Novell uvádí další generaci svého otevřeného podnikového systému

Praha, Česká republika – 19. července 2006 – Společnost Novell oznámila celosvětovou dostupnost další generace otevřeného podnikového systému SUSE Linux Enterprise 10. Produktovou řadu SUSE Linux Enterprise 10 společnosti Novell tvoří systémy SUSE Linux Enterprise Server a SUSE Linux Enterprise Desktop, jež představují bezpečnou a spolehlivou platformu pro podnikové pracovní stanice i datová centra. Srovnatelnou nabídku řešení podnikové třídy v současné době nemá žádný jiný dodavatel Linuxu. Systém SUSE Linux Enterprise 10 bude Novell prezentovat na konferenci a výstavě LinuxWorld, která se koná od 15. do 17. srpna v San Franciscu.
Novell uvádí další generaci svého otevřeného podnikového systému

„Jsme nadšeni, že přinášíme našim zákazníkům tuto novou a inovativní technologii linuxového desktopu a serveru,“ řekl Jeff Jaffe, výkonný viceprezident a technologický ředitel společnosti Novell. „Také se těšíme, až předvedeme možnosti systému SUSE Linux Enterprise 10 v srpnu na konferenci LinuxWorld. Tím, že jako první uvádíme s plnou podporou některé inovace Linuxu jako virtualizaci Xen, mimořádnou výkonnost a škálovatelnost, lepší zabezpečení na úrovni aplikací a vylepšenou použitelnost klientského systému, odpovídáme na naléhavé potřeby současných manažerů IT.“

SUSE Linux Enterprise je prvotřídně vyvinutá, nejlevnější a maximálně interoperabilní platforma pro podnikové pracovní stanice i datová centra. Jedině SUSE Linux Enterprise nabízí ucelenou open source platformu pro důležité podnikové aplikace. Je podporován a certifikován předními světovými výrobci hardwaru a softwaru, stojí za ním oceňovaná technická podpora Novellu a globální ekosystém jeho partnerů a služeb.

Tony Iams, viceprezident pro výzkum systémového softwaru ve společnosti Ideas International, Inc., řekl: „Strategie poskytování komplexního řešení pro pracovní stanice i servery v datovém centru, které se Novell drží, poskytuje organizacím významnou hodnotu s nižšími náklady a vyšší synergií správy. Virtualizace, zabezpečení a uživatelsky přístupné inovace přispějí k dalšímu prosazování Linuxu v podnicích.“

SUSE Linux Enterprise Server, Desktop a péče o zákazníky

SUSE Linux Enterprise Server se používá v širokém spektru organizací na mnoha typech hardwaru, kromě jiného je základem 80 procent všech implementací Linuxu na mainframech IBM zSeries. Poskytuje otevřenou základnu pro nejrůznější serverové pracovní úlohy včetně okrajových i infrastrukturních systémů, podnikových databází, specializovaných podnikových aplikací i aplikací, na jejichž spolehlivost jsou kladeny maximální nároky.

SUSE Linux Enterprise Desktop přináší snadné ovládání a několik inovativních nových funkcí včetně grafiky Xgl, integrovaného vyhledávání a plně kompatibilní sady kancelářských aplikací OpenOffice.org 2.0, Novell Edition. To vše za cenu, která je jen zlomkem ceny nejpoužívanějšího proprietárního operačního systému a kancelářské sady. SUSE Linux Enterprise Desktop se hodí pro úplnou náhradu systému v podnikových pracovních stanicích, pro pokladny používané v obchodech, implementace tenkých klientů i pro inženýrské pracovní stanice.

Zákazníci, kteří si SUSE Linux Enterprise předplatí, získají přístup k nejnovějším vylepšením softwaru, opravám chyb a bezpečnostním opravám prostřednictvím pravidelných aktualizací, dostupných na nové službě Novell Customer Center. Mohou tak využívat nejnovější funkčnost a nejlepší podporu hardwaru. Novell Customer Center je centralizovaný online portál, který zároveň poskytuje přístup k technické podpoře a je plně integrován s řešením Novell ZENworks Linux Management.

„Linux představuje slibnou budoucnost podnikových počítačových systémů a SUSE Linux Enterprise 10 tento příslib nyní proměňuje na realitu,“ řekl Nathan Norris, správce sítě Úřadu státu Ohio pro ochranu životního prostředí. „Zabezpečení, výkon a spolehlivost systému SUSE Linux Enterprise poskytuje vynikající službu za rozumnou cenu. A podpora Novellu z něj dělá ideální podnikovou platformu pro naše rozhodující aplikace.“

 

Ceny

Novell u verze SUSE Linux Enterprise 10 podstatně zjednodušil cenový model pro podnikové zákazníky. Předplatné systému SUSE Linux Enterprise Server je nyní k dispozici ve dvou formách – pro počítače mainframe a pro ostatní servery. Navíc si zákazníci mohou vybrat mezi základní, standardní a prioritní podporou. Cena předplatného začíná od 349 dolarů na server a za virtuální servery se neúčtuje žádný příplatek. S novým cenovým modelem mohou zákazníci ušetřit až 1 000 dolarů proti podobnému předplatnému na systém Red Hat pro běžný server (non-mainframe).

Předplatné systému SUSE Linux Enterprise Desktop je k dispozici za doporučenou cenu 50 dolarů na zařízení ročně nebo 125 dolarů na tři roky. V ceně předplatného je zahrnuto 90 dní instalační asistence a aktualizace produktu po celou dobu trvání smlouvy.

Produkty SUSE Linux Enterprise 10 společnosti Novell si můžete stáhnout na webové stránce http://www.novell.com/linux, kde najdete rovněž i další informace o cenách a dostupnosti produktu.

 

O společnosti Novell

Společnost Novell, Inc. (Nasdaq: NOVL) poskytuje software pro otevřené podnikové systémy. Více než 50 tisícům zákazníků ve 43 zemích pomáhá Novell spravovat, zjednodušovat, zabezpečovat a integrovat jejich technologická prostředí pomocí nejlepšího softwaru postaveného na otevřených standardech. Novell má více než dvacetileté zkušenosti, přes 5 000 zaměstnanců, 5 000 partnerů a center podpory po celém světě, jež pomáhají zákazníkům získat kontrolu nad jejich operačním prostředím IT a zároveň snižovat náklady. Další informace o společnosti Novell najdete na webu http://www.novell.com. Další informace získáte v Centru podpory zákazníků společnosti Novell (NCCC) v ČR na tel. +420 283 007 327, na českých webových stránkách http://www.novell.cz nebo amerických http://www.novell.com. Informace pro novináře jsou v originále k dispozici na adrese www.novell.com/pressroom.

Váš názor Další článek: V noci na dnešek opět přestaly fungovat některé schránky u Seznam.cz

Témata článku: Linux, Open source, Cenové spektrum, Systém předplatného, Kancelářské potřeby online, Enterprise


Určitě si přečtěte

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

** Waze není jen navigace – je to i sociální síť s dopravními informacemi ** Mobilní aplikace skýtá široké možnosti nastavení ** Vybrali jsme pro vás 16 nejzajímavějších tipů a triků

Karel Kilián | 48

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 114Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF