Nový bezplatný nástroj Acronis Drive Monitor pro kontrolu disku

Nový bezplatný nástroj Acronis Drive Monitor pro kontrolu disku

Nový systém kontroly „zdravotního stavu“ pomáhá včas identifikovat problémy s disky, a tak zabránit selhání PC a serverů.

Acronis, poskytovatel snadno ovladatelného řešení pro zálohování, obnovu po haváriích a zabezpečení pro fyzická, virtuální a cloudová prostředí, dnes oznámil uvolnění nového bezplatného nástroje Acronis® Drive Monitorpro firmy i spotřebitele.

Acronis Drive Monitorje freewarová softwarová aplikace, která monitoruje zdravotní stav pevných disků na serverech, PC nebo noteboocích. Pomáhá upozornit uživatele na problémy, které mohou indikovat hrozící selhání, čímž jim dává čas reagovat, zálohovat data obsažená na pevných discích a připravit náhradní hardware.

„Data jsou důležitá, ať už jde o domácnost, nebo kancelář,“ říká Jason Donahue, CEO společnosti Acronis. „Pevné disky bohužel mohou selhat kdykoliv, což je důvod, proč Acronis vyvinul Acronis Drive Monitor jako bezplatný a zdarma dostupný nástroj. Může pomoci předpovědět, kdy je pevný disk ohrožen selháním. Dává vám tak šanci zálohovat data dříve, než nastane katastrofa. Protože si myslíme, že je užitečný pro každého, nabízíme jej zcela bezplatně.“

Když Acronis Drive Monitor zjistí problém, vygeneruje email nebo varování na obrazovce, které popisuje konkrétní zjištění. Nabízí jednoduché a snadno pochopitelné vysvětlení varování a nabízí uživateli postup, který je třeba provést, aby byl problém napraven. Barevně označené shrnutí poskytuje pohotový přehled o zdravotním stavu disku a zjištění jsou shrnuta v týdenních zprávách.

„Funguje to! Řeklo mi to, že můj 320 GB pevný disk je před selháním. Okamžitě jsem začal zálohovat,“ řekl Allan E. Levy, beta tester z North Potomacu v Marylandu. „Druhý den začal můj disk selhávat a diskový oddíl s OS se zničil. Ale díky Acronis Drive Monitoru jsem měl před havárií disku čerstvou zálohu.“

Acronis Drive Monitor sleduje zdravotní stav operačního systému, kontroluje datum posledního zálohování a vyhodnocuje data činnosti disku, která jsou u většiny disků generována přes monitorovací funkci nazývanou S.M.A.R.T.. (Self-Monitoring, Analysis and Reporting Technology). Acronis také prostřednictvím skriptů podporuje další úložná zařízení, jako jsou systémy RAID, které nejsou kompatibilní se S.M.A.R.T. Navíc Acronis Drive Monitor také monitoruje zprávy v protokolu událostí systému Windows, který indikuje, která data mohou být ohrožena.

Acronis Drive Monitor je integrován s aktuálními verzemi produktů Acronis pro zálohování a obnovu pro domácnosti a firmy. Uživatelé podnikového softwaru Acronis® Backup & Recovery 10 i uživatelé softwaru pro domácí počítače Acronis® True Image Home 2010, Acronis® Backup and Security 2010 mohou využít schopnosti nástroje Acronis Drive Monitor a okamžitě automaticky spustit zálohování kteréhokoliv disku, který ukáže příznaky hrozícího selhání. Program uživatele také upozorní, pokud nebyla provedena záloha.

Acronis Drive Monitor funguje na většině počítačů, pracovních stanicích nebo serverech se systémem Windows a kontroluje události OS vztahující se k diskům, chyby systému souborů a negativní změny funkcí disků monitorované pomocí S.M.A.R.T., jako je propustnost, doba roztočení disku a četnost chyb vyhledávání.

„Tento bezplatný nástroj jsme vytvořili s pomocí IT komunity a technickou podporu budeme poskytovat výhradně prostřednictvím online fór podpory a Databáze znalostí. Navíc, když se tento nástroj stává integrovanou součástí údržby systémů uživatelů, budeme na základě názorů uživatelů vyvíjet nové funkce a možnosti,“ sdělil Donahue.

Acronis Disk Monitor je bezplatný nástroj dostupný pro každého. Chcete-li si jej stáhnout, přejděte na: www.acronis.cz/domacnosti-a-kancelare/produkty/drive-monitor

Témata článku: Dostupná zpráva, Self, Acronis, Maryland, Reporting, Smart Home, Jason, Acronis True Image, Drive

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje