Nový Citrix NetScaler System nastavuje výkonnostní standard pro doručování webových aplikací

Praha – 10. května 2006 — Citrix Systems představil nový systém Citrix NetScaler 12000 určený pro provoz webových aplikací ve velkém měřítku, který zvládá miliony současně pracujících uživatelů provádějících stovky tisíc transakcí za sekundu. Nová high-endová nabídka z produktové řady Citrix NetScaler pro doručování aplikací zvyšuje laťku v oblasti doručování webových aplikací se schopností rychlejšího zpracování aplikačních transakcí až o 400% než nejlepší high-endové produkty na trhu.
Nový Citrix NetScaler System nastavuje výkonnostní standard pro doručování webových aplikací

Na rozdíl od tradičních síťových výrobců, kteří se soustředí výhradně na výkon síťové vrstvy a zpracování paketu, Citrix NetScaler 12000 je určen pro zrychlování výkonu nejsložitějších a nejnáročnějších webových aplikací. NetScaler 12000 převyšuje konkurenci v oblasti akcelerace transakcí aplikací s více než 275 000 Web (HTTP) požadavků za sekundu a s 28 000 zabezpečenými (SSL) transakcemi za sekundu.

Potřeba rychlejšího zpracování webových aplikací je dána prudkým rozšířením dynamického obsahu, včetně videa, hlasu a aplikací s intenzivními transakcemi. S produktem Citrix NetScaler 12000 mohou největší světové internetové portály, jako jsou Google, Amazon, MSN, Yahoo, Earthlink, E*Trade a Ticketmaster a společnosti ze seznamu Fortune 2000, zvládat větší objem uživatelů, nabídnout bohatší a dynamičtější obsah a zajistit rychlejší a bezpečnější přístup k webovým aplikacím a online službám.

“Firemní zákazníci už využívají globální síť i pro dodávání aplikací svým zaměstnancům, partnerům a dodavatelům,” prohlašuje Lucinda Borovick, programová ředitelka Datacenter Network analytického domu IDC. “S mnoha proměnnými - čas odezvy, přetížení sítě a architektura aplikací, které se podílejí na komfortu koncového uživatele, je samozřejmé, že IT manažeři berou v potaz požadavky na výkon aplikací.”

“S více než 75% všech internetových uživatelů, kteří využívají (byť nevědomky) systém NetScaler každý den a se zákaznickou základnou, která čítá prakticky všechny největší světové internetové portály, máme vynikající pozici a prostor pro inovace na trhu pro doručování aplikací,” vysvětluje Wes Wasson, vicepresident marketingu a produktové strategie, Application Networking Group, společnosti Citrix. “Model 12000 představuje novou generaci výkonných optimalizačních řešení, které vylepšují doručování kritických webových aplikací největších světových korporací.”

Ceny a dostupnost
Citrix NetScaler 12000 podporuje Enterprise Edition produktových řad Citrix NetScaler Application Switch i Citrix Application Firewall. Ceny začínají na 94 999 dolarů za Application Switch a 45 000 dolarů za Application Firewall. Citrix NetScaler 12000 bude dostupný u autorizovaných Citrix Solution Advisors na konci května 2006.

O společnosti Citrix
Citrix Systems, Inc. (Nasdaq:CTXS) je vedoucím světovým dodavatelem řešení pro přístupovou infrastrukturu a renomovanou společností v přístupu na vyžádání (on demand). Na produkty Citrix spoléhá více než 180 000 organizací na celém světě. Přístupový software, služby a zařízení Citrix poskytují nejlepší možný přístup k jakékoli aplikaci pro jakéhokoli uživatele.  K zákazníkům firmy Citrix patří 100 % společností zařazených do prestižního seznamu Fortune 100, 98% společností ze seznamu Fortune 500, stejně jako stovky tisíc malých firem a jednotlivců. Společnost Citrix má přes 6 200 distribučních a aliančních partnerů ve více než 100 zemích. Tržby společnosti Citrix v roce 2005 činily 909 milionů dolarů. Více informací naleznete na adrese: http://www.citrix.com

Témata článku: Google, Network Solutions, Největší dodavatel, Citrix, Nejnáročnější uživatel

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje