Novinky na září: GSM bankovnictví se stává standardní službou

od prvního září nabídne služby GSM bankovnictví už pět bank: Expandia Banka, IPB, ČSOB, Poštovní spořitelna (divize IPB) a nově Union banka
Novinky na září: GSM bankovnictví se stává standardní službou
Vedle Expandia Banky, IPB, ČSOB a Poštovní spořitelny služby GSM bankovnictví klientům nabídne již pátá finanční instituce: Union banka. Pro využití unikátní služby GSM bankovnictví stačí jeho uživateli telefon, který službu podporuje (dnes to jsou prakticky všechny prodávané telefony), a bankovní SIM karta, kterou zákazníkům v ČR nabízí jedině provozovatel sítě GSM Paegas. Stávající zákazníci si mohou SIM kartu vyměnit za bankovní, což přijde na 400 korun. Tuto možnost mají i majitelé předplacených karet Paegas Twist.

Převratnou novinkou, kterou nabízí v České republice pouze RadioMobil, je rozšíření Paegas Asistent 333 o sekretářské služby. Vedle vyhledání telefonních čísel, přímého spojení s nalezeným číslem, odeslání nalezeného čísla formou textové zprávy, plánování hovorů, sestavení konferenčního hovoru a tlumočnických služeb jsou sekretářské služby dalším krokem k usnadnění komunikace majitelů mobilních telefonů Paegas. Díky nové službě může každý snadno odesílat e-maily, faxy či textové zprávy, aniž by je musel vyťukávat na telefonu. Stačí totiž vytočit 333 (ze zahraničí +420 603 123 333) a operátorce nadiktovat znění zprávy i číslo či adresu, kam má být odeslána. Takto lze poslat jeden fax v rámci ČR či textovou zprávu a neomezený počet e-mailů. Přestože byla tato služba původně určena pouze pro zákazníky sítě Paegas, byla z důvodu vysokého zájmu veřejnosti zpřístupněna také pro volání z jiných telefonních sítí přes speciální číslo 0603 123 333. Zákazníkům volajícím z jiných tuzemských telefonních sítí vyhledají operátoři telefonní číslo účastníka sítě Paegas a na něj volajícího ihned propojí.

Od chvíle, kdy mají zákazníci v síti Paegas k dispozici zdarma datové a faxové služby, stává se ještě výhodnější i záznamová služba Paegas Expert, jejímž prostřednictvím lze přímo odpovídat na uložené vzkazy, používat telefon Peagas jako virtuální fax, přičemž vzkazy i faxy lze navíc přesměrovat, nastavit jejich automatické rozesílání včetně hromadného a nastavit lze i čas doručení.

Další novinkou na září je speciální Twist sada pro školáky, nazvaná Mobil Junior. Kupující získá za 4 999 Kč moderní miniaturní přístroj, z něhož mohou děti, které jsou hlavními předpokládanými uživateli, volat pouze na předem zadaná čísla. Rodiče, kteří jim telefon zakoupí, mohou do telefonu nastavit vybraná telefonní čísla, na které se jejich dítě bude moci dovolat. Součástí sady s mobilním telefonem Siemens C25 je jednoduchý návod, jak přístroj nastavit, aby jeho majitel mohl volat pouze na zadaná telefonní čísla. Záleží potom na kupujícím, zda této možnosti využije, a omezí tak možnost na určená čísla telefonovat.

Vedle nabídky pro školáky zařadil RadioMobil do své nabídky i zbrusu nový telefon Panasonic GD52. Elegantní přístroj v modré či stříbrné barvě Panasonic GD52 je mimo jiné vybaven funkcí hlasitého odposlechu, a jako vyzváněcí tón si lze navíc zvolit jakýkoliv zvuk. Telefon má rovněž vestavěné hodiny, budík nebo třeba funkci pro převod měn.

Takřka samozřejmostí v novinkách měsíce se již stává zvýhodněná nabídky telefonů. Ta se tentokrát týká šesti telefonů a dalších pěti sad Paegas Twist. Mezi telefony z tohoto hlediska zejména zaujme Motorola T2288, která podporuje WAP a zákazník RadioMobilu ji může mít už za 99 Kč. Zájemce o předplacené služby jistě osloví nabídka sady Paegas s telefonem Alcatel OT Easy db za 3 999 Kč.

Mobilní telefony podporující WAP v nabídce Paegas:

cena při koupi cena

s aktivací (bez DPH) Twist sady (včetně DPH)

Motorola Talkabout T2288 99,- 5 499,-

Siemens M35i 2.999,- 8.499,-

Siemens C35i 3.999,- 7.999,-

Motorola Timeport P7389 6.999,-

Siemens S35i 7.999,-

Nokia 7110 8.499,-

Ericson R320s 14.499,-

Nejširší nabídka předplacených sad

Ceny Twist sad Kč (včetně DPH):

Motorola m3888 3.999,-

Ericsson A1018s 4.499,-

Alcatel OT Club db 4 499,-

Alcatel OT Easy db 3 999,-

Alcatel OT View db 4 999,-

Siemens C25 Mobil junior 4 999,-

Motorola T2288 5 499, - WAP

Nokia 5110 5.499,-

Sagem MC 920 5.999,-

Ericsson T10 5.999,-

Panasonic GD30 5.999,-

Panasonic GD52 6.999,-

Siemens C35i 7.999,- WAP

Siemens M35i 8.499,- WAP

Nokia 3210 7.999,-

Akciová společnost RadioMobil je operátorem nejdynamičtěji rostoucí sítě GSM 900/1800 MHz v ČR. Podíl značky Paegas na trhu na konci roku 1999 činil 46 % a podíl předplacených služeb Paegas Twist dokonce přesáhl 60 %. Během roku 1999 se pro její služby rozhodlo přes 500 tisíc nových zákazníků, což je nejvyšší číslo v historii mobilních komunikací v ČR. Síť GSM Paegas, kterou RadioMobil provozuje, patří k technologicky nejvyspělejším na světě a na českém trhu nemá v celé řadě služeb konkurenci.

Pouze v síti Paegas mohou opravdu všichni zákazníci, majitele předplacených karet Paegas Twist nevyjímaje, využívat nejmodernější služby: datové a faxové spojení úplně zdarma, GSM bankovnictví, služby na bázi WAPu, Paegas Asistent a další. Možnost objednávat služby přes internet či prohlížet vyúčtování nabízí zatím pouze RadioMobil díky službě Paegas Info Profil. Vždy si přitom mohou být jisti, že zvolili nejefektivnějšího operátora na českém trhu.

Síť GSM Paegas dnes pokrývá přes 99 % české populace a 99,8 % silnic první třídy. Mobilní telefon mohou zákazníci společnosti RadioMobil používat v sítích 188 operátorů z 85 zemí celého světa (celkem 114 různých lokalit). Během roku 1999 investoval RadioMobil do sítě více než 5,5 miliardy korun a plánuje na rok 2000 investice přesahující 10 miliard. V červenci 2000 využívalo služby Paegas přes 1.350.000 zákazníků.

Váš názor Další článek: PTC oznámilo vývoj interaktivního plošného modeláře

Témata článku: Easy, Telefonní číslo, Mobilní telefony nokia 225, Vybraná lokalita, Union, Faxy, Twist, Mobilní číslo, Ericsson, Junior, Sestavený profil, Asistent, Telefon


Určitě si přečtěte

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 105

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

** Waze není jen navigace – je to i sociální síť s dopravními informacemi ** Mobilní aplikace skýtá široké možnosti nastavení ** Vybrali jsme pro vás 16 nejzajímavějších tipů a triků

Karel Kilián | 48

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 138

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 102

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky