Nový Acer Tablet PC s otočným displejem s technologií Sonoma: TravelMate C310

Společnost Acer, vedoucí dodavatel notebooků v oblasti EMEA, tzn. v Evropě, na Středním východě a v Africe (zdroj: údaje společnosti Gartner za 2. čtvrtletí 2005), představila čtvrtou generaci počítačů Tablet PC s otočným displejem nové řady TravelMate C310. Nová řada nabízí firemním a profesionálním uživatelům ještě vyšší výkon, spolehlivost a univerzálnost při provádění dnešních a i budoucích aplikací.
Nový Acer Tablet PC s otočným displejem s technologií Sonoma: TravelMate C310

PRAHA, 26. září 2005. Společnost Acer, vedoucí dodavatel notebooků v oblasti EMEA, tzn. v Evropě, na Středním východě a v Africe (zdroj: údaje společnosti Gartner za 2. čtvrtletí 2005), představila čtvrtou generaci počítačů Tablet PC s otočným displejem nové řady TravelMate C310. Nová řada nabízí firemním a profesionálním uživatelům ještě vyšší výkon, spolehlivost a univerzálnost při provádění dnešních a i budoucích aplikací.

Řada Acer TravelMate C310 je založená na nové platformě Intel Sonoma, která spojuje nový  čipset  Mobile Intel® 915PM/GM Express, procesor Intel® Pentium M a  čipset Intel® PRO/Wireless 2200BG pro bezdrátové připojení podle standardu IEEE 802.11b/g dual-mode WiFI Certified™.

Nová řada Acer Tablet s nejnovější  architekturou sběrnice PCI Express™ a pamětí dual-channel DDR2 533MHz zaručuje vynikající výkon, rychlejší přenos dat a zdokonalený multitasking.

Klepněte pro větší obrázek

Notebooky jsou standardně dodávány s pamětí 512 MB DDR2, jíž lze rozšířit až na 2048 MB, a pevným diskem ATA/100 s kapacitou až 80 GB. K výbavě všech modelů patří vypalovací mechanika DVD Super Multi Double layer nebo DVD/CD-RW a čtečka typu “4 v 1” pro paměťové karty MultiMediaCard (MMC), Secure Digital (SD), Memory Stick® a Memory Stick PRO™.

Počítač je vybaven výkonnou grafickou kartou NVIDIA® GeForce™ Go 6200 s technologií TurboCache™ s podporou PCI Express™ a Microsoft® DirectX® 9.0 nebo integrovanou grafickou kartou Intel Graphics Media Accelerator 900 s max. 128MB sdílenou pamětí s podporou Microsoft® DirectX® 9.0.

Řada Acer TravelMate C310 nabízí funkce tabletu v notebooku standardní velikosti s 14.1” XGA TFT LCD displejem a rozlišením 1024 x 768 pixelů, který podporuje zadávání dat dotykovým perem EMR. Displej lze otočit o 180° a sklopit na klávesnici. Klasická klávesnice notebooku a ukazovací zařízení jsou doplněny funkcemi grafického tabletu a možností vkládat data do počítače „perem“.

Čtvrtá generace počítačů Acer Tablet PC nabízí velký prostor pro další rozšiřování prostřednictvím dokovací stanice Acer ezDock se sběrnicí PCI Express, která umožňuje připojit až 24 zařízení. Šachta Acer Media Bay pro pevný disk, druhou baterii nebo optickou mechaniku DVD Super Multi double-layer s možností výměny jednotlivých zařízení za provozu dále zvyšuje flexibilitu a spolehlivost počítače TravelMate C310. S druhou baterií lze dosáhnout výdrže až 8,5 hodiny.

Počítače řady TravelMate C310 jsou vybaveny integrovaným faxmodemem V.92 ITU 56Kbit/s,  integrovanou síťovou kartou 10/100/1000 Fast Ethernet a infračerveným rozhraním (FIR). Bezdrátové připojení zajišťuje čipset Intel® PRO/Wireless 2200BG (IEEE 802.11b/g) s integrovanou anténou. Vybrané modely jsou navíc dodávány s vestavěným modulem Bluetooth®, který umožňuje vytvořit osobní síť. Všechny modely jsou opatřeny úplným souborem vstupních a výstupních portů, včetně tří portů USB 2.0, portu S-Video out a portu Firewire IEEE 1394.

Počítače řady TravelMate C310 jsou vybaveny novou softwarovou utilitou Acer Soft Button určenou pro uživatele Tabletů PC. Utilita Acer Soft Button je obzvláště užitečná v režimu Tablet, kdy jsou tlačítka pro spouštění aplikací a horké klávesy mimo dosah, protože umožňuje okamžitě spustit software, internetový prohlížeč a elektronickou poštu, snadno zkonfigurovat systém a rychle a efektivně nastavit volby pro připojení.

Počítače řady TravelMate C310 jsou dodávány s novým operačním systémem Windows® XP Tablet PC Edition, který zaručuje bezproblémové používání všech aplikací pro prostředí Windows i dalších aplikací speciálně vyvinutých pro počítače Tablet PC s možností vkládání dat perem a hlasem.

Na notebooky řady Acer TravelMate C310 je poskytována standardně jednoletá mezinárodní záruka. Záruka může být prodloužena na dva nebo tři roky, pokud zvolíte službu AcerAdvantage. V nabídce je i služba prodloužení na tři roky, která se vztahuje na náhodné poškození notebooku.

TravelMate C312Xmi – 44 990 Kč*/59 690 Sk*
Intel® Pentium® M 740 (1,7 GHz, 2 MB L2 cache, 533 MHz FSB), Microsoft® Windows® XP Professional Tablet PC Edition (v anglické verzi), 14,1" XGA TFT, Go6200 128 MB Turbocache, 80 GB HDD, 2x 256 MB DDR2, modem, 10/100/1000 LAN, wireless LAN, Bluetooth, DVD/-RW Super Multi DL, Stylus pen

Acer – profil společnosti
Společnost Acer patří mezi pět největších dodavatelů značkových osobních počítačů na světě. Navrhuje a nabízí snadno ovladatelná a spolehlivá IT řešení, která umožňují uživatelům dosáhnout jejich cílů a obohacují jejich život V roce 2000 společnost Acer osamostatnila výrobní činnosti, aby se mohla v celosvětovém měřítku lépe orientovat na prodej svých značkových výrobků, stolních a mobilních osobních počítačů, serverů, paměťových jednotek, displejů, periferních zařízení a komplexních řešení pro elektronický obchod, vládní instituce, školství a domácí uživatele. Společnost Acer, která byla založena v roce 1976,  má v současné době 5600 zaměstnanců a a síť dealerů a distributorů ve více než 100 zemích světa. Tržby za rok 2004 jsou odhadovány na 6,8 miliard US$. Pro více informací prosím navštivte stránky www.acer.cz.

* Uvedené ceny jsou doporučené koncové bez DPH a mohou se u jednotlivých prodejců lišit.

Diskuze (1) Další článek: HD-DVD má další podporu - Intel a Microsoft

Témata článku: Microsoft, Windows, Vestavěná anténa, Tablet PC, DDR2, Čtvrtá generace, Sonoma, Multi, Klávesnice k pc, Připojená klávesnice, Peru, Memory Stick, Pero, Bezdrátová klávesnice k pc, PC klávesnice, Výměna klávesnice u notebooku, Button, Double, Soft

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší