Novell představuje Open Enterprise Server 11

Společnost Novell oznámila dostupnost platformy Novell Open Enterprise Server 11. Nejnovější verze je postavena na SUSE Linux Enterprise Serveru 11 SP1 a nabízí zákazníkům větší flexibilitu a širší možnosti využití. Novell Open Enterprise Server 11 zjednodušuje a optimalizuje správu souborových a tiskových sítí, takže zákazníci mohou využít stávající investice ke snižování nákladů a zvyšování produktivity koncových uživatelů.

Novell Open Enterprise Server je operační systém pro pracovní skupiny, postavený na platformě SUSE Linux Enterprise. Disponuje souborovými a tiskovými službami podnikové třídy se snadnou instalací i správou. Vyhovuje potřebám všech uživatelů zajištěním špičkové interoperability, spolehlivosti a škálovatelnosti. Nejnovější verze rozšiřuje flexibilitu systému SUSE Linux Enterprise 11 SP1 a uživatelům přináší výběr ze široké nabídky variant podpory, ovladačů a modulů. Zákazníci zároveň získají více možností při vývoji aplikací díky nástroji SUSE Studio. S využitím šablon od společnosti Novell jim tento nástroj umožní sestavovat a nasazovat specifická softwarová zařízení v jejich prostředí Novell Open Enterprise Server.

K dalším výhodám systému Novell Open Enterprise Server 11 patří:

Podpora klientů různých platforem – Díky nativní podpoře pro Mac AFP protokol jde o nejkomplexnější, pokročilý multiplatformní server, který podporuje Windows, Linux a Mac klienty a nabízí vyšší stupeň interoperability a širší možnost volby.

Centralizované nasazování serverů – Inovativní funkce pro aktualizaci serveru umožňuje IT administrátorům spravovat aktualizace serverů z jediného místa, čímž přispívá k výrazným úsporám času a zdrojů.

Dynamic Storage Technology – Funkce pro vícevrstvé ukládání dat umožňuje IT administrátorům využívat automatizované řízení pohybu dat a jejich ukládání tak, aby bylo možné snáze a s nižšími náklady plnit požadavky na shodu s předpisy.

Microsoft Active Directory autentizace – Aplikacím založeným naMicrosoft Active Directory je umožněna autentizace přímo z Novell eDirectory. To omezuje nehospodárné rozšiřování počtu serverů a snižuje náročnost administrace.

Nedávný průzkum IDC Technology Spotlight uvádí, že „nasazení systému Open Enterprise Server nad standardním linuxovým jádrem – konzistentním s produkty SUSE Linux Enterprise Server – vede k lepší standardizaci pro zákazníky, což představuje jeden ze způsobů, jak dosáhnout nižších provozních nákladů při zavádění operačních systémů“.

Vydání nové verze Novell Open Enterprise Serveru 11 je důkazem investic do klíčových řešení společnosti Novell a úsilí věnovaného vývoji produktů a potřebám zákazníků. „Hlavním požadavkem našich zákazníků provozujících Open Enterprise Server je možnost využívat flexibilitu a vlastnosti dostupné v SUSE Linux Enterprise 11 SP1. Nyní mohou zákazníci maximálně využít investice vložené do stávající IT infrastruktury a zároveň pokračovat ve snižování nákladů a zkracování doby potřebné pro administraci,“ uvedl Eric Varness, viceprezident produktového managementu a marketingu společnosti Novell. „Jedná se o první z řady oznámení, která naše zákazníky ujistí o neutuchajícím úsilí společnosti Novell poskytovat spolehlivá, ekonomická řešení, která zároveň přispívají ke zvýšení pracovní produktivity.“

Dostupnost

Systém Novell Open Enterprise Server 11 je v současnosti běžně dostupný. Podrobnější technické i obchodní informace o Novell Open Enterprise Serveru 11 získáte na adrese http://www.novell.com/products/openenterpriseserver.

Další článek: Bezmála polovina dospělých Američanů si čas od času „zawarezí“

Témata článku: , , , , , ,