Novell představuje Identity Manager 4

Novell představuje Identity Manager 4

Novell Identity Manager 4 sjednocuje správu identit a přístupu pro fyzická, virtuální a cloudová prostředí; je k dispozici ve dvou verzích, přizpůsobených jedinečným potřebám zákazníků a partnerů

Společnost Novell představila Identity Manager 4, jedinečnou řadu řešení pro bezpečnou správu identit a přístupu ve fyzických, virtuálních a cloudových prostředích. Novell Identity Manager 4 je první řešení na trhu, které zaručuje konzistentní zásady identit, zabezpečení a shody pro celý IT ekosystém organizace. Navíc poskytuje i v cloudu stejnou úroveň důvěry, jaká existuje v datovém centru. Díky tomu mohou zákazníci a partneři lépe chránit svá podniková data a zároveň ušetřit náklady a zjednodušit prokazování shody.

Novell Identity Manager 4 je další milník ve vývoji produktů Novell, které odpovídají na rostoucí poptávku po řešeních inteligentní správy pracovních úloh. Inteligentní správa pracovních úloh umožňuje organizacím bezpečně spravovat a optimalizovat heterogenní počítačové zdroje napříč fyzickými, virtuálními a cloudovými prostředími.

„Vznik virtuálních a cloudových obchodních modelů vytvořil nové výzvy v souvislosti se správou identit a přístupu. Šéfové IT potřebují konzistentní, rozšiřitelnou platformu pro správu identit uvnitř podniku i mimo něj,“ řekl Ron Hovsepian, generální ředitel společnosti Novell. „Novell Identity Manager 4 poskytuje bezpečnou, na cloud připravenou platformu pro řešení této výzvy, aby zákazníci mohli využívat inteligentní správu pracovních úloh.“

Dvě verze produktu Novell Identity Manager 4

Každý zákazník řeší jedinečné výzvy v oblasti správy identit, proto Novell nyní nabízí dva produkty, které řeší specifické potřeby:

  • Novell Identity Manager 4 rozšiřuje možnosti řešení Novell Identity Manager 3.6 o lepší škálovatelnost a těsnou integraci se systémy Microsoft* SharePoint*, SAP* ERP a cloudovými aplikacemi Salesforce.com a Google Apps. Nabízí rovněž hotové funkce pro generování výkazů a nástroje pro čištění dat a návrh rámce zásad.
  • Novell Identity Manager 4 Advanced Edition nově definuje podnikové funkce poskytování uživatelských účtů, neboť integruje sofistikovanou správu rolí, vyspělé funkce pracovního toku a inteligentní reportovací funkce. Vyhoví těm nejnáročnějším potřebám velkých podniků a poskytovatelů spravovaných služeb v oblasti správy identit a shody s předpisy. Novell Identity Manager 4 Advanced Edition rovněž obsahuje nástroje pro čištění dat, návrh rámce zásad a možnost definovat role a oprávnění jednoduchým přetahováním myší, takže uživatel nemusí psát žádný kód.

Řešení Novell Identity Manager 4 podporuje široký ekosystém partnerů společnosti Novell, včetně společností ACS, Atos Origin, Deloitte, ILANTUS, Infosys, KPMG, Mycroft a Wipro. Novell proto mohutně investuje do školení prodejců s přidanou hodnotou a systémových integrátorů.

„Organizace po celém světě zdokonalují své infrastruktury identit, aby sloužily jako základna bezpečného a vyhovujícího prostředí v podnikové síti i v cloudu,“ řekl Lyle Carlson, ředitel, Deloitte & Touche LLP. „Díky naší spolupráci se společností Novell a našemu společnému úsilí vyhovět potřebám velmi velkých společností jsme nyní schopni odpovědět na zásadní problémy spojené se zabezpečením a identitami. Novell nám pomáhá dodávat zákazníkům optimální řešení, které je kvalitně navrženo a funguje, jak má.“

Rodina řešení Novell Identity Manager 4 pomáhá zákazníkům společnosti Novell vytvářet inteligentnější a bezpečnější podnikové sítě připravené na cloud.

Inteligentní – Novell Identity Manager 4 pomáhá podnikům získat inteligentní přehled o přístupu uživatelů. Integrovanou správou rolí a pracovním postupem snižuje náklady a zároveň umožňuje podnikovým uživatelům definovat a kontrolovat, kdo má k čemu přístup. Tím se výrazně zkracuje doba potřebná pro přidělení uživatelských účtů a je možné dosáhnout důslednějšího dohledu nad oprávněními uživatelů. Generování praktických a smysluplných zpráv z řešení správy identit je jedním z hlavních požadavků zákazníků.

Připravený na cloud – Přechod na virtualizované systémy a cloud computing zásadně změnil podmínky v oblasti správy identit, protože kontrolní prvky zabezpečení a správy zásad už nejsou vymezeny přehledným prostředím za firewallem. Novell Identity Manager 4 umožňuje hladké a okamžité přidělování a odstraňování uživatelských účtů, procesy požadavků a schvalování, změny hesel, aktualizace profilů identit a generování výkazů. Zákazníci se mohou spolehnout na Novell Identity Manager jako na spolehlivý zdroj záznamů při využívání nových modelů informačních systémů včetně webových aplikací jako Google Apps nebo Salesforce.com.

Bezpečný – Zabezpečení je hlavní hybnou silou implementace řešení správy identit. Mezi vylepšení ve verzi Identity Manager 4 patří nástroje, které zajišťují konzistentní uplatňování podnikových zásad zabezpečení napříč různými systémy a eliminují tak obvyklý zdroj problémů se zabezpečením a dodržováním předpisů.

Dostupnost
Novell Identity Manager 4 je v současné době ve fázi beta, která potrvá do července. Nová produktová řada bude komerčně k dispozici ve 3. čtvrtletí 2010.

Další článek: Opera paroduje Google Chrome, je rychlejší než vařené brambory

Témata článku: Podniková funkce, Nový milník, Deloitte, Obvyklá funkce, Kontrolní systém, Pracovní fáze, Hlavní role, Podnikové prostředí, Nejnáročnější uživatel, Manager, Hotový produkt, Obvyklý problém, Přehledné prostředí, Carlson, Zásadní role


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 2

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 3

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

** Tušíte, kolik je u nás hřbitovů a jak jsou velké? ** Dokážete si představit mapu českých řek a potoků? ** Udělali jsme to všechno za vás nad daty ČÚZK

Jakub Čížek | 10


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11