Nový CEO společnosti Sharp Electronics Europe

Nový CEO společnosti Sharp Electronics Europe

Praha, 4. července 2007. Sharp Electronics má v Evropě nového výkonného ředitele: od 1. července je Toshiyuki Tajima zodpovědný za všechny evropské dceřiné společnosti firmy Sharp a zároveň je náměstkem generálního ředitele v Sharp International Business Group. Nahrazuje Hanse Kleise, který rezignoval na konci června z osobních důvodů.

Toshiyuki Tajima je výkonný ředitel společnosti Sharp Electronics (Europe) GmbH a zároveň předseda Sharp Manufacturing Poland. Šedesátiletý Tajima působí ve společnosti Sharp už od roku 1969. V minulosti byl CEO Sharp USA, prezidentem Sharp Telecommunications v Evropě a naposledy ředitelem továrny Sharp na LCD moduly v polské Toruni.

„Evropa je celosvětově jeden z nejdůležitějších zahraničních trhů pro naši společnost. V minulém finančním roce jsme v Evropě dosáhli 14 % nárůst prodeje a mým úkolem je během následujících let tento růst ještě zvýšit. Sharp vidí Evropu jako trh budoucnosti,“ tvrdí Tajima.

Zaměřením svých aktivit na lukrativní evropský trh dokázala v uplynulých třech letech japonská technologická společnost téměř zdvojnásobit prodej solárních systémů, kancelářské techniky a LCD televizí na kontinentu. Díky prodeji dosahujícímu 493 miliard jenů (3,4 miliard Euro) a provoznímu zisku 8,1 miliardy jenů (52,5, miliónů Euro) ve finančním roce 2006 dosáhly evropské obchody firmy Sharp podílu 26 % na celkových obchodních výsledcích firmy Sharp mimo Japonsko.

Témata článku: CEO, Evropa, Electronics, Kancelářská technika, Uplynulý rok, Výkonný ředitel, Dceřiná firma, Sharp

Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji