Nový Creative Jukebox Zen Xtra

13. listopadu 2003
CD-R skončí do pěti let
Nový Creative Jukebox Zen Xtra představuje xtra kapacitu, xtra vlastnosti a xtra styl
Nový Creative Jukebox Zen Xtra

Prostor pro 16 000 skladeb a extra velký displej dělá

z přístroje Jukebox Zen Xtra elitu mezi digitálními audiopřehrávači

 

Creative (Nasdaq: CREAF), vedoucí světová společnost v oblasti výrobků digitální zábavy pro osobní počítače a internet, představuje Creative Jukebox Zen Xtra. Je určen milovníkům hudby, kteří si chtějí užívat svých oblíbených skladeb kdekoli a dokáží ocenit jeho malé rozměry spojené s mimořádnou kapacitu 2000 hodin vysoce kvalitní muziky – což je až 16 000 písní v MP3 či WMA – na 60 GB harddisku. Nabíjecí a odnímatelná li-ion baterie umožňuje až 14 hodin nepřetržitého přehrávání. Stahování skladeb je snadné a rychlé díky konektoru USB 2.0, který nabízí přenosovou rychlost až jedné písně za vteřinu.

 

Jednoduchost užívání je klíčovou vlastností nového přístroje. Veliký, modře podsvícený LCD displej s rozhraním založeným na ikonách a rolování umožňuje uživatelům bezproblémově navigovat mezi skladbami a sestavovat playlisty. Kvalita zvuku je pro Creative typická – SNR až 98 dB pro MP3 i WMA. Tyto vlastnosti doplňuje program Creative MediaSourceÔ, s jehož pomocí lze snadno převádět hudbu z CD do komprimovaných formátů a vytvářet digitální audiotéky. Jukebox Zen Xtra je navíc prvním výrobkem řady Creative Jukebox, který zahrnuje NOMAD ExplorerÔ na podporu snadného přenosu souborů z PC do systému.

 

“Jukebox Zen Xtra symbolizuje důležitý vývoj uvnitř naší rodiny produktů Jukebox,” říká evropská obchodní manažerka pro MP3 přehrávače u Creative Julie McGuire. “Velký displej umožňuje ještě snazší orientaci uvnitř hudební sbírky, převádění souborů a jejich archivace je také jednodušší a 60 GB pro hudbu a data by mělo uspokojit i maximalisty.“

 

Některé prvky sdílí Jukebox Zen Xtra se zbytkem rodiny Jukebox. AudioSyncÔ umožňuje stahování, nahrávání a synchronizaci hudby mezi několika počítači a funkce Hledání dovoluje najít podle abecedy jednotlivé písně během okamžiku. Hudba je indexována podle popisku ID3 a zařazena do kategorií podle žánru, alba a umělce, čímž usnadňuje orientaci.

 

Nástroje pro úpravu hudby zahrnují Smart Volume Management, s jehož pomocí lze vyrovnat rozdíly v hlasitosti jednotlivých skladeb v MP3. Uživatelé si mohou vybrat některý z přednastavených ekvalizérů jako „pokoj“, „jazzový klub“ nebo „divadlo“, ale samozřejmě také vytvářet svá vlastní nastavení. Další prvky umožňují uživatelům určovat si vlastní spořiče obrazovky, buzení i samočinné vypínání – to vše oceníte doma i na cestě.

 

*Založeno na čtyřminutových skladbách na 128 kbps u WMA nebo MP3.

 

 

O společnosti Creative

Společnost Creative (Nasdaq: CREAF) je celosvětová špička mezi výrobci zařízení pro digitální zábavu určených pro stolní počítače a Internet. Společnost Creative, proslulá svou kvalitní kartou Sound Blaster a spuštěním multimediální revoluce, určuje v současnosti svými produkty, jako je například uznávaný D.A.P. Jukebox, směr digitální zábavy na platformě PC. Inovativní hardware společnosti, firemní technologie, aplikace a služby využívající Internet umožňují zákazníkům vychutnat si vysoce kvalitní digitální zábavu kdykoli a kdekoliv.

Společnost Creative Technology Ltd., která byla založena v roce 1981, má sídlo vedení v Singapuru. Pobočka Creative Labs Europe byla založena v roce 1993 s cílem získat větší podíl z potenciálu evropského trhu. Do plného provozu byla pobočka uvedena generálním ředitelem Michaelem Sullivanem a její sídlo bylo vybudováno v Berkshire, UK. Creative Labs Europe se během minulých tří let rozrostla devětkrát s pobočkami ve Francii, Španělsku, Portugalsku, Itálii, Německu, UK, státech Beneluxu, Dánsku, Švédsku a Polsku. Evropské technické a provozní centrum společnosti Creative (EOTC) bylo oficiálně otevřeno 19. července 1995 v irském Dublinu. EOTC funguje jako centrum pro nástup na rychle rostoucí evropský trh. Zajišťuje efektivní dodávky produktů lokalizovaných a přizpůsobených evropskému zákazníkovi. Navíc poskytuje technickou podporu a doplňuje tak aktivity poboček v evropských zemích. V oblasti Evropy operuje 570 zaměstnanců.

Poznámka pro novináře: Další informace získáte na adrese www.europe.creative.com. Najdete zde nové tiskové zprávy, krátké šoty, průvodce pro recenzenty a technické zprávy týkající se celé výrobní řady multimediálních produktů od společnosti Creative.

Pro další informace navštivte www.europe.creative.com

 

 

 

Váš názor Další článek: CD-R skončí do pěti let

Témata článku: Internet, Nomad, Jukebox, Julie


Určitě si přečtěte

Nový Apple Macbook Air je levnější, má větší SSD a vrací se k tradiční klávesnici

Nový Apple Macbook Air je levnější, má větší SSD a vrací se k tradiční klávesnici

** Nový MacBook Air opravuje nejzásadnější chyby dosavadní verze ** Dostal lepší klávesnici, výkonnější procesor a 256GB SSD ** Apple navíc snížil ceny

Martin Miksa | 53

Pojďme programovat elektroniku: Co se skrývá uvnitř běžné SD karty a jak ji oživit

Pojďme programovat elektroniku: Co se skrývá uvnitř běžné SD karty a jak ji oživit

** Máme ji v mobilech a fotoaparátech ** SD karta je dnes už standard ** A proto ji zkusíme připojit i k Arduinu

Jakub Čížek | 20

Geniální programátor Edsger Dijkstra: hledal nové postupy a zavrhoval GoTo

Geniální programátor Edsger Dijkstra: hledal nové postupy a zavrhoval GoTo

** Edsger Dijkstra je osobností historie programování ** Vynalezl algoritmus pro nalezení nejkratší cesty v grafu a dostal Turingovu cenu ** Zasloužil se o blízké propojení programování a matematiky

Jiří Nahodil | 13


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X