Novell přejmenoval komunitní distribuci Linuxu na openSUSE

23. srpna 2006
Developer meeting 2006
Pro komunitu nadšenců Novell uvede distribuci openSUSE, zatímco pro podnikové zákazníky bude určen SUSE Linux Enterprise
Novell přejmenoval komunitní distribuci Linuxu na openSUSE

Praha, Česká republika – 21. srpna 2006 – Společnost Novell oznámila zjednodušení značek, které má zákazníkům pomoci snáz určit vhodný linuxový produkt pro jejich potřeby. Oceňovaná komunitní distribuce Linuxu SUSE Linux se nyní bude nazývat openSUSE, což vychází z názvu open source linuxového projektu openSUSE.org, sponzorovaného společností Novell. Linuxové produkty Novellu pro podniky se budou nadále označovat SUSE Linux Enterprise.

 

openSUSE je distribuce orientovaná na koncové uživatele, kterou Novell poskytuje zájemcům po celém světě zdarma ke stažení a k další distribuci. Není určena pro podnikové implementace, avšak linuxovým nadšencům a podnikovým specialistům poskytuje vynikající možnost seznámit se s nejnovější verzí Linuxu a dalších open source technologií. Technologie, jejichž předběžné verze jsou obsaženy v distribuci openSUSE, se po doladění a zajištění plné podpory mohou objevit v budoucích linuxových produktech Novellu pro podniky. Aktuální verze je 10.1 a verze openSUSE 10.2 by měla být zveřejněna koncem roku 2006.

 

„Novým názvem openSUSE se naše komunitní distribuce jasně odlišuje od našich podnikových produktů, což nám pomůže zachovat výrazně odlišené značky pro dva hlavní okruhy uživatelů Linuxu,“ řekl John Dragoon, senior viceprezident a marketingový ředitel společnosti Novell. „Linuxové produkty Novellu bodují na obou frontách, jak dokládá velký úspěch rok starého projektu openSUSE a velmi dobré recenze na naše produkty SUSE Linux Enterprise 10.“

 

Distribuci openSUSE vytváří komunita openSUSE.org, kterou sponzoruje Novell s cílem prosazovat široké využívání Linuxu zejména mezi netechnickými uživateli. openSUSE je dostupný jednak zdarma ke stažení a také v podobě praktického maloobchodně prodávaného balíku, jenž přináší spolehlivost a bezpečnost za dostupnou cenu. Projekt openSUSE.org má více než 30 000 registrovaných členů a počet ověřených instalací distribuce SUSE Linux 10.1 (nyní zvané openSUSE), která byla uvedena v květnu, nedávno překročil 350 000.

 

SUSE Linux Enterprise 10 je platforma další generace pro otevřené podnikové systémy. Produktovou řadu SUSE Linux Enterprise 10 společnosti Novell tvoří systémy SUSE Linux Enterprise Server a SUSE Linux Enterprise Desktop, jež představují bezpečnou a spolehlivou základnu podnikových pracovních stanic i datových center. Srovnatelnou nabídku řešení podnikové třídy v současné době nemá žádný jiný dodavatel Linuxu.

Témata článku: Linux, Open source, Podniková verze, Linuxová distribuce, Předběžný název

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje