Novell potvrzuje svou podporu formátu OpenDocument

Praha, Česká republika – 31. ledna 2006 – Společnost Novell potvrdila svůj plán na podporu souborového formátu OpenDocument ve svých současných a budoucích produktech, což je pro zákazníky další ujištění o odhodlání Novellu prosazovat otevřené standardy, možnost volby a flexibilitu. Novell podporuje formát OpenDocument v distribuci SUSE Linux od března 2005. Úplnou podporu formátu OpenDocument přinese další verze podnikového desktopu Novellu v tomto roce. Podnikoví zákazníci tak získají možnost vytvářet dokumenty v trvale otevřeném formátu a nebudou muset kvůli zajištění budoucí čitelnosti dokumentů spoléhat na proprietární formáty.
Novell potvrzuje svou podporu formátu OpenDocument

OpenDocument je standardizovaná specifikace souborů kancelářských aplikací, která je postavena na jazyce XML. Jedná se o veřejný, otevřený a na aplikaci nezávislý formát, který může být implementován v jakémkoli softwarovém programu a který pokrývá vlastnosti vyžadované textovými dokumenty, tabulkami, grafy a grafickými dokumenty. Soubory ve formátu OpenDocument lze otevřít v jakékoli vyhovující aplikaci, takže uživatelé nemusí spoléhat na produktovou strategii jediného dodavatele. Novell na prosazování tohoto standardu v softwarovém průmyslu, v komunitě open source a na trhu spolupracuje se společnostmi Google, IBM, Red Hat, Sun Microsystems a dalšími. Je členem technického výboru OASIS Open Document Format for Office Applications, který standard OpenDocument spravuje a publikuje.

„Skutečně otevřené standardy, jako je právě formát OpenDocument, jsou pod veřejnou kontrolou, veřejnost může přispívat k jejich rozvoji a nejsou zatíženy vlastnickými právy ani strategiemi jednotlivých dodavatelů,“ řekl Jack Messman, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Novell. „Mají-li se uživatelé na nějaký standard trvale spolehnout, musí být tyto podmínky splněny. Právě otevřenost je zárukou možnosti volby a ta je již dlouho prioritou Novellu.“

O společnosti Novell
Společnost Novell, Inc. (Nasdaq: NOVL) poskytuje software pro otevřené podnikové systémy. Více než 50 tisícům zákazníků ve 43 zemích pomáhá Novell spravovat, zjednodušovat, zabezpečovat a integrovat jejich technologická prostředí pomocí nejlepšího softwaru postaveného na otevřených standardech. Novell má více než dvacetileté zkušenosti, 6 000 zaměstnanců, 5 000 partnerů a center podpory po celém světě, jež pomáhají zákazníkům získat kontrolu nad jejich provozním prostředím IT a zároveň snižovat náklady. Další informace o společnosti Novell najdete na webu http://www.novell.com. Další informace získáte v Centru podpory zákazníků společnosti Novell (NCCC) v ČR na tel. +420 283 007 327, na českých webových stránkách http://www.novell.cz nebo amerických http://www.novell.com. Informace pro novináře jsou v originále k dispozici na adrese www.novell.com/pressroom.

Váš názor | Acer hodlá zvýšit dodávky LCD televizí o 233 %

Témata článku: Linux, Open source, Nezávislá kontrola, Oasis, Format, Technická specifikace

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší