Novell spoluzakládá společnost Volera

9. února 2001
Computer 2/01
Zahajuje práci nová firma, jejímž cílem bude realizovat agesivní růst v oblasti síťového obsahu
Novell spoluzakládá společnost Volera
Praha 9. února 2001 – Společnost Novell oznámila vytvoření firmy Volera, Inc., nové firmy zaměřené na vznikající trh síťového obsahu. Volera bude integrovat caching a služby managementu obsahu, a vytvoří tak novou úroveň internetové inteligence, která urychlí a bude řídit dodávání obsahu, což firmám umožní využít plný obchodní potenciál Internetu. Nortel Networks a Accenture podepsaly s Volerou konečné investiční dohody a uzavření celé transakce bude realizováno během následujících devadesáti dní.

"Jde o razantní událost v rámci celého průmyslu i společnosti Novell," poznamenává Eric Schmidt, předseda a CEO Novellu. "Trh stále hledá nové platformy pro implementaci internetových služeb a aplikací nové generace. Díky Nortelu a Accenture máme ty správné partnery, kteří přinesou naši vysoce konkurenční novou platformu na trh. My v Novellu vidíme Voleru ve vedoucí pozici na rychle se rozvíjejícím trhu internetového a síťového obsahu, což je jeden z nejslibněji se rozvíjejících trhů na Síti."

Volera bude dodávat platformu pro síťový obsah, která poskytuje škálovatelnost a inteligenci pro maximalizaci internetového obchodního potenciálu. Nově formovaná společnost bude pracovat na vytvoření Internetu nové generace, kde budou obsah, média a aplikace dodávány efektivněji, bezpečněji a cenově efektivně od zdroje až do místa určení. Další podrobnosti o společnosti Volera lze najít na adrese www.volera.com.

"Vstupujeme do segmentu síťového obsahu s kvalitními produkty, zavedenou distribucí a partnerstvími, silným finančním zázemím a úplným týmem," zdůrazňuje Simon Khalaf, prezident Volery. "Naše produkty a služby definují průmyslové standardy co do rychlosti, škálovatelnosti a flexibility, přičemž také nabízíme možnosti pro kompletní management, který dnešní zákazníci na Internetu vyžadují."

Dohody mezi Novellem, Nortel Networks a Accenture zajišťují pro Voleru více než 80 milionů dolarů v peněžních prostředcích a rovněž konzultační služby. Novell také dodá technologie a zdroje, doposud alokované v rámci Skupiny služeb síťového obsahu.

Nortel Networks kromě své minoritní investice do Volery, která zahrnuje záruky na nákup dalších podílů, rovněž vstoupí s Volerou do společného vývoje a distribuce. George Cooney, starší viceprezident firemního vývoje a podniků říká: "Inteligentní cachování obsahu, jeho distribuce a management jsou klíčovými elementy sítě dodávající obsah. Naše vztahy s Volerou přinesou novou kategorii cachovacích řešení i řešení pro management obsahu, které stanoví nové výkonnostní a funkcionální standardy a posunou poskytovatele služeb více k příslibu dodávání »osobního Internetu«. Investice je součástí strategie Nortel Networks kontinuálně zlepšovat investice do svých předních technologií."

Accenture pracuje s pracovníky Novellu a Volery již více než 6 měsíců na plánování první nabídky nové firmy v oblasti internetových obsahových služeb. Accenture bude mít podíl v této firmě a Volera bude využívat jejích služeb – podpory prodeje, zákaznického servisu a služeb pro podporu a obchodní rozvoj firmy. "Accenture cítí závazek pomoci firmě Volera dosáhnout jejích obchodních cílů. Pracujeme společně a budeme schopni pomoci klientům zhodnotit tuto novou síťovou architekturu pro rychlejší dodávání obsahu koncovému zákazníkovi," poznamenává Grieg Coppe, partner Accenture. "Věříme, že řešení jako ta, která poskytuje společnost Volera, opětovně určí, jak jsou sítě konfigurovány, a poskytnou klientům přesně to, co hledají – rychlost."

Management Volery

Předsedou představenstva Volery byl jmenován Eric Schmidt, prezidentem Simon Khalaf, původně generální ředitel skupiny služeb síťového obsahu firmy Novell. Draw Major, původně hlavní vědecký pracovník a hlavní technologický ředitel skupiny síťového obsahu, byl jmenován hlavním technologickým ředitelem Volery. Nová společnost má hlavní sídlo v kalifornském San Jose a další kanceláře jsou v Oremu v Utahu a Berkeley Heights v New Jersey.

Produkty a služby Volery

Software Volery s názvem Internet Caching System (ICS) je nejrychlejším cachovacím strojem na světě (jak vyplývá ze srovnávacího testu nezávislé agentury Measurement Factory). ICS reaguje na potřeby výkonu a škálovatelnosti na straně poskytovatelů obsahu, firem a poskytovatelů připojení na Internet tím, že odstraní opakující se činnosti vyžadující velký objem zdrojů z webového serveru. Content Exchange Volery je 100procentně hostovaná služba na urychlení webového serveru a pro dodávání obsahu. Content Exchange umožňuje webovým hostovacím centrům nabídnout plně řízenou službu, která kombinuje urychlení serveru, prakticky neomezenou škálovatelnost serveru a transformaci internetového obsahu a jeho redistribuci za běhu.

Vedoucí pozice na trhu

Volera má již vedoucí pozici na trhu cachovacích zařízení, a to na základě dodávek těchto produktů ze strany společností Dell, Compaq a dalších, které mají licenci na ICS. Volera odhaduje, že v současné době zaujímá 17procentní podíl na celosvětovém trhu cachovacích zařízení po pouhém jediném roce na trhu. Společnost hodlá v letošním roce svůj podíl ještě zvýšit a očekává, že na tomto trhu bude letos pokračovat obdobný rychlý růst.

Pro rok 2001 Volera nabídne svým zákazníkům a partnerům management obsahu, streaming media a inteligentní řešení pro celou síť. Společnost bude i nadále vyvíjet platformu pro obsah sítě pro internetová datová centra, ISP a firmy, které urychlují a zabezpečují dodávání obsahu, médií a aplikací.

Finanční informace

Představenstvo Novellu odsouhlasilo základní plán učinit z Volery veřejně vlastněnou společnost s konečným cílem distribuce podílu Novellu v této firmě akcionářům Novellu. Předpokládá se, že jakákoli distribuce akcií Volery americkým akcionářům Novellu by nebyla ovlivněna daněmi a tato distribuce bude záviset na rozhodnutí o daních amerického úřadu U.S. Internal Revenue Service potvrzujícím finanční korektnost plánované distribuce a podléhá finálnímu schválení představenstvem Novellu.

Růst a vývoj podnikatelských aktivit Volery může vést k veřejné nabídce akcií (IPO) již ke konci roku 2002. Ta bude záviset na budoucí situaci na trhu a na dalších faktorech a uskuteční se před distribucí podílů akcionářům Novellu.

Vytvoření firmy Volera je důležitým krokem směrem k přechodu Novellu na podnikání v oblasti služeb Sítě. Volera reaguje na příležitost na trhu, který je odlišný, i když doplňující, k primárnímu podnikání Novellu v oblasti poskytování softwaru pro služby Sítě v řešeních elektronického podnikání pro podnikovou sféru, státní správu a vzdělávání. Produkty a technologie převedené na Voleru ze strany Novellu jsou všechny v raných stadiích přijímání na trhu a představují méně než jedno procento tržeb Novellu za fiskální rok 2000 (které celkem činily 1,16 miliardy dolarů).

Finanční údaje Volery, jakožto dceřiné společnosti Novellu, budou uvedeny v konsolidovaných finančních výkazech společnosti Novell, Inc.

O společnosti Nortel Networks

Nortel Networks je globální internetový a telekomunikační lídr zaměřený na optickou, bezdrátovou a místní komunikaci, na personální Internet a elektronické podnikání. Společnost dosáhla za minulý rok tržeb ve výši 30,3 miliardy dolarů a obsluhuje po celém světě zákazníky z oblastí telekomunikací, poskytovatele služeb a firemní zákazníky. V současné době se Nortel Networks zaměřuje na vytváření vysokorychlostního Internetu, který je spolehlivější a rychlejší než klasický Internet. Společnost Nortel Networks redefinuje ekonomiku a kvalitu práce v sítích a na Internetu, což je příslibem nové éry spolupráce, komunikací a obchodu. Více na www.nortelnetworks.com.

O společnosti Accenture

Dne 1. ledna 2001 změnila společnost Andersen Consulting, poradenská firma v oblasti řízení a informačních technologií s ročními příjmy 8,9 miliard USD, své jméno na Accenture. V současné době prochází obdobím přeměny, aby se stala společností, která se aktivně podílí na vytváření “nové ekonomiky”. Více než 65 000 pracovníku ve 48 zemích světa pracuje s klienty ze širokého spektra odvětví na propojování jejich lidí, procesů a informačních technologií s jejich strategiemi. Díky svému rozšířenému podnikatelskému portfoliu může poskytnout širokou škálu služeb včetně oblasti rizikového kapitálu, startu a rozjezdu projektů, poradenství, technologií a aliancí. Její domovská stránka je http://www.ac.com. Pražská pobočka byla založena v polovině roku 1991 a na konci roku 2000 v ní pracuje 200 zaměstnanců.

Nové jméno. Nová podstata. Nový život. 01/01/01.

O společnosti Novell

Novell, Inc. (NASDAQ: NOVL) je předním poskytovatelem softwaru pro služby Sítě, který zajišťuje služby pro zabezpečení a výkon všech typů sítí – Internetu, intranetů a extranetů, kabelových i bezdrátových, firemních i veřejných – pracujících na všech předních operačních systémech. Software pro služby Sítě Novellu poskytuje základnu pro jednotnou Síť – jednu celosvětovou síť, která podporuje nové aplikace a formy podnikání. Celosvětové programy pro prodejní kanály, konzultace, vzdělávání a technickou podporu, společně se strategickými aliancemi, spojují software pro služby Sítě pocházející od firmy Novell s produkty a službami jiných dodavatelů, a tak vytvářejí pro zákazníky ucelená síťová řešení. Pro Českou republiku zajišťuje aktivity na místním trhu pobočka Novell Praha, pro Slovenskou republiku pak Novell Slovensko se sídlem v Bratislavě.

Přesné informace o veškerých produktech a službách společnosti Novell se dozvíte v Centru podpory zákazníků (NCCC) v ČR na tel.: 02-21 85 69 99 a v SR na tel.: 07-44 25 66 24, na českých webových stránkách http://www.novell.cz nebo amerických http://www.novell.com. Tiskové informace pro novináře lze nalézt v češtině na informačním novinářském serveru www.PRnet.cz, v originále pak na adrese www.novell.com/pressroom. Detailní porovnání produktů Novellu a jiných konkurenčních produktů najdete v angličtině na adrese http://www.novell.com/advantage.

Váš názor Další článek: Computer 2/01

Témata článku: Software, Internet, Firemní strategie, Americký prezident, Americká pobočka, Simon, Celý klient, Přesná pozice, Obsah, Česká tisková kancelář, Přední strana, Nový produkt, Accenture, Optické spektrum, Celý trh, Nový prezident, Schmidt, Celá éra, Utah, Jersey, New Jersey, Distribuce, Nový pracovník, Nová služba, Konkurenční platforma


Určitě si přečtěte

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

** V roce 2021 začneme platit DPH i u laciného zboží z asijských e-shopů ** Daň ale budeme většinou platit už na e-shopech ** Nemusíte se bát zdlouhavého a drahého celního řízení

Jakub Čížek | 74

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

** Apple dnes představuje novinky ** Tradiční keynote v rámci konference WWDC probíhá jen online ** Nové operační systémy, ale i něco navíc

David Polesný | 108

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 30

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

** Britský Canonical před pár dny vydal novou verzi svého Ubuntu ** 20.04 LTS zapracovalo na grafickém desktopu, rychlosti i bezpečnosti ** V nitru tepe Linux 5.4 a volitelně i nový souborový systém

Jakub Čížek | 122


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize