Nový Check Point Integrity je nejúplnějším řešením zabezpečení koncových bodů sítě v oboru

Integrity 6.0 přináší bezprecedentní škálovatelnost, dramaticky nižší náklady a snadno spravovatelné řešení prevence průniku pro PC
Nový Check Point Integrity je nejúplnějším řešením zabezpečení koncových bodů sítě v oboru

Praha, 16. února 2005 - Check Point Software Technologies Ltd. (NASDAQ: CHKP), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení Internetu, dnes představil řešení Integrity 6.0, které přináší významný posun v   možnostech správy, škálovatelnosti a ochrany v oblasti zabezpečení koncových bodů sítě. Řešení chrání všechny počítače v síti s využitím centrální správy proaktivních ochranných mechanismů a vynucováním shody s politikou pro přístup do sítě. Řada nových prvků a nové funkce pro správu zároveň dovolují produktu Integrity 6.0 zabezpečovat rozsáhlé sítě s nejnižšími náklady na vlastnictví (total cost of ownership). Integrity 6.0 navíc obsahuje na trhu první snadno spravovatelné řešení host intrusion prevention (řešení prevence průniku orientované na hostitelský systém) pro koncové stanice.

„Integrity 6.0 jsme vytvořili tak, abychom mohli nabídnout vysoce kvalitní řešení zabezpečení koncových bodů sítě, které disponuje snadnou správou, jednoduchým nasazením a škálovatelností. Integrity 6.0 obsahuje řadu výrazných vylepšení, která přinášejí vynikající úroveň zabezpečení spolu s funkcemi IPS, přičemž se díky možnostem vysoké dostupnosti (high availability) a možnostem správy pro více lokalit ještě snižují již tak nízké náklady na vlastnictví,“ prohlásil Gonen Fink, vice prezident pro strategii a řešení společnosti Check Point Software Technologies.

Preventivní ochrana s novou službou SmartDefense Program Advisor
Integrity 6.0 dále vylepšuje preventivní ochranu pomocí služby Program Advisor, přihlášené do patentového řízení, která je nově součástí SmartDefense Service. Program Advisor je volitelná služba, která dává administrátorům možnost automatizovat rozhodování ohledně politik pro povolování či zakazování přístupu aplikací do sítě. Služba je založena na dynamické databázi znalostí o více než 85000 aplikacích. Rozhodnutí prováděná v reálném čase povolují síťový přístup aplikacím, které jsou známé a současně je jejich chování vyhodnoceno jako korektní. Naopak jsou zablokována právě vzniklá, dosud neznámá ohrožení, pokoušející se napadnout systém. Tato služba je plně automatizovaná, což značně snižuje rozsah zdrojů potřebných pro řízení kontroly aplikací a taktéž minimalizuje zapojení uživatele, což přináší snížený počet volání na help desk.

Integrity 6.0 umožňuje síťovým administrátorům jednoduše rozvíjet, spravovat a vynucovat bezpečnost na všech počítačích, které přistupují na síť. Obsahuje především tyto novinky:

-          Host intrusion prevention – Integrity nyní zahrnuje Check Pointem vyvinutý unikátní nástroj Malicious Code Protector, který zastavuje útoky typu buffer overflow a další útoky, které zneužívají aplikace a operační systém. Narozdíl od klasického přístupu k host intrusion prevention, který s sebou nese velice komplikované a časově náročné vytváření pravidel, Integrity vyžaduje mnohem menší úsilí k zajištění ochrany podnikových počítačů proti nebezpečným útokům na aplikační vrstvě.

-          Nová služba SmartDefense Program Advisor – Tato služba přihlášená do patentového řízení nabízí administrátorům schopnost automatizovat většinu rozhodnutí ohledně aplikačních politik před povolením nebo zakázáním síťového přístupu aplikacím.

-          Rozšířená integrace s řešením SmartCenter Data vycházející z logů řešení Integrity jsou nyní automaticky sdílena s řešením pro správu bezpečnosti Check Point SmartCenter. Administrátoři tak mohou sledovat hlášení z koncových bodů sítě v kontextu dat na perimetru sítě, ve vnitřní síti a ve webovém prostředí. Tento fakt výrazně zvyšuje efektivitu a hodnotu zpracovávaných forenzních analýz.

-          Nový vyspělý Integrity server Server v clusteru a architektura pro rozkládání zátěže poskytují neomezenou virtuální škálovatelnost a nejvyšší úroveň dostupnosti v oboru. Tato vyspělá serverová technologie je ideálním řešením pro organizace s velkou a roztroušenou distribucí svých počítačů.

-          Automatické nasazování klientů Administrátoři nyní mohou zvolit nasazení prvotní i aktuální verze klientského softwaru Integrity centrálně, bez kontaktu s koncovými zařízeními. Tím je dramaticky redukován rozsah IT zdrojů nutných k provedení prvotního nasazení, stejně jako k provedení upgradu zabezpečení koncových bodů sítě.

Integrity 6.0 je nejaktuálnějším krokem v naplňování Check Pointem vytčené strategie Total Access Protection (TAP). Nabízí organizacím na trhu nejúplnější řešení pro ochranu koncových bodů sítě obsahující firewall, prevenci průniků a ochranu před ohroženími v odchozím provozu. Integrity 6.0 zaručuje end-to-end zabezpečení pro všechny druhy síťového provozu díky společnému vynucování shody s danými pravidly s bránami Check Point VPN-1, InterSpect a Connectra. Produktová řada Integrity nabízí organizacím plnou ochranu přístupu zaručující, že všechny počítače zaměstnanců i hostů, uvnitř sítě i vzdálené, připojené klasicky i bezdrátově, jsou chráněny vysoce vyspělou technologií.

Edwards Lifesciencies je špičkovým střediskem pro léčení pokročilých kardiovaskulárních chorob s pěti tisíci zaměstnanci v několika zemích. Check Point Integrity je základem zabezpečení všech jejich stolních i přenosných počítačů ve všech zemích. Mark Schaefer, Information Security Manager, vysvětluje: „Naši zákazníci vyžadují bezprostřední přístup k našim službám a síti, na druhou stranu se snažíme silně chránit naše zdroje před stále častějšími ohroženími jako jsou různé druhy červů, spyware apod. Check Point Integrity je integrován s naším antivirovým řešením, má velmi dobrou centrální správu a umožňuje nám vynucovat bezpečnostní pravidla jak pro VPN tak pro místní síťová spojení.“

Dostupnost a systémové informace
Check Point Integrity 6.0 může být okamžitě objednáván přes celosvětovou síť více než 2200 partnerů Check Pointu. Check Point Integrity Advanced Server nyní vedle dosavadní podpory pro Windows 2000 Server a Advanced Server, Windows Server 2003, Oracle a SQL Server podporuje také Rad Hat Enterprise Linux ES 3.0 a DB2. Klientský software Integrity vedle dosavadní podpory pro Windows 98SE, 2000 Pro SP4, NT 4.0 Workstation SP6a a XP Pro SP2 podporuje také Rad Hat Enterprise Linux WS 3.0.
Více informací o produktu (anglicky): http://www.checkpoint.com/products/integrity/index.html.

 

 

O Check Point Software Technologies

Check Point Software Technologies (www.checkpoint.com) je celosvětovým lídrem v oblasti zabezpečení Internetu. Je uznávaným dominantním hráčem na celosvětovém trhu VPN a korporátních i personálních firewallů. Prostřednictvím produktové řady Next Generation dodává širokou škálu bezpečnostních řešení pro ochranu perimetru, vnitřní sítě a Webu. Tato řešení chrání obchodní komunikaci a podnikové zdroje v podnikových sítích, aplikacích, pobočkách, partnerských extranetech a u vzdálených pracovníků. Produktová řada ZoneAlarm je jedna z nejrespektovanějších značek v oblasti zabezpečení Internetu a zahrnuje často oceňovaná řešení pro ochranu koncových bodů sítě, která chrání milióny počítačů proti hackerům, spyware a zcizení dat. Efektivitu nasazení řešení Check Point zvyšuje Open Platform for Security (OPSEC), což je oborový technologický rámec a sdružení založené společností Check Point, které si klade za cíl integraci a interoperabilitu nejlepších řešení od více než 350 předních světových výrobců. Řešení Check Point jsou prodávána, integrována a je jim zajišťován servis přes síť více než 2200 partnerů Check Pointu v 88 zemích světa.

 

©2004-2005 Check Point Software Technologies (Czech Republic) s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
Check Point, Application Intelligence, Check Point Express, Check Point logo, AlertAdvisor, ClusterXL, Cooperative Enforcement, ConnectControl, Connectra, CoSa, Cooperative Security Alliance, FireWall-1, FireWall-1 GX, FireWall-1 SecureServer, FloodGate-1, Hacker ID, IMsecure, INSPECT, INSPECT XL, Integrity, InterSpect, IQ Engine, Open Security Extension, OPSEC, Policy Lifecycle Management, Provider-1, Safe@Home, Safe@Office, SecureClient, SecureKnowledge, SecurePlatform, SecuRemote, SecureServer, SecureUpdate, SecureXL, SiteManager-1, SmartCenter, SmartCenter Pro, Smarter Security, SmartDashboard, SmartDefense, SmartLSM, SmartMap, SmartUpdate, SmartView, SmartView Monitor, SmartView Reporter, SmartView Status, SmartViewTracker, SofaWare, SSL Network Extender, TrueVector, UAM, User-to-Address Mapping, UserAuthority, VPN-1, VPN-1 Accelerator Card, VPN-1 Edge, VPN-1 Pro, VPN-1 SecureClient, VPN-1 SecuRemote, VPN-1 SecureServer, VPN-1 VSX, Web Intelligence, ZoneAlarm, ZoneAlarm Pro, Zone Labs, a Zone Labs logo jsou ochranné známky nebo registrované obchodní známky Check Point Software Technologies Ltd. nebo jejích poboček. Jiné názvy produktů zde zmiňované jsou ochranné
známky nebo registrované obchodní známky jejich vlastníků.

Váš názor Další článek: Microsoft opravil dvě chyby DRM v Media Playeru

Témata článku: Software, Choroba, Point, Check, Extender, Black List, Reporter, High Point, Host, Forenzní analýza, Safe, Auto, Edwards, Check Point


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme bezpečnostní systém za 30 Kč

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme bezpečnostní systém za 30 Kč

** Před pár týdny jste si mohli v akci koupit Wi-Fi desku za jeden dolar ** Nám už TTGO T-Display dorazila do redakce ** Připojíme k ní jazýčkový kontakt a vyrobíme bezpečnostní systém

Jakub Čížek | 30

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 42

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

** Klasický počítač bezchybně zpracuje bit po bitu dat ** Mozek si realitu naopak spíše představuje a chybuje ** Teď se tím baví internet u další optické iluze

Jakub Čížek | 33

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

** Nejmodernější český železniční tunel je prošpikovaný technologiemi ** Za tři tisíce koupíte počítač, který je překoná ** Seznamte se s Nvidia Jetson Nano

Jakub Čížek | 50Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF