Nový cenový server zahájil provoz

7. února 2006
Tiscali spouští VoIP služby
Od ledna 2006 provozuje společnost CZ Patriot s.r.o. na internetu nový cenový server www.mapacen.cz. Jako první a zatím jediný porovnává ceny zboží v internetových obchodech včetně dopravného a recyklačních poplatků. Zjednodušuje orientaci nakupujících v nabídce internetových obchodů a umožňuje výběr zboží podle technických parametrů.
Nový cenový server zahájil provoz

Výhody a  problémy internetového nákupu.
Internetový nákup nabízí mnoho výhod – nejširší sortiment, nízké ceny, nižší než v kamenných obchodech, pohodlný nákup z domova a další.

Široký sortiment a velké množství internetových obchodů však při nákupu mohou být také těžko srozumitelným bludištěm. Kdo již nakupoval na Internetu bude souhlasit s tím, že  najít nejlepší nabídku  je  práce na hodiny. Pokud nenakoupíte v prvním obchodě a budete procházet více obchodů,  můžete získat zboží levněji, často o deset i více procent.

Při takovém hledání musíte sledovat nejen cenu zboží, ale i cenu za dopravu, kterou se často dozvíte až na konci objednávky a  po vyplnění kontaktních údajů. K tomu u větších spotřebičů, praček apod. musíte ještě zvažovat recyklační poplatky, které někdy jsou a někdy nejsou k ceně účtovány. Orientace v nabídce většího počtu obchodů není vůbec snadná.

Co nabízí mapacen.cz
Mapacen.cz nabízí od ledna 2006 jednodušší a rychlejší orientaci v nabídce internetových obchodů. Server vznikl částečně  podle zahraničních vzorů a  najdete na něm, který obchod vyhlédnutý  výrobek  nabízí a za kolik. Přes zobrazený katalog výrobků  si během několika minut zjistíte ceny v několika internetových obchodech. Uvidíte přehledně  nejen vlastní cenu zboží, ale také celkovou cenu s dopravou a recyklačními poplatky v každém obchodě. Pokud prodejce nabízí ke zboží něco zdarma navíc, bude to zde také zobrazeno.

Pokud nejste rozhodnuti co koupit a  ještě váháte, jaký např. mobilní telefon  zvolit,  můžete zde zadat své požadavky a vybírat z těch typů, které je splňují. Zadáte např. zda má mít mobilní telefon fotoaparát, s jakým rozlišením, zda má mít  MP3 přehrávač  a kolik má přibližně stát. Výsledek hledání uvidíte v tabulce a stiskem vybraného modelu si zobrazíte jeho cenu v prodejnách včetně dopravy a příslušenství zdarma navíc.

Server mapacen.cz  v současnost nabízí přehled cen v sortimentu  mobilních telefonů, kompaktních digitálních fotoaparátů, praček a praček se sušičkou. Na únor připravuje  ke zveřejnění myčky nádobí a televizory.

Co se připravuje
Server mapacen.cz plánuje  rozšířit každý měsíc sortiment o jednu až dvě nové kategorie zboží. Ceny přitom chce  sledovat ve větším počtu internetových obchodů.

Výběr zboží by měla usnadnit samostatná stránka “Rady pro nákup“ připojená ke  každému druhu zboží. Uživatelé  by se z ní měli dozvědět základní informace o zboží, rady kam se jaké zboží hodí, získat odkazy na testy zboží, odkazy na specializované servery a kontakt na servisní firmy.

Témata článku: Mobilní katalog, Nabídka obchodu

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje