Novell oznamuje finanční výsledky za třetí fiskální čtvrtletí roku 2005

Novell oznamuje finanční výsledky za třetí fiskální čtvrtletí roku 2005
Novell oznamuje finanční výsledky za třetí fiskální čtvrtletí roku 2005

Praha, Česká republika – 6. září 2005 – Společnost Novell Inc. (NASDAQ: NOVL) oznámila finanční výsledky za třetí fiskální čtvrtletí, které skončilo 31. července 2005. Novell za toto čtvrtletí vykázal tržby 290 miliónů dolarů, zatímco za třetí čtvrtletí fiskálního roku 2004 vykázal tržby 305 miliónů dolarů. Čistý zisk pro kmenové akcionáře za třetí fiskální čtvrtletí 2005 činí 2 milióny dolarů, neboli 0,00 dolaru na kmenovou akcii. Pro srovnání, za třetí fiskální čtvrtletí roku 2004 společnost vykázala čistý zisk pro kmenové akcionáře 24 miliónů dolarů, neboli 0,06 dolaru na akcii.

Upravený čistý zisk pro kmenové akcionáře ve vyjádření, které neodpovídá principům GAAP, za třetí fiskální čtvrtletí 2005 je 14 miliónů dolarů, neboli 0,03 dolaru na kmenovou akcii. Tento údaj nezahrnuje náklady na restrukturalizaci ve výši 9 miliónů a čistý zisk 1 milión dolarů z prodeje dříve znehodnocených dlouhodobých investic. Pro srovnání, za třetí fiskální čtvrtletí 2004 vykázal Novell non-GAAP upravený čistý zisk pro kmenové akcionáře 14 miliónů dolarů, neboli 0,03 dolaru na kmenovou akcii, což nezahrnovalo účinek úhrady 19 miliónů dolarů od společnosti Canopy v důsledku rozsudku ve prospěch Novellu, náklady na restrukturalizaci 9 miliónů a znehodnocení dlouhodobých investic o 1 milión dolarů. Ve třetím fiskálním čtvrtletí 2004 bylo 14 miliónů dolarů z úhrady od společnosti Canopy vykázáno jako příjem a zbývajících 5 miliónů jako úrokový příjem. Podrobné finanční výsledky společnosti Novell včetně srovnání upravených výsledků, které neodpovídají principům GAAP, jsou vypsány v tabulkách, jež jsou součástí anglické verze této zprávy na adrese http://www.novell.com/news/press/item.jsp?contentid=e609bcdcd09e5010VgnVCM1000000100007f____.

Měnové kurzy ve třetím fiskálním čtvrtletí 2005 proti stejnému období předcházejícího roku příznivě ovlivnily celkové tržby zhruba o 4 milióny dolarů a na čistý zisk neměly podstatný dopad.

Ve třetím fiskálním čtvrtletí 2005 zaznamenal Novell příjmy z produktů souvisejících s Linuxem ve výši 44 milióny dolarů, což zahrnuje 31 miliónů z prodeje řešení Novell Open Enterprise Server (OES) a 8 miliónů z předplatného řešení SUSE LINUX Enterprise Server (SLES). Tržby z řešení OES ve výši 31 miliónů dolarů odrážejí první celé čtvrtletí, kdy je produkt OES na trhu. Samostatných předplatných řešení SLES se v tomto čtvrtletí prodalo celkem 28 000.

Za prvních devět měsíců fiskálního roku 2005 vykázal Novell tržby 877 miliónů dolarů a čistý zisk pro kmenové akcionáře 382 milióny dolarů, neboli 0,88 dolaru na kmenovou akcii, což zahrnuje čistý příjem 448 miliónů dolarů z právního vypořádání se společností Microsoft. Za prvních devět měsíců fiskálního roku 2004, v němž byla obdržena úhrada od společnosti Canopy, vykázala společnost tržby 865 miliónů dolarů a čistý zisk pro kmenové akcionáře 18 miliónů, neboli 0,05 dolaru na kmenovou akcii.

„Zákazníci stále více přijímají naše linuxová řešení a řešení správy identit,“ řekl Jack Messman, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Novell. „Zejména nás potěšilo naše počáteční proniknutí na čínský trh, kde je Linux atraktivní technologií pro státní správu i firmy. Naše silnější orientace na zákazníka a na uvádění produktů na trh buduje silnější Novell, což dokládá kladný provozní cash flow a růst odložených tržeb za poslední čtvrtletí. Sice jsme za poslední čtvrtletí v zisku, ale stále musíme v našem podnikání provádět vylepšení, která povedou ke snižování nákladů.“

Zůstatek hotovosti a krátkodobých investic v účetní rozvaze k 31. červenci 2005 byl 1,6 miliardy dolarů, což je stejné jako 1,6 miliardy dolarů ke 30. dubnu 2005. Průměrná doba inkasa pohledávek byla na konci třetího fiskálního čtvrtletí 77 dnů stejně jako v odpovídajícím čtvrtletí předcházejícího roku. Odložené tržby na konci třetího fiskálního čtvrtletí 2005 byly 365 miliónů dolarů, což je proti předcházejícímu roku osmiprocentní meziroční nárůst o 28 miliónů dolarů. Cash flow z aktivit byl ve třetím fiskálním čtvrtletí 15 miliónů dolarů, což je pokles proti 65 miliónům ve třetím fiskálním čtvrtletí 2004, jež zahrnovaly úhradu 19 miliónů dolarů od společnosti Canopy.

Shrnutí vize, poslání a strategie společnosti Novell je k dispozici na webové stránce http://www.novell.com/company/ir/qresults/.

Váš názor Další článek: Následky řádění hurikánu Katrina na satelitních mapách

Témata článku: Microsoft, Linux, Finanční výsledky, Stejný princip, Stejný náklad, Dolar, Cash, Čistý zisk, Milión dolarů, Flow, Zisk, Třetí čtvrtletí, Čtvrtletí

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší