snímku umožňuje umístit jeden snímek do druhého. Nejprve zvolte snímek pro pozadí, potom vyberte tvar a velikost rámečku a umístěte jej na snímek v pozadí. V rámečku se zobrazí živý snímek. Zvolte záběr tak, aby byl fotografovaný objekt v rámečku a stisknutím tlačítka spouště závěrky vložte nový snímek do rámečku na snímku v pozadí. Fotoaparát DiMAGE X20 jako každý správný digitální fotoaparát umí víc než jen statické snímky. Režim XR (Extended Recording – Rozšířený záznam) pro zpracování videa umožňuje zaznamenat a přehrát ozvučené digitální videosekvence. Délka videosekvence je v režimu XR omezena pouze kapacitou paměťové karty a velikostí obrazu. Videosekvence lze zaznamenat ve dvou velikostech obrazu: 160 × 120 a 320 × 240 pixelů. Fotoaparát DiMAGE X20 funkcí Dálková kamera umožní také webovou komunikaci. Stačí jej připojit dodávaným kabelem USB k počítači s operačním systémem Windows a spustit kompatibilní aplikaci, například Microsoft Windows Messenger.

 

Základem fotoaparátu je velmi přesný elektrooptický systém, navržený pro maximální kvalitu snímku. Systém vychází z vlastností prokládaného snímače CCD typu 1/3,2 se 2,0 milionu použitelných pixelů (celkem 2,1 milionu) pracujícího v primárních barvách, který zaručuje kvalitní snímky. Takové rozlišení zajistí při rozlišení 150 dpi tisk fotografií na formát až A4 , resp. ve fotografické kvalitě na pohlednicový formát.

 

DiMAGE X20 je vybaven nenápadným objektivem Minolta, který se z fotoaparátu nevysouvá. Tato revoluční konstrukce využívá vnitřní optiku s lomenou dráhou, která nemění tenký profil fotoaparátu ani při nastavení na teleobjektiv. Trojnásobný optický zoom, ekvivalentní objektivu 37–111 mm pro 35mm kinofilm, je doplněn 4násobným digitálním zoomem. Fotoaparát tak disponuje plynulým 12násobným zvětšením. Takový rozsah je vhodný jak pro skupinové snímky, tak pro portréty.

 

Temný šum, věčný problém elektronických systémů, se projevuje zrnitým vzhledem snímku, který byl exponován s dlouhým expozičním časem. DiMAGE X20 bojuje proti šumu funkcí volitelného omezení šumu, která se automaticky aktivuje u expozic delších než 1 sekunda.

 

 

 

 

 

 

 

 

Vysoce výkonný pětibodový systém automatického zaostřování usnadňuje fotografování. Umístěte fotografovaný objekt kdekoliv v extrémně širokém zaostřovacím rámečku a fotoaparát se postará o ostatní. Fotoaparát vizuálními a zvukovými signály potvrzuje zaostření.

 

Fotoaparát DiMAGE X20 je napájen běžně dostupnými napájecími články velikosti AA (alkalickými bateriemi nebo akumulátory NiMH). Ať už jste kdekoli ve světě, nemusíte si dělat starosti se sháněním speciálních napájecích článků.

 

Fotoaparátem DiMAGE X20 můžete zachytit makrosnímky různých zajímavých věcí. Objektiv zaostří od 10 cm při všech ohniskových vzdálenostech bez použití speciální funkce. Zachycená oblast má rozměry přibližně 4 × 3 cm.

 

 

 

 

 

 

 

Fotoaparát DiMAGE X20 je navržen pro aktivní život převážně mladých lidí.

Je tak malý a lehký, že jej můžete schovat v kapse nebo příruční tašce tak snadno jako peněženku. A na rozdíl od masivních jednookých zrcadlovek vypadá DiMAGE X20 svěže a moderně.

 

Aktuální předpokládaná cena DiMAGE X20 je 9.990 Kč

 

 

Váš názor Další článek: Hot Chips 2003 zahájen

Témata článku: Microsoft, Televize 82 cm, Ozvučené video, Nečekané použití, Rámeček, Jednoduché uspořádání, Snímek, Skvělý záběr, Zábavný prvek, Věčný problém


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 98

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 106

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky