Novell uvádí otevřenou a levnější alternativu řešení Microsoftu

Praha, Česká republika – 29. května 2006 – Společnost Novell oznámila všeobecnou dostupnost sady Novell Open Workgroup Suite. Ta poskytuje zákazníkům otevřenou a levnější alternativu řešení postaveného na Windows, které mnozí vnímají jako jedinou možnost. Novell Open Workgroup Suite je první sada osvědčeného, otevřeného a na standardech založeného softwaru pro pracovní skupiny. Zahrnuje součásti pro servery a pracovní stanice, nástroje pro správu, funkce spolupráce a vyspělé open source kancelářské aplikace. Ve srovnání s podobným řešením společnosti Microsoft může sada Novellu ušetřit zákazníkům až 70 procent nákladů.
Novell uvádí otevřenou a levnější alternativu řešení Microsoftu

„Naši zákazníci oceňují možnost volby při konfiguraci informační infrastruktury,“ řekl Parker Pearson, ředitel marketingu společnosti Advanced Logic Industries, což je partner Novellu. „Pro své uživatele potřebují určitou aplikační funkčnost, ale nechtějí být závislí na jediném dodavateli nebo platit za více funkcí, než ve svém prostředí mohou potřebovat. Zákazníci se na nás obracejí, abychom jim zajistili flexibilní možnost volby a finančně efektivní technologická řešení. Právě to nám Novell Open Workgroup Suite umožňuje.“

 

Zákazníci sady Novell Open Workgroup Suite si mohou vybrat ze dvou možností. Verze pro implementaci na linuxové servery a jakoukoli platformu pracovních stanic obsahuje Novell Open Enterprise Server (včetně systému SUSE Linux Enterprise Server), Novell GroupWise pro spolupráci, Novell ZENworks Suite pro správu různých operačních platforem, Novell Linux Desktop a oblíbenou sadu aplikací OpenOffice.org pro Windows a Linux. Sada je také k dispozici ve verzi pro více platforem, která umožňuje implementovat stejné součásti na jakoukoli podporovanou platformu. Novell Open Workgroup Suite nahrazuje produkty Novell Small Business Suite a Novell Linux Small Business Suite, jejichž zákazníci mohou využít nabídku upgradu.

 

Jeff Jaffe, výkonný viceprezident a technologický ředitel společnosti Novell, řekl: „Naši zákazníci hledají finančně efektivní, bezpečné a spolehlivé alternativy proprietárních řešení pro pracovní skupiny. Sada Open Workgroup Suite byla vytvořena kvůli poptávce trhu po širších možnostech volby a větší flexibilitě. Je dokonalým příkladem naší strategie získat a dodávat nejlepší kombinaci technologií založených na otevřených standardech a otevřeném zdrojovém kódu. Zákazníkům se tak dostávají do rukou nejlepší inovace a optimální provedení za konkurenceschopnou cenu.“

 

Cena

Sadu Novell Open Workgroup Suite pro platformu Linux si mohou zákazníci pronajmout za 80 dolarů ročně nebo koupit bez časového omezení za 110 dolarů na zařízení/uživatele. Víceplatformní verze sady je k dispozici bez časového omezení za 150 dolarů na uživatele/zařízení. Dále je k dispozici nabídka kontraktů na údržbu s roční periodicitou. Současní zákazníci produktů Open Enterprise Server, NetWare, GroupWise, ZENworks a konkurenčních produktů mohou využít cenově zvýhodněný upgrade. Další informace a podrobnosti o cenách najdete na adrese http://www.novell.com/products/openworkgroupsuite.

 

 

O společnosti Novell

Společnost Novell, Inc. (Nasdaq: NOVL) poskytuje software pro otevřené podnikové systémy. Více než 50 tisícům zákazníků ve 43 zemích pomáhá Novell spravovat, zjednodušovat, zabezpečovat a integrovat jejich technologická prostředí pomocí nejlepšího softwaru postaveného na otevřených standardech. Novell má více než dvacetileté zkušenosti, přes 5 000 zaměstnanců, 5 000 partnerů a center podpory po celém světě, jež pomáhají zákazníkům získat kontrolu nad jejich operačním prostředím IT a zároveň snižovat náklady. Další informace o společnosti Novell najdete na webu http://www.novell.com. Další informace získáte v Centru podpory zákazníků společnosti Novell (NCCC) v ČR na tel. +420 283 007 327, na českých webových stránkách http://www.novell.cz nebo amerických http://www.novell.com. Informace pro novináře jsou v originále k dispozici na adrese www.novell.com/pressroom.

 

Novell, NetWare, GroupWise, ZENworks a SUSE jsou registrované ochranné známky společnosti Novell, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. *Linux je registrovaná ochranná známka Linuse Torvaldse. Všechny ostatní ochranné známky třetích stran jsou majetkem příslušných vlastníků.

Váš názor Další článek: Dvoujádrové Itanium 2 představí Intel na Computexu

Témata článku: Open source, Parker

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší