Nový adaptér od D-Linku umožňuje 1Gbps bezdrátový přenos dat

Nový adaptér od D-Linku umožňuje 1Gbps bezdrátový přenos dat

Společnost D-Link uvádí nový bezdrátový adaptér DWA-182 s gigabitovou rychlostí. Wi-Fi zařízení využívá pro přenos dat obě hlavní pásma s frekvencemi 2,4 GHz s rychlostí až 300 Mb/s a frekvenci 5 GHz s rychlostí až 867 Mb/s. Výsledná rychlost se pak může pohybovat až kolem 1,2 gigabitů za sekundu. Uživatelé mohou zároveň stahovat poštu či prohlížet webové stránky a současně hrát on-line hry nebo sledovat filmy.

Nový dvoupásmový Wi-Fi AC 1200 Dualband USB DWA-182 je koncové zařízení dle standardu IEEE 802.11ac. Novinka podporuje ale i starší standardy IIEEE 802.11 a/b/g/n, díky čemuž je plně kompatibilní s mnoha ostatními bezdrátovými produkty.

Využití adaptéru určeného i pro domácí prostředí usnadňuje velmi jednoduchá instalace, zařízení stačí zapojit do libovolného volného USB portu a takřka okamžitě je vytvořeno připojení do existující bezdrátové sítě. Nastavení připojení k síti zjednodušuje i podpora technologie Wi-Fi Protected Setup (WPS), díky které je možné vytvořit připojení doslova stiskem jednoho tlačítka. Adaptér DWA-182 podporuje pro zabezpečení přenosu dat šifrovací standardy WPA i WPA2.

Gigabitová rychlost se stává samozřejmou součástí dnešních sítí využívajících standardu 802.11ac. Důležité je, že tento standard není založen pouze na využití více frekvenčních pásem, ale například také optimalizuje existující modulační techniky používané v sítích dle standardu 802.11n.

Dostupnost a cena

Dvoupásmový bezdrátový adaptér DWA-182 bude v České republice a na Slovensku dostupný od 1. 12. 2012. Doporučená maloobchodní cena je 1 722 Kč / 69 € (bez DPH).

D-Link DWA-182 – Klíčové vlastnosti

-Bezdrátová 802.11AC technologie: rychlost až 1.2 Gbps

-Kompatibilní s IEEE 802.11 a/b/g/n

-Dvoupásmová technologie: 5 GHz and 2.4 GHz Wi-Fi

-2x2 interní anténa

-Podpora WPA, WPA2

-WPS tlačítko pro jednoduché připojení do sítě

Témata článku: Standard, Frekvenční pás, Klíčová vlastnost, Dnešní standard, Wi-fi síť, Volná frekvence

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí