Nový česko slovenský crowdfundingový rekord

Natočení nového alba „Made in China“ skupiny Mňága a Žďorp, získalo v crowdfundingové sbírce 581 460,- Kč. Kampaň trvala jeden měsíc a přispělo celkem 811 startérů. Vybraná částka i počet přispěvovatelů ustanovil nový lokální crowdfundingový rekord.  (více informací přístupno v přiložené infografice).

525320946

Jde o první kampaň, která překonala půl milionovou hranici. Prozatímním rekordmanem byl vědecký projekt Hydronaut, který lidé podpořili částkou 368 284,- Kč.

Mňága a Žďorp má na jaře v Číně odehrát sérii tří koncertů. V květnu vystoupí postupně v Šanghaji, Pekingu a Šen-čenu.  Právě mezi koncerty chtěla Mňága natočit novou desku a o pomoc s jejím financováním požádala, prostřednictvím serveru www.startovac.cz své fanoušky.

 

„Koncerty bychom realizovali v každém případě, ale na natočení nového alba a dokumentárního filmu naší poutě po Číně už zkrátka nezbyly v kapelní kase peníze. Nicméně velmi jsme toužili zachytit specifikum téhle cesty do neznáma a tak jsme se rozhodli udělat crowdfundingovou sbírku. Kdyby to nevyšlo, tak deska ani film v Číně nevzniknou“ vyjádřil se na začátku kampaně frontman kapely Petr Fiala.

Právě přístup „buď a nebo“ je dle serveru www.startovac.cz jedním z hlavních důvodů, proč kampaň výrazně uspěla. „Byl to crowdfunding v ryzí podobě. Nebyla to občas se objevující česká mutace, kdy tvůrce má peníze zajištěné a produkt je realizován už týden po skončení kampaně“ podotýká Martin Brykner ze Startovače a dodává: „Upřímnost je v crowdfundigu důležitá. Myslím, že právě toto lidé na kampani Mňágy ocenili. Kapela získala nejenom finance a  výborné promo nadcházejícího alba, ale soudě dle počtu komentářů  a vyjádření samotné kapely navázala se svými fanoušky mnohém intenzivnější a přímější vztah. Přesně v tomto vidíme výhody, které má  crowdfunding poskytovat.“

„Obrovsky děkujeme všem startérům. Jste skvělí“ Mňága a Žďorp a startovac.cz

Další článek: Zajímavá přednáška z Buildu: výkon nativního kódu na moderních čipech

Témata článku: , , ,