Nový bezdrátový směrovač ASUS WL-550gE

Praha; 8. prosince 2005 – Společnost ASUSTeK Computer Inc. (ASUS) uvádí nový bezdrátový směrovač WL-550gE, který využívá technologii „BroadRange“ a vysokorychlostní režim „125* High-Speed Mode“ pro ztrojnásobení rozsahu pokrytí signálem a zvýšení rychlosti přenosu ve srovnání s bezdrátovým standardem 802.11g.
Nový bezdrátový směrovač ASUS WL-550gE

O 300 % větší pokrytí signálem znamená nižší náklady

WL-550gE, posílený technologií BroadRange, přináší vyšší citlivost na signál a o 300 % větší rozsah pokrytí ve srovnání s běžnými 802.11g zařízeními. Další inovací, která rozšiřuje oblast pokrytí, je systém řízení výkonu Radio Power Control, vyvinutý společností ASUS. Stačí vyvolat snadno ovladatelné konfigurační rozhraní WL-550gE a zvolit [Advanced] a pak [Radio Power] a nastavit výstupní výkon podle různého prostředí pro zvýšení citlivosti na signál a zvětšení oblasti pokrytí.

 

S vyšším dosahem signálu vyžaduje nyní vytváření bezdrátových sítí méně směrovačů, drátů a kabelů, což znamená nižší náklady a přehlednější bezdrátové síťové prostředí.


Dostatečná rychlost pro komplexní multimediální obsah

WL-550gE s režimem 125* High-Speed Mode zvyšuje rychlost přenosu dat o 35 % vzhledem ke standardu 802.11g, přičemž zachovává kompatibilitu se všemi existujícími řešeními na bázi 802.11g. Pro uživatele, kteří pracují s rozsáhlými multimediálními aplikacemi a požadují rychlý přenos dat pro sdílení rozsáhlých souborů, je WL-550gE přesně tím, co potřebují pro dosažení bezdrátové svobody bez současného omezení produktivity.

 

ASUS EZSetup Wizard

Bezdrátový směrovač usnadňuje začátečníkům proces nastavení WLAN pomocí speciálního tlačítka. Stačí stisknout tlačítko vzadu na směrovači a spustit jednoduchý konfigurační program ASUS EZSetup Wizard. Směrovač automaticky zaregistruje různá dostupná bezdrátová zařízení do sítě a aktivuje bezpečnostní nastavení. Není potřebná žádná manuální konfigurace.

 

Wi-Fi Multimédia (WMM)

WMM zlepšuje bezdrátový přenos multimediálních dat a poskytuje uživatelům bezdrátové sítě lepší možnosti sdílení audio a video souborů. Wi-Fi aliance definuje WMM jako profil aktuálního rozšíření kvality služeb (QoS) IEEE 802.11e pro 802.11 sítě. QoS a podpora multimédií jsou rozhodující pro domácí bezdrátové sítě, které chtějí používat video na vyžádání, hudbu na vyžádání, telefonování přes Internet (VoIP) a vysokorychlostní přístup k Internetu. WMM definuje čtyři kategorie přístupu – hlas, video, nejlepší možný a přenos na pozadí, které se používají pro definici priorit přenosu pro lepší podporu multimédií.

 

Wi-Fi Protected Access 2 (WPA2)

WPA2 je novou generací bezpečnostního standardu pro Wi-Fi, spojující nejsilnější techniky autentizace a šifrování, jako je Advanced Encryption Standard (AES), pro zajištění zabezpečení na nejvyšší úrovni pro ochranu bezdrátových sítí před neoprávněným použitím. WPA2 je navržen tak, aby byl zpětně kompatibilní s původním standardem WPA, a proto WPA2 podporuje také TKIP, AES, WPA, WPA-PSK a 802.1x autentizované WPA sítě. Začleněn je také WEP, ACL a SPI firewall, aby bylo zajištěno, že informace nepadnou do nesprávných rukou.

 

Maximální výkon s bezdrátovým adaptérem WL-100gE

Pro využití maximálního přenosu dat a pokrytí signálem nabízeným WL-550gE se uživatelům doporučuje, aby vybavili své počítače bezdrátovou CardBus kartou WL-100gE, která umožňuje používat režim BroadRange a 125* High-Speed Mode.

 

Přehled podrobných parametrů:

Hardware

Ethernetový port

WAN:

1 x RJ45 pro 10/100 BaseT

LAN:

4 x RJ45 pro 10/100 BaseT
Podporuje Ethernet a 802.3 s max. rychlostí 10/100 Mb/s a automatické přepínání přímého/kříženého připojení (MDI-X)

Anténa

1 x interní inverted-F PCB anténa

1 x externí dipólová anténa s reverzním SMA anténním konektorem

Výstupní výkon

11~20 dBm (při normálním dosahu)

Nastavení vyššího výstupního výkonu pro zvětšení dosahu pokrytí pomocí ASUS Radio Power Control

Software

Správa

˙Správa přes webové rozhraní Smart Wizard

˙Hostující SSID (Guest account)

˙Správa šířky pásma

˙Nastavení výkonu (Radio Power Control)

˙Dálková správa

˙DHCP server, WAN DHCP klient

˙Povolení/blokování pingu z WAN

˙DNS Proxy, PPPoE, podpora PPTP přihlašování klientů, podpora Big Pond přihlašování klientů
˙Klonování MAC adresy

˙Podpora NTP

˙Uložení/vyvolání konfiguračních souborů

˙Upgrady přes webový prohlížeč

˙Obnova firmwaru

˙Vyhledání zařízení

Zabezpečení

Firewall:

˙NAT a SPI (stavová kontrola paketů), prevence DoS útoku, detekce a záznam průniku

˙Vestavěný firewall pro ochranu internetového provozu a další pro bezdrátovou LAN

Záznam:

˙Zahazování paketů, bezpečnostní události, provoz

Filtrování:

˙Port, IP paketu, klíčové slovo URL

Šifrování:

˙WPA2, TKIP, AES, WPA-PSK

˙64/128bitové WEP

Autentizace:

˙MAC adresa, 802.1x

 

O společnosti ASUS

ASUSTeK Computer Inc. (TSE:2357) je přední dodavatel řešení pro počítače, komunikace a spotřebitele. Jeho portfolio produktů obsahuje notebooky, základní desky, grafické karty, optické mechaniky, informační zařízení, stolní PC, servery, bezdrátová řešení, mobilní telefony a síťová zařízení. Se svojí prvotřídní výzkumnou a vývojovou základnou, kancelářemi a pobočkami rozmístěnými ve všech koutech světa přináší ASUSTeK inovativní řešení spotřebitelům, podnikům a OEM/ODM zákazníkům. Společnost má dlouhodobě vedoucí postavení na trhu základních desek a grafických karet a patří do desítky celosvětově nejvýznamnějších hráčů v oblasti notebooků, optických mechanik, širokopásmových modemů a rozsáhlé palety dalších produktů.

Váš názor | A další služba od Googlu, Google Transit

Témata článku: Video, Rj45, Radio 1, Hans, Wi-fi signál, Auto antény, Wizard, Vestavěná anténa, Radio, Black

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší