Novell kupuje společnost e-Security

Praha, Česká republika – 4. května 2006 – Společnost Novell oznámila akvizici společnosti e-Security, Inc. Získaná technologie umožní Novellu dodávat řešení komplexního zobrazení všech činností v podniku, které souvisí se zabezpečením a dodržováním předpisů.
Novell kupuje společnost e-Security

Transakcí se spojí výhody řešení Novellu pro správu identit a systémů s technologií společnosti e-Security pro monitorování, reakce a reportování událostí v reálném čase. Komplexní zobrazení událostí na úrovni uživatelů, sítě a aplikací umožní zákazníkům optimalizovat dříve pracný proces, který je náchylný k chybám, snížit náklady pomocí automatizace a vytvořit přesnější, předvídatelnější program monitorování zabezpečení a dodržování předpisů.

„V době, kdy se klade takový důraz na dodržování předpisů, požadují zákazníci konvergovaná řešení, která zahrnují správu systémů, identit, přístupu a bezpečnostních událostí,“ řekl Chris Christiansen, viceprezident IDC pro bezpečnostní produkty a služby. „Po akvizici společnosti e-Security je Novell jako jediný dodavatel schopen aktivně řešit poptávku podniků po komplexním řešení dodržování předpisů, které v reálném čase integruje uživatele, systémy a procesy.“

Automatické monitorování a reportování dodržování předpisů
Počínaje zákonnými předpisy jako Sarbanes-Oxley, Basel II a HIPAA a konče programy podnikového řízení, jsou nároky kladené nejrůznějšími předpisy v poslední době stále komplikovanější. Organizace se při monitorování dodržování předpisů musí často spoléhat na různé informační zdroje a nástroje, což je jednak neefektivní a navíc při tomto pojetí snadno dochází k chybám. Novell se snaží dodávat infrastrukturu pro komplexnější monitorování zabezpečení a událostí, která pomůže optimalizovat pracovní toky a zajistí přesnost dat. Získání oceňovaného produktu e-Security Sentinel 5 umožňuje Novellu uvést na trh řešení, které poskytuje v reálném čase komplexní pohled na všechny činnosti související se zabezpečením a dodržováním předpisů a zároveň pomáhá zákazníkům monitorovat, reportovat a automaticky reagovat na události v podnikové síti.

Komplexní pojetí zabezpečení a dodržování předpisů
„Nově přijímané zákony a předpisy mění uvažování společností o zabezpečení a správě identit – hlavní důraz se nyní klade na automatizaci a reportování výsledků a také na schopnost reagovat na události a nevyhovující činnosti v okamžiku, kdy k nim dojde,“ řekl Jack Messman, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Novell. „Akvizice společnosti e-Security potvrzuje náš zájem o tento rostoucí trh. S využitím našich základních technologií chceme dodávat robustní řešení zabezpečení a dodržování norem, která budou splňovat potřeby našich zákazníků ve stále důsledněji regulovaném podnikovém prostředí.“

Reed Harrison, zakladatel a technologický ředitel společnosti e-Security, řekl: „Kombinace technologií Novellu pro správu identit a našich technologií monitorování a reportování bezpečnostních událostí v reálném čase vytvoří řešení, které nebude mít obdoby. Jako součást Novellu můžeme nyní pomoci nově definovat uvažování zákazníků o zabezpečení a mechanismech dodržování předpisů.“

Řešení Sentinel 5 lze koupit u společnosti Novell od května letošního roku. Další verze řešení Novell a e-Security by měly být k dispozici letos v létě.

Novell za akvizici společnosti e-Security zaplatil 72 milionů dolarů. V příštích 12 měsících očekává Novell pozitivní dopad akvizice na tržby ve výši 20 milionů dolarů.

Záznam konferenčního hovoru k oznámení akvizice je k dispozici na webové stránce http://www.novell.com/esecuritycall.

 

O společnosti Novell

Společnost Novell, Inc. (Nasdaq: NOVL) poskytuje software pro otevřené podnikové systémy. Více než 50 tisícům zákazníků ve 43 zemích pomáhá Novell spravovat, zjednodušovat, zabezpečovat a integrovat jejich technologická prostředí pomocí nejlepšího softwaru postaveného na otevřených standardech. Novell má více než dvacetileté zkušenosti, přes 5 000 zaměstnanců, 5 000 partnerů a center podpory po celém světě, jež pomáhají zákazníkům získat kontrolu nad jejich operačním prostředím IT a zároveň snižovat náklady. Další informace o společnosti Novell najdete na webu http://www.novell.com. Další informace získáte v Centru podpory zákazníků společnosti Novell (NCCC) v ČR na tel. +420 283 007 327, na českých webových stránkách http://www.novell.cz nebo amerických http://www.novell.com. Informace pro novináře jsou v originále k dispozici na adrese www.novell.com/pressroom.

 

Novell je registrovaná ochranná známka, Software for the Open Enterprise je ochranná známka společnosti Novell, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. *Linux je registrovaná ochranná známka Linuse Torvaldse. Všechny ostatní ochranné známky třetích stran jsou majetkem příslušných vlastníků.

 

Výhledové prohlášení
Tato tisková zpráva obsahuje prohlášení, která nejsou historické povahy a mohou být charakterizována jako tzv. výhledová prohlášení. Patří mezi ně prohlášení týkající se budoucích finančních a provozních výsledků, výhod a synergie značek a strategií společnosti, budoucích příležitostí a růstu trhu pro řešení správy identit a přístupu a pro produkty Open Platform Solutions. Skutečné výsledky společnosti Novell se mohou podstatně lišit od toho, co bylo naznačeno výhledovými prohlášeními, která vycházejí ze současných očekávání vedení společnosti Novell. Skutečné výsledky podléhají různým rizikům a nejistotám včetně schopnosti společnosti Novell integrovat získané provozy a zaměstnance, úspěchu společnosti Novell při realizaci strategií pro Linux a řešení správy identit a prostředků, schopnosti společnosti Novell zaujmout konkurenční pozici na trhu s linuxovými řešeními a řešeními správy identit a prostředků, obchodních podmínek a všeobecné ekonomické situace, příležitostí na trhu, potenciálních nových podnikatelských strategií, konkurenčních faktorů, realizace prodeje a marketingu, technologických změn nebo posunů poptávky na trhu a dalších faktorů, které jsou popsány ve výroční zprávě společnosti Novell na formuláři 10-K podané americké Komisi pro cenné papíry a burzu 10. ledna 2006. Novell se zříká jakéhokoli záměru nebo závazku aktualizovat výhledová prohlášení v důsledku vývoje, k němuž dojde po zveřejnění této tiskové zprávy.

Témata článku: Linux, Basel, Sentinel, Budoucí zaměstnanec

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí