Novell oznamuje bezplatný ScheMax

4. května 2000
MediaPlayer 7 v betaverzi
Novell oznamuje bezplatný download produktu ScheMax, adresářového nástroje další generace.
Novell oznamuje bezplatný ScheMax
Produkt ScheMax, nový adresářový nástroj Novellu další generace z iniciativy konzolových produktů pro služby Sítě, je nyní dostupný ve formě bezplatně stáhnutelného souboru z webu Novellu na adrese http://www.novell.com/download/#nds. ScheMax je administrační nástroj s grafickým uživatelským rozhraním, který organizacím přináší flexibilitu pro úpravy, administraci a rozšiřování NDS eDirectory podle jejich konkrétních potřeb, bez nutnosti spoléhat na specializované programovací znalosti, což šetří čas, peníze a zdroje. To je v případě skutečnosti, že Novell tento nástroj poskytuje zadarmo, ještě markantnější.

Produkty kategorie NetConsole jsou plně integrované s kompletním softwarem pro služby Sítě tak, aby byl management co nejsnazší. ScheMax poskytuje firmám specializovaný nástroj pro úpravu a administraci NDS eDirectory a NDS Corporate Edition na různých počítačových platformách včetně Windows 2000, NT, Solarisu a Linuxu. Vůbec poprvé též umožňuje správcům sítě rozšiřovat schéma NDS eDirectory za provozu, tedy například přidávat do adresářového stromu unikátní třídy a atributy. ScheMax a produkty NetConsole, jako součásti služeb pro management Sítě, celkově poskytují administrační nástroje pro infrastrukturu, která zajišťuje provoz jednotné Sítě.

„ScheMax nabízíme jako bezplatný download z toho důvodu, abychom přidali hodnotu naší produktové řadě a umožnili tak našim zákazníkům optimalizovat jejich investice do současného adresáře,“ říká Dave Shirk, starší viceprezident produktového managementu Novellu. „Novell je odhodlán i nadále poskytovat zákazníkům produkty, které rozšíří jejich schopnost administrovat různý software pro služby Sítě v heterogenních prostředích. Prostřednictvím NetConsole poskytujeme zákazníkům možnost administrovat produkty prostřednictvím jejich preferovaných nástrojů založených na prohlížeči či na technologii klient-server.“

ScheMax pracuje v grafickém uživatelském prostředí, které snadno umožňuje upravovat NDS eDirectory. Například na základě identity uživatele uchovávané v NDS eDirectory mohou administrátoři sítě či vedoucí IT-oddělení určit, kdo má přístup k prohlížení či konfigurování upravených adresářových dat – a tak uchovávat bezpečnost a integritu uložených údajů. Práva a nástroje mohou být poskytnuta individuálním uživatelům pro přímou aktualizaci jejich informací, což snižuje čas nutný na zadávání těchto údajů. ScheMax také umožňuje konfigurovat software za požití populární utility NWAdmin a nevyžaduje tak žádné zkušenosti s programováním, ani potřebu učit se nové rozhraní.

O produktu ScheMax

ScheMax je nástroj pro vytváření schémat NDS eDirectory navržený pro pomoc síťovým administrátorům a manažerům IT se správou stromu NDS. Díky ScheMaxu mohou uživatelé administrovat svůj adresářový strom efektivněji, přidávat nové třídy a atributy, vytvářet zásuvné moduly pro NetWare Administrator (NWAdmin), dodávat obsah eDirectory uživatelům a nastavovat politiky pro práci s jednotlivými atributy. ScheMax obsahuje také prostředek pro práci se schématy, prohlížeč schémat a zásuvný modul pro NWAdmin pro tvorbu schémat.

O společnosti Novell

Novell, Inc. (NASDAQ: NOVL) je komplexním dodavatelem programů pro internetovou a síťovou infrastrukturu, které lze použít pro integraci a management nejrůznějších informačních zdrojů v soukromých podnikových sítích nebo na Internetu. Programy společnosti Novell pro její celosvětovou síť obchodních partnerů, konzultantů, vývojářů, vzdělávacích center a technické podpory jsou nejkomplexnější v celém průmyslu síťových technologií. Pro Českou republiku a Slovenskou republiku zajišťuje aktivity na místních trzích pobočka Novell Praha.

Přesné informace o veškerých produktech a službách společnosti Novell se dozvíte v Centru podpory zákazníků (NCCC) v ČR na tel.: 02-21 85 69 99 a v SR na tel.: 07-44 25 66 24, na českých webových stránkách http://www.novell.cz nebo amerických http://www.novell.com. Tiskové informace pro novináře lze nalézt v originále na adrese www.novell.com/pressroom. Detailní porovnání produktů Novellu a jiných konkurenčních produktů najdete v angličtině na adrese http://www.novell.com/advantage.

Váš názor Další článek: MediaPlayer 7 v betaverzi

Témata článku: Software, Strom, Síťový nástroj


Určitě si přečtěte

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek, Filip Šedivý | 73

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu