Novell oznamuje finanční výsledky za třetí fiskální čtvrtletí roku 2008

Novell oznamuje finanční výsledky za třetí fiskální čtvrtletí roku 2008

Společnost Novell oznamuje finanční výsledky za třetí fiskální čtvrtletí. Novell za toto čtvrtletí vykázal čisté tržby 245 milionů dolarů. Pro srovnání, za třetí fiskální čtvrtletí 2007 zaznamenal Novell čisté tržby ve výši 237 milionů dolarů. Zisk z operací za třetí fiskální čtvrtletí roku 2008 je 1 milion dolarů, zatímco za třetí fiskální čtvrtletí roku 2007 vykázala společnost ztrátu z operací ve výši 10 milionů dolarů. Ztráta z dlouhodobých operací ve třetím fiskálním čtvrtletí 2008 je 15 milionů dolarů, neboli 0,04 dolaru na akcii, a to z důvodu odpisu 15 milionů dolarů v souvislosti s tzv. aukčními dluhopisy (auction-rate securities). V minulém roce činila ztráta z dlouhodobých operací 4 miliony dolarů, tedy 0,01 dolaru na akcii. Měnové kurzy příznivě ovlivnily celkové tržby, ale zato nepříznivě ovlivnily provozní náklady zhruba o 7 milionů dolarů. V meziročním srovnání však neměly podstatný dopad na zisk z operací.

Zisk z operací ve vyjádření, které neodpovídá principům GAAP, za třetí fiskální čtvrtletí 2008 činí 24 miliony dolarů. Ve stejném období předcházejícího roku dosáhla společnost non-GAAP zisku z operací ve výši 14 milionů dolarů. Non-GAAP zisk z dlouhodobých operací za třetí fiskální čtvrtletí roku 2008 činí 21 milionů dolarů, neboli 0,06 dolaru na akcii. V minulém roce to bylo 19 milionů dolarů, tedy 0,05 dolaru na akcii.

Za třetí fiskální čtvrtletí roku 2008 vykázal Novell tržby z řešení otevřené platformy 33 miliony dolarů, z toho 31 milionů je z linuxových produktů, což je 30procentní meziroční nárůst. Tržby z produktů pro správu identit a zabezpečení dosáhly 37 milionů, z toho řešení správy identit a přístupu se zvýšilo o 22 procent na 34 milionů. Tržby z produktů pro správu systémů a prostředků vzrostly o 25 procent na 47 milionů. Tržby z produktů pro pracovní skupiny ve výši 92 miliony dolarů meziročně poklesly o 1 procento.

„Máme za sebou další čtvrtletí silného růstu tržeb z produktů a stoupajících provozních marží,“ řekl Ron Hovsepian, prezident a generální ředitel společnosti Novell. „Transformací jsme se dostali do výborné výchozí pozice pro udržitelný růst v roce 2009.“

Zůstatek hotovosti, ekvivalentů hotovosti a krátkodobých investic k 31. červenci 2008 byl 1,4 miliardy dolarů, což je pokles proti 1,8 miliardy dolarů ve stejném čtvrtletí o rok dříve. Důvodem tohoto poklesu je především akvizice společnosti PlateSpin, zpětný odkup části našich dluhopisů a program zpětného odkupu akcií. Průměrná doba inkasa pohledávek byla na konci třetího fiskálního čtvrtletí 78 dnů, což je mírný nárůst proti 74 dnům na konci stejného čtvrtletí o rok dříve. Celkové odložené tržby na konci třetího fiskálního čtvrtletí 2008 byly 726 milionů dolarů, oproti 734 milionům minulého roku. Cash flow z aktivit byl ve třetím fiskálním čtvrtletí 30 milionů dolarů a tedy o 5 milionů více než roku 2007.

V souvislosti s dříve oznámeným programem zpětného odkupu akcií odkoupil Novell v tomto čtvrtletí 7 milionů kmenových akcií za cenu 45 milionů dolarů. Dosud společnost vykoupila zhruba 10 milionů akcií za 58 milionů dolarů. Ve stávajícím programu zpětného odkupu akcií společnosti zbývá 42 milionů dolarů.

Novell v průběhu tohoto čtvrtletí užil 27 milionů dolarů v hotovosti k odkupu části převoditelných dluhopisů s úročením 0,5 %. Na tyto odkupy dosud použil 142 miliony dolarů v hotovosti.

Finanční výhled na celý fiskální rok 2008

Vedení společnosti Novell počítá s následujícím vývojem finančních výsledků:

  • Čisté příjmy by měly být v rozmezí 940 až 970 milionů dolarů.
  • Non-GAAP provozní marže by se měly pohybovat mezi 8–10 procenty a překročí dříve zveřejněný odhad, který se pohyboval mezi 7–9 procenty.

Kopii této tiskové zprávy v angličtině najdete na webovém serveru Novellu na adrese http://www.novell.com/company/ir/qresults/.

Non-GAAP finanční ukazatele

Naše konsolidované neauditované zhuštěné finanční výkazy, prezentované v souladu s principy GAAP, doplňujeme některými non-GAAP finančními ukazateli. Mezi tyto non-GAAP ukazatele patří upravený zisk z operací, provozní marže, zisk z dlouhodobých operací, čistý zisk, zisk na akcii z dlouhodobých operací a čistý zisk na akcii. Non-GAAP finanční ukazatele poskytujeme za účelem lepšího porozumění naší aktuální finanční výkonnosti a vyhlídkám do budoucna a abychom investorům umožnili posuzovat naši výkonnost stejným způsobem, jako ji posuzuje vedení společnosti. Management používá stejné non-GAAP finanční ukazatele k posuzování výkonu, alokaci zdrojů a určování bonusů. Non-GAAP finanční ukazatele nenahrazují prezentaci finančních výsledků podle principů GAAP, ale nepočítá se v nich s výdaji a zisky, jež jsou neobvyklé, které jsou vyloučeny z konsensuálních odhadů analytiků, a které vyvstanou mimo běžné podnikání, jako jsou například výdaje na odměny formou cenných papírů, amortizace nehmotných aktiv v souvislosti s akvizicemi, náklady na restrukturalizaci, výdaje snižující aktiva, částky vysouzené nebo dohodnuté v rámci vypořádání soudních sporů, odpisy rozpracovaného výzkumu a vývoje, prodeje podnikových provozů, dlouhodobé investice a nemovitosti, průmyslové budovy a jejich vybavení.

Váš názor Další článek: UPC reaguje na zrychlení u O2 a nabízí o 2 Mb/s více

Témata článku: Finanční výsledky, Minulý rok, Čistý zisk, Třetí čtvrtletí, Stejný princip, Zisk, Akcie, Hotovost, Stejný náklad, Dolar, Čtvrtletí


Určitě si přečtěte

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 112

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu