Nový BEA Liquid Data for WebLogic

12. listopadu 2002
DVD standardy: bude to horší
Nový software společnosti BEA podstatně zjednodušuje získávání rychlých odpovědí na složité obchodní otázky.
Nový BEA Liquid Data for WebLogic

Okamžitě dostupný software BEA Liquid Data for WebLogic v reálném čase integruje informace z různých podnikových aplikací a datových zdrojů

 

 

SAN JOSE, Kalifornie  — Společnost BEA Systems, Inc. (Nasdaq: BEAS), přední světový dodavatel softwaru aplikační infrastruktury, oznámila v těchto dnech všeobecnou dostupnost produktu BEA Liquid Data for WebLogicä . Nový produkt umožní získat odpovědi na obchodní otázky, na které by bylo v minulosti obtížné rychle odpovědět.  BEA Liquid Data for WebLogic poskytuje integrované zobrazení podnikových informací prakticky z jakéhokoli datového zdroje: z databází, souborů XML, webových aplikací, integračních adaptérů a dalších.  Logické pohledy na informace jsou opakovaně využitelné a umožňují rychle shromáždit nejaktuálnější informace ze zdrojů uvnitř i mimo velké společnosti.  Dříve musely velké společnosti provést složité programovací a integrační projekty, aby získaly odpovědi na důležité obchodní otázky. V mnoha případech takto získané odpovědi nebyly založeny na informacích aktualizovaných v reálném čase. 

Jako první se rozhodla nabízet školení a společné marketingové aktivity spojené s novým produktem BEA Systems firma Cap Gemini Ernst & Young (CGE&Y), jenž je globální systémový integrátor. BEA Liquid Data for WebLogic je nyní k dispozici jako doplněk pro BEA WebLogic Enterprise Platformä, platformu podnikového softwaru založenou na špičkovém aplikačním serveru.

            BEA Liquid Data for WebLogic může v reálném čase zajišťovat informace pro front-office aplikace jako samoobslužné zákaznické portály, služby a podporu zákazníků nebo aplikace dodavatelského řetězce. 

 

 

BEA Liquid Data používá jazyk XML (Extensible Markup Language), který byl vytvořen jako cenově výhodná a standardní metoda pro snadné shromažďování a zpřístupňování logických souhrnů obchodních informací bez ohledu na umístění, formát nebo druh datového zdroje.  BEA Liquid Data for WebLogic doplňuje aplikační server, integrační a portálové produkty společnosti BEA, protože snižuje pracnost vlastního vývoje pro přístup k back-office systémům. Kromě toho poskytuje cenově výhodný a rychlý mechanismus přístupu a shromažďování informací pro portálové aplikace.   

            „Možnost pracovat se všemi aktuálními a relevantními informacemi z libovolnéo počtu samostatných informačních systémů je stále více vyžadována všemi manažery na různých podnikových úrovních ,“ řekl Rob Hailstone, ředitel výzkumu evropského trhu se softwarovou infrastrukturou IDC.  „BEA Liquid Data for WebLogic umožní aplikacím jednoduchý, na standardech založený přístup k heterogenním zdrojům. Společnosti se mohou lépe rozhodovat a nebudou ztrácet čas se shromažďováním a hledáním souvislostí mezi roztříštěnými informacemi,“ dodává Rob Hailstone.

 

 

BEA Liquid Data for WebLogic řeší dlouhodobé problémy s integrací informací a minimalizuje složitost shromažďování dat v distribuovaných systémech. Manažerům umožňuje komplexně posoudit informace, které právě potřebují a současně umožňuje aplikacím a obchodním procesům sdílet společná data.  Díky tomu mohou firmy vytvářet v reálném čase aktualizovaná zobrazení produktových informací nebo vyvíjet jednotná zobrazení informací o zákazníkovi pro obchodní zástupce nebo samoobslužné portály.

            „Vzhledem k tomu, že zákazník je firmou kontaktován různými způsoby, je zajištění jednotného, konzistentního a zevrubného pohledu na zákazníka velmi náročný úkol,“ řekl Rob van der Star, viceprezident Cap Gemini Ernst & Young (CGE&Y) pro globální služby.  „Máme více informací než kdy předtím, ale jejich účelné využití pro zkvalitnění obsluhy zákazníka zůstává výzvou. Společnosti BEA a CGE&Y spolupracují na vývoji řešení, která by dokázala podpořit konzistentní komunikaci se zákazníkem napříč všemi kanály.  BEA Liquid Data for WebLogic zjednodušuje přístup k rozmanitým datovým zdrojům v podniku a poskytuje konzistentní a zevrubné zobrazení všech těchto informací.  To pomáhá firmám rychleji reagovat a snižovat provozní náklady.“

            BEA Liquid Data for WebLogic využijí například společnosti poskytující finanční služby, které obsluhují zákazníky ve svých pobočkách, na webu a prostřednictvím telefonních center.  Je skoro nemožné současně poskytovat hodnotnou službu zákazníkovi v těchto náročných prostředích, jejichž práci často komplikují proprietární aplikace vytvořené na zakázku a dávkově orientované analytické nástroje.  BEA Liquid Data for WebLogic může pomoci vyřešit problémy s dostupností informací v reálném čase.

            „Produkt BEA Liquid Data for WebLogic umožní zvýšit produktivitu vývojářů a efektivitu správců fondů při řešení různých potřeb jejich zákazníků,“ řekl Mike Goldverg, viceprezident výzkumu a portfoliových služeb společnosti OppenheimerFunds.  „Návrh a vývoj aplikací, které používají data z různých zdrojů, může být s BEA Liquid Data mnohem jednodušší a rychlejší.  V organizaci, která už nyní pracuje efektivně, chceme dosáhnout ještě vyšší produktivity tím, že z nezvladatelného přebytku dat uděláme přehledné informace, na jejichž základě lze jednat.“

 

BEA Liquid Data zjednodušuje integraci informací

Zjednodušit integraci informací se výrobci softwaru snaží už dvacet let, zatím však mají jen omezené úspěchy.  S rychlým nárůstem informací v počítačových sítích, distribuovaných databázích a hotových aplikacích vzrostla také složitost shromažďování dat z distribuovaných systémů v reálném čase.  Distribuované systémy se staly v podstatě proprietárními datovými sily a shromažďovat v reálném čase souhrny informací, které jsou v nich obsaženy, je pro firmy těžkopádné a nákladné.  Platí to zvlášť pro front-office aplikace, v nichž by se nejvíc hodilo úplné, naprosto aktuální zobrazení konkrétních obchodních informací, například o zákazníkovi.

            BEA Liquid Data for WebLogic může poskytnout standardní řešení přístupu do existujících informačních systémů zákazníka díky využití standardů XML.  Primární technologií produktu BEA Liquid Data for WebLogic je XQuery, dotazovací technologie pro jazyk XML.  XQuery je vytvořena tak, aby umožnila produktu BEA Liquid Data dotazovat několik samostatných datových zdrojů napříč podnikem a vracet výsledky ve formátu XML.  Hlavní vlastnosti produktu BEA Liquid Data for WebLogic:

·         Univerzální přístup k datům v reálném čase umožňuje firmám získávat data ze starších a webových aplikací, databází, integračních adaptérů, jednoduchých souborů, souborů XML a dalších.

·         Možnost využívat podniková aktiva prostřednictvím opakovaně použitelných a flexibilních zobrazení dat z různých aplikací pomůže firmám přizpůsobovat se měnícím požadavkům.

·         Řešení založené na standardech J2EE, XML a na webových službách zaručuje ochranu investic.

 

 

·         Vysoce optimalizovaný přístup k datům a jejich zpracování v reálném čase uvnitř i mimo hranice firewallu, bez ohledu na umístění, formát nebo typ zdroje, zvyšuje produktivitu vývojářů.

Produkt BEA Liquid Data for WebLogic je k dispozici na www.bea.com jako doplněk pro BEA WebLogic Platform 7.0ä, BEA WebLogic Server 7.0ä, BEA WebLogic Integration 7.0ä a BEA WebLogic Portal 7.0ä.

 

O společnosti BEA

BEA Systems, Inc. (Nasdaq: BEAS), je přední světový dodavatel softwaru aplikační infrastruktury, který poskytuje základnu podnikového softwaru pro víc než 13 000 zákazníků po celém světě včetně většiny společností žebříčku Fortune Global 500.  BEA a její značka WebLogic® patří mezi nejdůvěryhodnější jména v byznysu.

BEA má ústředí v kalifornském San Jose, 91 poboček ve 33 zemích a její webové stránky jsou na adrese www.bea.com.

# # #

BEA, Tuxedo a WebLogic jsou registrované ochranné známky, BEA WebLogic Enterprise Platform, BEA WebLogic Server, BEA WebLogic Integration, BEA WebLogic Portal, BEA WebLogic JRockit, BEA WebLogic Platform, BEA WebLogic Express, BEA WebLogic Workshop, BEA WebLogic Java Adapter for Mainframe, BEA Liquid Data for WebLogic a BEA eLink jsou ochranné známky společnosti BEA Systems, Inc. Všechna ostatní jména společností a produktů mohou být předmětem práv k intelektuálnímu vlastnictví vyhrazených jinými společnostmi.

 

 

Váš názor Další článek: DVD standardy: bude to horší

Témata článku: Software, Displej, Reálná aplikace, Gemini, Hans, Různé typy, Zobrazená data, Symbol, ASCII, Young, Liquid, Reálný čas


Určitě si přečtěte

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 254

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu