Nové verze řešení Autodesku pro výrobu mění procesy vývoje výrobků

SAN FRANCISCO, 13. února 2007 – Na své akci World Press Day představila společnost Autodesk nejnovější verze řešení pro výrobu, která pomáhají zákazníkům zcela nově definovat proces vývoje výrobků praktickým zkoušením nápadů před jejich realizací.
Nové verze řešení Autodesku pro výrobu mění procesy vývoje výrobků

V nových verzích aplikací Autodesk Inventor, AutoCAD Mechanical, AutoCAD Electrical, Autodesk AliasStudio, Autodesk Showcase a Autodesk Productstream nabízí Autodesk ucelené pojetí digitálního prototypování, které umožňuje výrobcům efektivně ověřovat jejich nápady a podněcovat inovace produktů.

„Jako největší globální dodavatel inženýrského softwaru, na něhož spoléhá nejvíc zákazníků, je Autodesk odhodlán poskytovat nejnápaditější 2D a 3D aplikace na trhu,“ řekl Robert „Buzz“ Kross, viceprezident divize Manufacturing Solutions společnosti Autodesk. „Při vývoji nových verzí našich produktů jsme se snažili pomoci výrobcům využívat možnosti funkčního navrhování, aby mohli rychle a snadno využívat digitální prototypování. Umožní jim to rychleji uvádět nové výrobky na trh, bez nákladů a odpadu většího množství fyzických prototypů.“

Výzkumná agentura Aberdeen Group uvádí, že nejlepší výrobci postaví polovinu fyzických prototypů, co průměrní výrobci. Dostávají výrobky na trh o 58 dní rychleji a s téměř o 50 procent nižšími náklady na výrobu prototypů.* Práci na vývoji produktů mohou také komplikovat papírové procesy a nekompatibilita systémů různých oddělení, která izoluje cenné informace v různých fázích a bodech výrobní organizace.

Nejnovější verze řešení Autodesku pro výrobu nově definují proces navrhování výrobků tím, že podporují a nativně propojují všechny disciplíny, jež hrají roli při vývoji výrobků, od průmyslového návrhu přes strojní inženýrství a elektroinženýrství až po vlastní výrobu. Funkčnost a interoperabilita aplikací Autodesku pro výrobu vytváří prostředí, v němž mohou průmysloví návrháři vytvářet a sdílet digitální koncepční modely s inženýry. Ti pak mohou pomocí funkčního návrhu automaticky generovat 3D geometrii digitálního prototypu, v níž jsou dokonale začleněna mechanická a elektrická data. S pomocí komplexního systému správy dat, těsně integrovaných výpočtů, zátěžové analýzy a simulace pohybu mohou inženýři testovat digitální prototypy, optimalizovat a ověřovat své návrhy. Mohou také nabídnout svým zákazníkům možnost vyzkoušet si praktické fungování produktu předtím, než bude vyroben. Navíc soubory ve formátu DWF zprostředkovávají bohatá návrhová data v digitální podobě pracovníkům na dílně.

Produktová řada Inventor je nejlepší volbou pro návrháře, kteří chtějí přepracovat svůj proces vývoje produktů a obohatit svůj pracovní postup o digitální prototypování.

Nová verze přináší následující klíčové aktualizace, které pomáhají při práci s digitálními prototypy:

  • Interoperabilita s formátem DWG – Díky technologii DWG TrueConnect mohou uživatelé číst a zapisovat soubory DWG bez použití překladačů a při zachování plné asociativnosti s 3D modelem Inventoru. Mohou tak ve vyšší míře využívat a sdílet 2D výrobní data. 
  • Interoperabilita s aplikací AliasStudio – Nové funkce pro import povrchových a objemových dat z AutoCADu v kombinaci s novým exportem z aplikace Autodesk AliasStudio do formátu DWG poskytují rychlý a spolehlivý způsob, jak přenést koncepční návrhy do Inventoru.
  • Nástroje pro navrhování plechových součástí – Nová verze zvyšuje produktivitu při navrhování plechových součástí a podporuje také generování informací pro výrobu včetně úprav rozvinutých tvarů a dat nástrojů pro děrování.
  • Nástroje pro navrhování plochých kabelů – Plná kontrola nad tvarem a vedením plochých kabelů zjednodušuje navrhování elektrických vodičů a snižuje počet chyb při výrobě. Umožňuje totiž začlenit do digitálního prototypu a následně vytvořené dokumentace všechny typy vodičů. 
  • Nástroje pro vytváření skic – Inovované 2D prostředí pro skicování je snáz pochopitelné pro nové návrháře. Díky jasnějšímu zobrazování informací o stavu omezení a nástrojům pro formátování geometrie skici zároveň zvyšuje produktivitu zkušených návrhářů.

„Jako firma s rozsáhlou knihovnou starších výkresů ve 2D zjišťujeme, jak nám nová technologie DWG TrueConnect zjednodušuje každodenní práci. Šetří nám čas, který tak můžeme věnovat inovacím,“ řekl Warren Sweet, technický ředitel společnosti H&T Battery Components. „Můžeme využívat zvýšenou produktivitu, kterou přináší 3D, aniž bychom museli obětovat zkušenosti a návrhy vytvořené za mnoho let v AutoCADu.“

Autodesk vedle Inventoru uvádí také nové verze komplementárních produktů pro výrobu:

  • AliasStudio – ucelená sada nástrojů pro proces koncepčního navrhování, jež pomáhá společnostem vytvářet kvalitnější návrhy a tedy rozvíjet jejich byznys. AliasStudio je nyní interoperabilní s Inventorem.
  • Showcase – interaktivní nástroj, který podporuje informované rozhodování pomocí realistických obrázků generovaných ze 3D návrhových dat, a zároveň slouží jako prostředí pro prezentaci a revize návrhů. 
  • AutoCAD Electrical – nejpoužívanější aplikace vyvinutá specificky pro navrhování a dokumentaci elektrických řídících systémů.
  • AutoCAD Mechanical – aplikace pro strojírenské navrhování a rýsování ve 2D, jež obsahuje standardizované knihovny součástek a obsahu, nástroje pro automatizaci a také funkce pro asociativní práci na detailech modelů z aplikace Autodesk Inventor.
  • Autodesk Productstream – software, který automatizuje proces řízení verzí pomocí funkcí pro správu inženýrských změn a soupisů materiálu.

Zákazníci si mohou vybrat z různých možností nákupu a implementace řešení Autodesku pro výrobu. Program Autodesk Subscription představuje výhodnou alternativu samostatných nákupů nových verzí s výhodami navíc. Za roční poplatek mají zákazníci programu Subscription nárok na nejnovější verze licencovaného softwaru Autodesku, webovou podporu přímo od Autodesku, možnosti školení vlastním tempem a širokou řadu dalších technologických a obchodních výhod.

Služby integrovaného poradenství a školení Autodesk Consulting pomáhají zákazníkům získávat maximální užitek z investic do řešení Autodesku pro výrobu. Prostřednictvím 1 200 Autorizovaných školicích center ve více než 75 zemích světa jsou také k dispozici místní školení v učebnách.

Dostupnost produktů se bude v různých zemích lišit. Podrobnosti o možnostech nákupu budou k dispozici v průběhu jara na webu: www.autodesk.com/purchaseoptions.

Témata článku: Byznys, Autodesk, Battery, Aberdeen, Plná možnost, Kross, Nový produkt, Nová verze, Nejlepší inženýr, Sweet, Inventor, Nový inženýr, Nejnovější model, Výroba, Různí výrobci, Nová aplikace

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje