Novinky Altronu

10. března 2000
Analýzy reálu spojenými silami
Altron,a.s. přináší na český trh záložních systémů největší novinky z veletrhu CeBIT
Novinky Altronu
Letošní CeBIT přinesl řadu novinek také v oboru záložních napájecích systémů (UPS). Výrobci v posledním roce investovali především do inovací designu a konstrukce záložních zdrojů, více se uplatňují modulární systémy, nové způsoby chlazení výkonové části měničů, atd. Většina výrobců také optimalizovala výkonové rozsahy jednotlivých produktových řad. Všechny hlavní novinky veletrhu, z dílen současných leaderů světového trhu UPS – společností APC, IMV a Best Power, by se již brzy měli objevit i na českém trhu a to v nabídce firmy Altron, a.s., která je největším dodavatelem UPS systémů v České republice.

Letošního ročníku CeBITu se zúčastnilo téměř 8000 vystavovatelů a navštívilo jej více než 700 000 návštěvníků. Jen v neděli 27. února přišlo na hannoverské výstaviště 300 000 lidí – to je dvojnásobek počtu, který přijede na brněnský INVEX za celých pět dní.

Pokud jde o oblast záložních zdrojů - v plné síle se na veletrhu představily společnosti APC, IMV a Best Power. “Na stáncích byla k vidění celá řada zajímavých novinek a většinu z nich nabídneme v krátké době po veletrhu našim českým zákazníkům", říká manažer marketingu společnosti Altron Karel Kuchta, ale zároveň dodává: "Bohužel jsem však na letošním CeBITu nezaznamenal novinku, která by obor UPS posunula výrazně (generačně) dopředu". Z dalších výrobců, jejichž produkty jsou dodávány na český trh, na CeBITu chyběly firmy Emerson/Liebert, N.Sicon/Socomec a PK Electronics. Téměř každý pavilon měl svou zvláštní “Tajwanskou” oázu, kde své produkty prezentovalo více než 500 firem z tohoto ostrovního státu – včetně šestnácti výrobců záložních zdrojů – většina se netajila záměrem najít v Evropě nové partnery. Prakticky nikde nebyla vidět upomínka na Y2K, přestože (nebo právě proto?) v průběhu veletrhu proběhlo další magické datum 29.2.2000.

Co nového představili na CeBITu partneři společnosti Altron

IMV: Mezi novinkami se na stánku společnosti IMV objevily jednofázové záložní zdroje LanPro 5-11 v paralelním provozu, které měly právě na CeBITu světovou premiéru. Kompletní program LanPro včetně třífázové verze má být uveden na trh v průběhu roku 2000. Dále byl prezentován komunikační software JUMP – první komunikační software pro záložní zdroje, pracující v prostředí JAVA. Pro uvedení nových produktů plánuje IMV masivní inzertní kampaň, která zasáhne i Českou republiku.

Best Power: Světovou premiéru měla novinka – modulární záložní zdroj Axxium Pro s výkonem jednoho modulu 3 kVA. Je pravděpodobné, že Altron bude první, kdo tento zdroj uvede v ČR, a to při příležitosti veletrhu AMPER 2000 v Praze. Stávající řada zdroje Axxium RM je prodloužena již od 700 VA.

APC: Společnost APC představila na CeBITu záložní zdroj Smart RM se sníženou výškou 2U a Web SNMP management Card pro zdroje APC Silcon DP 300E.

Altron, a.s.
Altron, a.s. je největším dodavatelem záložních napájecích systémů v České republice a na Slovensku. V minulém roce dosáhla tržeb v ĆR ve výši 265,4 miliónů Kč, což v porovnání s předloňským rokem představuje 72 procentní nárůst. Společnost vznikla v roce 1991 a v současné době má vedle centrály v Praze další pobočky v Brně a v Ostravě. Spolupracuje se svou dceřinou společností v Bratislavě a její pobočkou v Košicích. Na český trh dodává špičkové produkty firem APC, Best Power, IMV a Caterpillar. K dodávaným produktům poskytuje široké spektrum před a poprodejních služeb. Altron, a.s. je dnes jediným českým dodavatelem záložních systémů jehož systém řízení jakosti je certifikován podle ISO 9001.
Váš názor Další článek: Analýzy reálu spojenými silami

Témata článku: Software, Jump, UPS brno, Záložní zdroje UPS, Emerson, UPS, Brněnská pobočka, Altron, Caterpillar, Dp, Zdroje, Poprodejní služba, Český výrobce, Záložní zdroje, Napájecí zdroj, UPS apc, Best


Určitě si přečtěte

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 119

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 254

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek, Filip Šedivý | 73Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu