Nový Acronis Recovery pro MS SQL Server

Acronis Recovery pro MS SQL Server je první z rodiny produktů určených k ochraně databází malých, středních i velkých podniků.
Nový Acronis Recovery pro MS SQL Server

Acronis použil architekturu Acronis True Image ověnčenou mnoha cenami nyní v produktu Acronis Recovery pro MS SQL Server; Oracle a Exchange budou následovat.

Společnost Acronis, Inc. (www.acronis.com) ohlásila novou rodinu software pro zálohování a obnovu, která je určena speciálně pro databáze včetně MS SQL Serveru, Oracle a MS Exchange.

Acronis Recovery přináší výkonné funkce a snadné používání software True Image společnosti  Acronis tam, kde může vyhovět specifickým požadavkům správy databází. Správci IT a databází (DBA) mohou rychle, snadno a bezpečně zálohovat své databáze a obnovovat je k okamžiku závady, a to včetně tabulek, logů a všech ostatních součástí. Software obsahuje správní konzolu řízenou průvodci a funkci umožňující vytváření záložních archivů, které jsou až o 90 procent menší než původní databáze. Umožňuje také zálohování na FTP server bez jakýchkoliv mezikroků, díky čemuž zajišťuje rychlý a spolehlivý způsob přesunu záloh mimo lokalitu.

„Právě v tomto týdnu byly zveřejněny zprávy o tisících SQL databází, které byly napadeny hijack skriptem, který napadal osobní počítače.“ řekl Walter Scott, výkonný ředitel společnosti Acronis. „Viry nenapadají jen osobní počítače, útočí také na servery, na nichž běží Microsoft SQL Server. Když má malý nebo střední podnik aktuální zálohu databáze, může mu to ušetřit desítky hodin času, který by byl potřeba pro přebudování poškozené nebo infikované databáze.

„Správci databází potřebují vědět, že jejich zálohy jsou dostatečně bezpečné na to, aby splnili zákonné požadavky, a přitom musí být efektivní z hlediska využitého místa, snadno spravovatelné
a rychle obnovitelné,“ řekl Scott. „Naše řada produktů pro obovu databází pro haváriích nabízí vlastnosti a funkce, které konkrétně požadují správci IT a DBA zodpovědní za udržování různých databází v rámci svých datacenter.“

Acronis Recovery pro MS SQL Server, který je dostupný již nyní, obsahuje funkci pro snadné obnovení databáze z bodu právě před selháním nebo poruchou beze ztráty jakékoli práce. To znamená, že kritické podnikové funkce založené na databázích mohou být obnoveny rychle a s minimálním přerušením.

SQL verze také nabízí zálohování archivů databází mimo lokalitu prostřednictvím FTP pro klidný spánek správců IT. Ti mohou automaticky vytvářet plány na obnovu po katastrofách pomocí postupových pokynů pro obnovu databází a zasílat je e-mailem. Proces vedený průvodcem pracovníkům umožňuje provést rychlé obnovení databází, a to i bez dovedností správce.

Cena a dostupnost

Acronis Recovery pro MS SQL Server je k dispozici ode dneška v anglickém jazyce, česká verze bude k dispozici v průběhu prvního čtvrtletí. Ceníková cena doporučená výrobcem začíná na 9856,- Kč bez DPH za server. Během první poloviny letošního roku nabídne Acronis obdobné nástroje také pro servery Oracle a Exchange.

Více informací na www.acronis.cz.

Témata článku: Acronis, Scott, Rychlá záloha, Acronis True Image, Snadná obnova, Recovery, Pokyn, Správce, Walter

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje