Novell instantme

Novell dodává nástroj pro bezpečné okamžité předávání informací pro stěžejní komunikaci v prostředí elektronického podnikání.
Novell instantme
Praha 11. srpna 2000 – Společnost Novell oznámila dostupnost produktu instantme 2.0, který zajišťuje rychlou a bezpečnou komunikaci na Internetu. Instantme jako první z produktů pro bezpečné okamžité předávání informací disponuje možnostmi komunikace audio a video a bezpečnostními technologiemi, jako jsou enkrypce a digitální certifikáty. Jedná se rovněž o jediný produkt, který poskytuje bezpečné předávání zpráv v rámci sítě AOL Buddy List Network – největší světové komunity Instant Messaging. Produkt instantme, který vyvinula společnost Novell ve spolupráci s firmou AOL, umožňuje klíčovou komunikaci v elektronickém podnikání zajištěním integrity a důvěrnosti veškeré výměny dat uskutečňované přes intranety, extranety nebo po Internetu.

“Magická formule pro uspokojení zákazníků v síťové ekonomice zní: Rychle uspokojte poptávku vašich zákazníků, nebo půjdou někam jinam,” říká Dave Richards z firmy Rockford Corporation, výrobce a distributora vysokovýkonných audio-systémů. “Z tohoto pohledu dává instantme Novellu naší firmě konkurenční výhodu co do poskytnutí rychlé a spolehlivé komunikace, která nám umožňuje vyhodnotit vzniklý problém okamžitě a bezprostředně na něj reagovat, a to v reálném internetovém čase. A nyní se můžeme na instant messaging spolehnout i při přenášení velmi choulostivých témat, neboť Novell v tomto projektu významně rozšířil bezpečnostní funkce.”

“Podpora vize jedné Sítě pro instanme znamená, že může pracovat bez omezení hranicemi sítí či firem, a zajišťuje tak rychlou a bezpečnou komunikaci se spolupracovníky, zákazníky, partnery a dodavateli,” říká John Gailey, viceprezident produktového managementu divize internetového obsahu firmy Novell. “A protože instantme používá technologii Novell digitalme – identifikační službu pro Síť – jsou kontakty na uživatele uloženy přímo na Síti, což je činí dostupnými bez ohledu na umístění uživatele nebo počítače, který používají.”

Co je v instantme 2.0 nového

Produkt rozšiřuje možnosti uživatelů komunikovat v reálném čase s partnery, dodavateli a zákazníky, a tyto funkce nabízí také v individuálních konverzacích, které vyžadují okamžitou odpověď. Mezi konkrétní vylepšení ve verzi 2.0 patří:

Bezpečné předávání zpráv – většinu okamžité výměny dat realizované běžnými systémy instant messaging mohou v současné době zaznamenávat nebo sledovat nepovolané subjekty, což velmi omezuje nasazení těchto technologií pro skutečné podnikatelské aplikace. Novell instantme nyní zajišťuje integritu a důvěrnost zpráv vyměňovaných po Internetu pomocí bezpečnostních technologií, jako jsou například enkrypce a digitální certifikáty.

Komunikace audio a video – díky doplnění technologie firmy CUseeMe Networks nyní instantme podporuje multimediální výměnu dat v reálném čase, což firmám umožňuje bezprostředně komunikovat nejen pomocí textu, ale i audia a videa.

“Novinka v podobě video-technologie CUseeMe přinesla do instantme novou dimenzi okamžitého předávání zpráv,” říká Forrest Milkowski, viceprezident vývoje firmy CUseeMe Networks. “Firmy nyní mohou komunikovat prostřednictvím toho média, které přináší v daný okamžik největší užitek – ať už je to prostá textová podoba pro zjištění nějakého údaje, nebo videokonferencing pro přenos jednání.”

Okamžité předávání zpráv v elektronickém podnikání

Instant Messaging je ideální aplikace pro elektronický byznys, neboť poskytuje tolik potřebnou základnu pro požadování informací podléhajících rychlému zastarání nebo podkladů pro rychlá rozhodnutí. Okamžité předávání zpráv od Novellu představuje efektivní nástroj i pro tu nejdůležitější obchodní komunikaci. V dnešním konkurenčním prostředí nemohou firmy angažující se v elektronickém podnikání ve své praxi spoléhat výhradně na elektronickou poštu, jelikož výměna těchto dat tímto způsobem v případě okamžitých rozhodování není dostatečně pružná kvůli možnému opoždění stahování pošty nebo díky přednastaveným e-mailovým politikám. Prostřednictvím aplikací, jako je Novell instantme, je okamžitě jasná dostupnost uživatele, a to umožňuje firmám reagovat rychle a bezpečně.

Výkon dodává eDirectory

Novell instantme využívá výkonu Novell NDS eDirectory a platformy pro personální komunikaci digitalme, a přináší tak vysoce bezpečnou a škálovatelnou základnu pro okamžité předávání zpráv, které je připraveno pro využití v podnikání. Novell instantme využívá adresářové služby, ve kterých ukládá obchodní kontaktní informace uživatele a umožňuje je využít kdekoli na síti. Nabídkou roamingových schopností a přístupu v reálném čase k důležitým informacím o kontaktech digitalme umožňuje uživatelům reagovat rychle na neodkladné záležitosti, ať už se nacházejí kdekoli či využívají jakoukoli stanici.

Cena a dostupnost

Produkt lze stáhnout z novellského webu na adrese www.novell.com/instantme, kde naleznete i konkrétní cenové podmínky. Produkt podporuje systémy Windows 95, Windows 98, NT a Windows 2000.

O společnosti Novell

Novell, Inc. (NASDAQ: NOVL) je předním poskytovatelem softwaru pro služby Sítě, který zajišťuje služby pro zabezpečení a výkon všech typů sítí – Internetu, intranetů a extranetů, kabelových i bezdrátových, firemních i veřejných – pracujících na všech předních operačních systémech. Software pro služby Sítě Novellu poskytuje základnu pro jednotnou Síť – jednu celosvětovou síť, která podporuje nové aplikace a formy podnikání. Celosvětové programy pro prodejní kanály, konzultace, vzdělávání a technickou podporu, společně se strategickými aliancemi, spojují software pro služby Sítě pocházející od firmy Novell s produkty a službami jiných dodavatelů, a tak vytvářejí pro zákazníky ucelená síťová řešení. Pro Českou republiku zajišťuje aktivity na místním trhu pobočka Novell Praha, pro Slovenskou republiku pak Novell Slovensko se sídlem v Bratislavě.

Přesné informace o veškerých produktech a službách společnosti Novell se dozvíte v Centru podpory zákazníků (NCCC) v ČR na tel.: 02-21 85 69 99 a v SR na tel.: 07-44 25 66 24, na českých webových stránkách http://www.novell.cz nebo amerických http://www.novell.com. Tiskové informace pro novináře lze nalézt v češtině na informačním novinářském serveru www.PRnet.cz, v originále pak na adrese www.novell.com/pressroom. Detailní porovnání produktů Novellu a jiných konkurenčních produktů najdete v angličtině na adrese http://www.novell.com/advantage.

Váš názor Další článek: FlashFun – nový herní server plný zábavy a vzrušení

Témata článku: Instant Messaging, E-mailová konverzace, Buddy, Rychlý internet, Jasná odpověď, Systém výměny, Intranet, Bezpečná aplikace, Reálná aplikace, Dodavatel technologií, Dimenze, Reálný čas, Síťová komunikace


Určitě si přečtěte

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 16

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu