Novinky společnosti Microsoft na Invexu

5. října 2001
Příjmy AMD o 22 procent nižší
Microsoft, největší světová softwarová společnost, se opět zúčastní mezinárodního veletrhu informačních technologií INVEX, který se koná ve dnech 15. až 19. října v areálu BVV v Brně.
Novinky společnosti Microsoft na Invexu

Společnost Microsoft zve všechny milovníky nových zážitků na expozici moderních technologií, která je letos umístěna jednak v pavilonu V a zároveň i v zajímavém objektu na venkovní ploše. V prostoru expozice budou předváděny nejen nové produkty z řady experience, ale zástupci české pobočky nejvýznamnějšího výrobce softwaru na světě tu spolu se svými partnery chystají ještě jedno velké překvapení.

 

I tento rok se objeví na veletrhu INVEX podstatné novinky pro nejširší okruh uživatelů. Nejnovějšímu přírůstku do rodiny MS Office, XP – experience, bude věnována celá jedna třetina expozice. Na 56 pracovištích se návštěvníci seznámí s novým operačním systémem Windows XP,  který bude v České republice k dostání ve dvou sadách – Windows XP Professional pro firmy všech velikostí a Windows XP Home Edition pro domácí uživatele. Na expozici bude již v lokalizované podobě. 

V současné době probíhá po celé ČR Microsoft eXPerience Roadshow, na které se zájemci z řad podnikatelů či uživatelů moderních technologií seznámí s novými možnostmi Windows XP a Office XP.

 

Pozornost návštěvníků si jistě zaslouží i další produkty – Microsoft FrontPage 2002, Microsoft Visio 2002 nebo Microsoft Project 2000.

Z oblasti mobilních komunikací budou k vidění poslední přírůstky rodiny, používající operační systém Windows CE - handhalt, Pocket PC a mobilní telefony.

 

Budete-li mít už z odborných informací trochu zamotanou hlavu, odpočiňte si u her společnosti Microsoft. K počítači vás připoutají oblíbené hry:

Age of Empires II – Gold Expansion, ve které se seznámíte s 12 civilizacemi, ale také Train Simulator pro fanoušky železnic, vylepšená verze Flight Simulatoru 2002. Přidáváme bojový Mech Commander s roboty v roce 3063, golfový Links LS s novými hřišti, 3D akční Dungeon Siege nebo Zoo Tycoon, ve které hráči navrhují zahradu plnou života.

 

Uprostřed expozice společnosti Microsoft zaplesá i srdce manažera. Rozsáhlá centrální serverovna provozuje serverové aplikace .NET a využívá servery od společnosti Compaq.

Výkonné datové centrum s diskovým polem XP512 a servery od společnosti Hewlett-Packard umožňuje návštěvníkům provádět analýzy nad multidimenzionální databázi s kapacitou přes
1 TB. Všichni, kteří se budou chtít blíže seznámit s .NET servery a vývojem .NET aplikací, jsou vítáni v malém XML kině, kde bude probíhat odborný program za podpory společnosti Dell.

 

Návštěvníci zde také uvidí Windows® 2000 Server a Windows® 2000 Advanced Server včetně  Windows® 2000 Datacenter Server,  které jsou jedněmi z nejlépe spravovatelných serverů a integrují standardní adresářové služby, aplikace a služby pro síť WWW, komunikaci, soubory a tisk s vysokou spolehlivostí, efektivní správou a podporou nejnovějšího síťového hardwaru.

 

 

K vidění dále budou:

BizTalk Server 2000 – spojuje v jediném produktu integraci podnikových aplikací. Umožňuje tak vývojářům, profesionálům v oblasti IT a obchodním analytikům snadnou
a rychlou tvorbu dynamických obchodních procesů, včetně aplikací, platforem
a internetových obchodů.

Commerce Server 2000 – nabízí jednodušší a časově úspornější způsob tvorby účinných řešení e-commerce.    

Microsoft SQL Server 2000 Enterprise Edition – úplný databázový a analytický systém určený pro příští generaci škálovatelných řešení pro elektronické obchodování a zpracování dat.

Small Business Server 2000 CZ – ucelený softwarový balík postavený na robustním operačním systému Windows 2000 poskytující firmám do 50ti počítačů sdílení tiskáren, souborů, elektronickou poštu, fax, připojení k internetu, sdílení a plánování času a další funkcionalitu. Přináší vše, co menší a střední firma potřebuje pro práci s informacemi.

 

Vývojáři a softwaroví architekti se budou moci ve speciální sekci seznámit nejen s dlouho očekávaným produktem Visual Studio.NET, ale kromě toho si mohou v  XML  kině poslechnout odbornou přednášku představitelů společnosti Editel CZ, součásti Deloitte&Touche, kteří zde předvedou řešení XML2EDI. Během odborných dnů se veletrhu Invex zúčastní společnost KPMG Consulting, která zde zorganizuje několik přednášek
a v XML kině předvede BizTalk Accelerator.

 

Dále se zájemci seznámí se serverovými produkty společnosti Microsoft, které poskytují jednotnou, homogenní a flexibilní infrastrukturu pro všechna serverová řešení. Umožňují rychle a efektivně řešit a nasazovat systémy správy dokumentů, zasílání informací, databázové zpracování, e-commerce řešení, spojování heterogenních aplikací, ale i přístup mobilních zařízení k podnikovým informacím atd. s portálovým řešením pro intranet podniku, s možnostmi automatického sledování dění v sítích, s efektivní výměnou informací
a komunikací v organizaci nebo s bezpečným firewallem a výkonnou webovou cache pro organizace všech typů a velikostí (Acceleration Server 2000, Content Management Server 2001, Exchange 2000 Server, Microsoft® Internet Security, Operations Manager 2000, SharePoint Portal Server 2001 a Microsoft® Systems Management Server 2.0).

 

Expozice Great Plains, nová akvizice společnosti Microsoft, bude umístěna v rámci společné prezentace lokálních partnerů, nedílné součásti společnosti Microsoft. Na 12 pracovištích představí svá oborová řešení, počínaje CRM, datovými sklady až po elektronické tržiště.

 

Účast na stánku společnosti Microsoft potvrdili také její partneři: asp1000, ACTIV, a. s., DATASYS, s. r. o., Datron, s. r. o., DELTAX Systems, a. s., Digi Trade, s. r. o., Editel CZ,
a. s., Exact Software ČR, s. r. o., Gratex International, a. s., S-COMP Centre CZ, s. r. o., Logos, s. r. o., Sprinx, s. r. o. a Syconix.

 

Jak jistě sami uznáte, máte se skutečně na co těšit. Přijďte se tedy seznámit s expozicí společnosti  Microsoft na INVEX do pavilonu V.

 

 

Kontakt: Jozef Belvončík

Telefon:  +420 (2) 611 97 111

Email: msczech@microsoft.com

Informace o společnosti Microsoft® naleznete na http://www.microsoft.com/cze

 

Posláním společnosti Microsoft v ČR je přinášet  pozitivní změny do každodenního života našich lidí. Kdekoliv lidé pracují, učí se nebo si hrají, usilujeme o usnadnění jejich života  prostřednictvím informačních   technologií nejvyšší světové úrovně, které jsou lokalizovány nebo přizpůsobeny našemu trhu. Microsoft je připraven přispět ke zkvalitnění vzdělání, zvýšení produktivity práce, pozvednutí konkurenceschopnosti našich firem a umožnění integrace našeho státu do NATO a EU podporou rozvoje dovedností v oblasti informačních technologií
a počítačové gramotnosti v naší zemi.

 

Váš názor Další článek: Příjmy AMD o 22 procent nižší

Témata článku: Microsoft, Simulator, Flight Simulator, Flight Simulator X, Mech, Empires, New Age, Zoo Tycoon, Microsoft Flight Simulator, Flight, Tycoon, Zoo, Age of Empires


Určitě si přečtěte

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

** Apple a Google odstranili z obchodů s aplikacemi hru Fortnite ** Její vývojáři nejprve přichystali parodické video ** V žalobách viní obě firmy z monopolního chování

Karel Kilián | 135

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

** Jaké jsou výhody a nevýhody hraní na počítači? ** Co mají společného a v čem se liší Xbox One, PS4 a Switch? ** Na čem hrát, když nemáte výkonné PC ani konzoli?

Lukáš Václavík | 126


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk