Novell oznamuje Storage Manager 2.5

Novell oznamuje Storage Manager 2.5

Společnost Novell oznámila novou verzi svého řešení správy datových úložišť. Novell Storage Manager 2.5 automatizuje širokou řadu úkolů spojených se správou úložišť na základě událostí, identit a zásad.

Různé předpisy specifikují požadavky na uchovávání, integritu a zabezpečení dat. Vyžadují, aby firmy uchovávaly data po několik let, zajistily, že nebude docházet ke změnám nebo ztrátám dat, a chránily citlivá data před neoprávněným přístupem. Protože firmy potřebují být schopny prokázat shodu s těmito předpisy, vyvstala dosud bezprecedentní potřeba úložné kapacity, správy přístupu a automatizace. Ruční správa těchto procesů už dávno nestačí, a proto správci IT hledají řešení, která jim pomohou využívat úložnou kapacitu efektivněji, usnadní používání a správu dat a jejich úložišť a zautomatizují související funkce.

Novell Storage Manager umožňuje firmám nasadit a automatizovat celý životní cyklus ukládání dat uživatelů a skupin prostřednictvím zásad odvíjejících se od identit. Zajišťuje automatické přidělení uživatelského úložného prostoru v okamžiku, kdy do firmy nastoupí nový uživatel. Uživatelé tak mohou na základě svých pracovních rolí přistupovat k osobním a skupinovým úložištím, přičemž jsou vynucovány zásady ukládání dat. V okamžiku, kdy uživatel společnost opustí, jsou potom jeho data archivována nebo vymazána. Stručně řečeno, Novell Storage Manager nahrazuje ruční správu datových úložišť automatickými procesy založenými na zásadách a identitách.

Novell Storage Manager se integruje s adresářovými službami Active Directory (AD) a eDirectory (ED), takže spravuje datová úložiště s ohledem na uživatele,“ řekla Noemi Greyzdorf, manažerka výzkumu ve společnosti IDC. „Po vytvoření účtu mohou být na uživatele automaticky aplikovány zásady pro úložiště vycházející z jejich identit.“ Tyto funkce pomohou společnostem vynucovat zásady uchovávání, integrity a zabezpečení dat v souladu s vnitřními směrnicemi.

Nejdůležitější vylepšení ve verzi Novell Storage Manager 2.5:

  • Pomocná úložiště: Počet domovských adresářů vytvořených pro každého uživatele není omezen.
  • Vylepšení úložišť pro spolupráci: Funkce správy uživatelských úložišť byly rozšířeny i o skupiny.
  • Rozšířená podpora Linuxu: Agenti pro monitorování událostí nyní běží na linuxových serverech.
  • Action Objects: Programovací rozhraní, která umožňují uskutečňovat akce s datovými úložišti prostřednictvím nástroje Novell Identity Manager.
  • Nové rozhraní: Zcela přepracované a jednodušší na používání.
  • Zdokonalená katalogizace: Sleduje archivované soubory při přesouvání mezi úložnými zařízeními pro snadné vyhledání a obnovení po nehodě.

Další informace o produktu Novell Storage Manager najdete na adrese http://www.novell.com/products/storagemanager.

Váš názor Další článek: TN.cz postupně roste, ČT má nový web

Témata článku: Skupinová akce, Ruční ukládání, Uživatelská data, Manager, Vnitřní prostor, Storage

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší