Nové ultramobilní VAIO Z1

Nové ultramobilní VAIO Z1, které nabízí sílu a vybavenost klasických „velkých“ notebooků.
Nové ultramobilní VAIO Z1

Brno, 7. října 2003 – nejnovější ultralehký notebook Z1 od Sony nabízí výkon, grafiku s vysokým rozlišením a elegantní design pro mobilní profesionály.

 

Nový model notebooků Sony - PCG-Z1RMP - je výsledkem maximálního úsilí vytvořit malý notebook bez ztráty výkonu, vybavení nebo ergonomie. Mezi speciální výbavu tohoto notebooku patří bezesporu procesor Intel Centrino, technologie bezdrátového síťového připojení a vysoce kontrastní 14.1 palcový SXGA+ TFT displej. Notebook je také vybaven mechanikou DVD/CD-RW a robustním, avšak lehkým magnesiovým tělem.

 

„Dlouho jsme hledali optimální řešení všech prvků tohoto ultra kompaktnígo designu“, sdělil Jun Koyama, Marketingový ředitel VAIO pro Evropu,“a je zřejmé, že musí být rovnováha mezi velikostí a výkonem a velikostí a užitnými vlastnostmi. A to je právě to, co Z1 představuje: žádné další zbytečné rozhodování mezi mobilitou a efektivností“.

 

Výsledek touhy o zdokonalení ultra kompaktního designu je vtisknut do každého detailu notebooku Z1. Výkonná grafika poskytuje uživatelům více prostoru pro práci, což samozřejmě zvyšuje jejich produktivitu. Vybroušený design těla notebooku nedodává modelu Z1 pouze estetický prvek, činí ho také odolnějším a lehčím. Výběr lehké magnesiové slitiny zajišťuje, že notebook zůstává při svých 2,1 kg maximálně přenosný. Nový notebook je nabízen s vytříbeným software včetně audio-vizuálních aplikací a nástrojů pro správu a řízení počítače. Zmíněnými programy jsou například Adobe Premiere 6.0 LE a Adobe Photoshop Elements 2.0, ty jsou dále doplněny balíkem software Sony, sloužícímu pro záznam a editaci videa i fotografií. Rozhraní i.LINK (IEEE 1394) a slot pro Memory Stick Pro poskytuje jednoduché spojení se zdroji obrazu a zvuku. Notebook Z1RMP si tak našel své pevné místo v rodině audio-vizuálních IT produktů VAIO.  

 

Standardní dvouletá záruka notebooků VAIO může být rozšířena až na 3 roky díky dokoupitelnému servisnímu balíčku.

 

POZNÁMKY PRO NOVINÁŘE:

 

Tichá síla

Série notebooků Z1 je navržena tak, aby poskytla korporátním uživatelům ideální kombinaci výkonu a mobility. Proto je Z1RMP vybaven procesorem Intel Mobile Pentium-M, technologie Centrino.

 

Rychlý procesor a vysoce kompaktní design může být teoreticky příčinou přehřívání, proto se vývojoví pracovníci u modelu Z1 zaměřili na eliminaci tohoto nebezpečí. Pečlivě vypracovaný chladič a větrák procesoru, podpořený ještě softwarovou kontrolou, zajišťují účinný a tichý odvod tepla.

 

 

 

Výbava pro reálný svět

Každý notebook je osazen 512MB rychlé operační paměti PC2100 DDR SDRAM, což zajišťuje běh aplikací při optimální rychlosti. Pokud byste požadovali ještě větší výkon,  u notebooku Z1 může být rozšířena paměť až na 1GB RAM (PCGE-MM512D). Pevný disk 60GB zaručuje dostatečnou paměť i pro uživatele pracující se skutečně rozsáhlými grafickými a zvukovými soubory. Super tenká combo mechanika DVD / CD-RW poskytuje široký rozsah využití pro data od 650 MB do 4,7 GB – od zálohování dat až po sledování videa během Vašeho pobytu mimo domov či kancelář.

 

Skutečně mobilní

Technologie Centrino také znamená, že Z1 je plně vybaven pro  skutečně mobilní práci. Integrovaná bezdrátová síťová technologie WiFi (802.11b) s procesorem Centrino je ještě podpořena vestavěným rozhraním Bluetooth 1.1. To poskytuje nepřerušovanou bezdrátovou komunikaci s podobně vybavenými přístroji jako jsou např. PDA nebo mobilní telefony.

 

Vždy připraven

Technologie Centrino také znamená zvýšenou energetickou účinnost a možnost její optimalizace. Lithium-Iontová baterie, kterou je Z1 vybaven, udrží notebook až 4.38 hodiny mobilní. Pokud je standardní akumulátor Stamina již vybitý, záložní přídavná baterie (PCGA-BP4V) umožní vašemu Z1 pracovat další 9,30 hodiny.

 

Ergonomie, která se odlišuje

Navzdory napohled stístěnému prostoru v Z1 – půdorys 316 x 247,4 mm – je vybaven plnohodnotným 14,1 palcovým displejem. K tomu, aby poskytl maximální možný pracovní prostor, pracuje  panel v SXGA+ rozlišení  (1400 x 1050). To umožňuje téměř 1,8 krát větší pracovní plochu než u běžných XGA displejů (s rozlišením 1024 x 768).

 

Notebook je chráněn proti případnému poškození pevným magnesiovým tělem. To vydrží velký nápor, avšak nezvyšuje hmotnost. Ta je pouhých 2,1 kg.

 

Inteligentní design

Pozornost na detail charakterizuje sérii Z1. Například, uživatelé mohou vidět kompletně přepracovaný otevírací mechanismus, kde si obzvláště brzy zvyknou na pohodlné bezpojistkové víko. Úchvatný je také stylový design typu křídla. To dává Z1 jejich unikátní vzhled, ale také možnost ukrýt konektory a ochránit je před poškozením.

 

Stisknutí jednoho ze dvou speciálních programovatelných tlačítek nad klávesnicí okamžitě ztiší zvuk nebo vrátí obraz do plné ostrosti. Pokud je přidržím déle, objeví se nastavovací menu, ve kterém můžeme tlačítkům přiřadit jiné funkce. Těmi mohou být např. možnost přepnout obraz na externí výstup či ve stejný čas přepnout na nižší rozlišení XGA. Vzhledem k tomu, že řada LCD monitorů a projektorů podporuje rozlišení XGA, činí tato funkce nastavení notebooku při prezentacích tak rychlé a jednoduché, jak to jenom jde.

 

 

 

VAIO Software

Z1 je plně vybaven pro editaci a správu zvuků, videoklipů a obrázků. Jsou nabízeny se software Sony PictureGear Studio, který může být využíván pro vytváření a tisk fotografií, fotoalbumů a prezentací, ale také pro kompresi obrázkových souborů pro jejich snadnějšímu posílání emailem.  Další Sony aplikace v notebooku zahrnují audio software SonicStage, video editační nástroj MovieShaker a balíček nástrojů pro zachycení videa a obrázků DVgate.

 

Pro dokonalejší manipulaci s obrázky a pro lepší editaci videa jsou také dodávány Adobe Premiere 6.0 LE a Adobe Photoshop Elements 2.0. Zaručujeme, že Z1 jsou také plně vybaveny pro kancelářskou práci – každý notebook je mimo jiné vybaven programem Microsoft Works.

 

Propojitelnost Sony

Produkty Sony mají přednost v jednoduché propojitelnosti. Jsou navrhovány tak, aby byly navzájem a s okolním světem rychle propojitelné a každý vlastník, od začátečníka až po pokročilého uživatele, si mohl lehce a pohodlně vychutnat přínos digitálního přenosu. Například, Z1 jsou vybaveny konektorem i.LINK (IEEE 1394), vysokorychlostním USB 2.0 portem a Memory Stick Pro slotem, takže propojení s digitální kamerou nebo přenos obrázků z digitálního fotoaparátu nemůže být jednodušší. Můžete vytvářet, editovat a sdílet vaše vlastní filmy na DVD použitím digitální kamery, DVD přehrávače/rekordéru nebo VAIO; můžete také, pomocí internetu, vytvářet své vlastní hudební kompilace a uchovávat je na NetMD nebo CD pomocí VAIO a síťových hudebních zařízení Sony; můžete fotografovat, uchovávat a tisknout své vlastní digitální fotografie s digitálním fotoaparátem, notebookem VAIO a video tiskárnou nebo přímo ukazovat své fotografie na WEGA televizoru, bez kabelu - pomocí Memory Sticku. Tak jednoduchá konektivita překlenuje most mezi světem Audio-Video a Informačních Technologií a dává uživatelům kompletní kontrolu nad jejich digitálním světem.

 

Série notebooků Z1 může být také jednoduše zapojena do vašeho pracovního prostředí na stole díky replikátoru portů (PCGA-PRZ1).

 

KONEC TISKOVÉ ZPRÁVY

 

O Sony Europe:

Společnost Sony vyrábí produkty audio, video, komunikační a informační technologie pro spotřební i profesionální trhy. Se svými dalšími aktivitami v oblasti hudební, filmové, herní a internetové je Sony v unikátní pozici stát se klíčovým hráčem na poli osobní širokopásmové zábavy 21. století. Společnost Sony dosáhla v Evropě konsolidovaného ročního obratu 13,88 miliardy EUR (tj. 1,666 miliardy yenů) ve fiskálním roce ukončeném 31. března 2003, přepočet je založen na průměrném směnném kurzu yen - EURO za uvedené období.  Sony Europe, se sídlem v Sony Center am Potsdamer Platz v Berlíně, řídí aktivity společnosti v oblasti obchodu s elektronikou a dosáhlo v Evropě ve finačním roce, ukončeném 31. března 2003, konsolidovaného ročního obratu 8,62 miliard EUR. Uvnitř Sony Europe, Sony Information Technology Europe je zodpovědná za oblast VAIO PC a monitory v Evropě.

 

Více informací o Sony Europe můžete najít na www.sony-europe.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jméno modelu

PCG-Z1RMP

 

Model number

 

 

Operační systém

Microsoft® Windows® XP Professional + Service Pack 1

 

Procesor

Intel® Pentium® processor 1.50 GHz-M*
podpořený Enhanced Intel® SpeedStep® Technology

 

Pevný disk

60 GB pevný disk

 

Standard RAM

512 MB DDR SDRAM vestavěná

 

LCD panel

14.1" SXGA+ (1400x1050) TFT panel

 

Grafická jednotka

ATI MOBILITY™ RADEON™ - 16 MB DDR SDRAM s 3D

 

Optická jednotka

CD-RW/DVD-ROM

 

Komunikační vybavenost

Ethernet network (10BASE-T/100BASE-TX) (RJ-45); PSTN: vestavěný V.92/V.90 data/fax modem (RJ-11); Wireless LAN, Bluetooth™ 1.1.

 

PC Card  sloty(PCMCIA)

1 x PC Card type I nebo II a CardBus podpora

 

Externí konektory

 i.LINK™ (IEEE1394) S400, 2 x USB 2.0 (High-speed/Full-speed/Low-speed) konektor typu A,
monitor (VGA), externí repro nebo sluchátka, mikrofon, síťový zdroj, MagicGate Memory Stick™ slot

 

Speciální tlačítka

Přepínač Bluetooth™/Wireless LAN

 

Bezdrátový  LAN

IEEE802.11b standard (IBSS Ad hoc mode support) -
Frekvenční rozsah: 2.4 GHz ISM -
Rychlost: max. 11 Mbps (1) -
Vzdálenost: max. 100 m. (na otevřeném prostoru) (2) -

 

Bluetooth™

Bluetooth™ standard version 1.1 -
Rychlost: přibl. 723 kbps (1) -
Výstup: MAX +7dBm/MIN -6dBm -
Vzdálenost: max. 10 m. (na otevřeném prostoru) (2) -
 Software: BlueSpace NE**

 

Volitelné příslušenství

512 MB (PCGE-MM512D) rozšiřující paměťový modul • Docking Station (PCGA-PRZ1) • Výměnná baterie (PCGA-BP2V)

 

Typ baterie

Lithium ion

 

Životnost baterie***

Max. 4 hodiny 38 min

 

Rozměry(S x V x H)

316 mm x 23.8 - 39 mm x 247.4 mm

 

Hmotnost s baterií

2.1 kg

 

 Software

Adobe® Acrobat® Reader 5.1, Adobe® Photoshop® Elements 2.0, Adobe® Premiere® 6.0 LE, BlueSpace NE**, Dvgate, EverQuest (link to website), HotKey Utility, ISP Selector , Network Smart Capture, Norton AntiVirus installer
PictureGear Studio, PowerPanel, QuickTime 5.0
 RealOne Player, SonicStage, Sony Notebook Setup, Sony Style Imaging (zástupce na ploše)
UI Design Selector, VAIO Edit Components
WinDVD for VAIO

 

 

© 2003 Sony Corporation. Sony, MiniDisc, Memory Stick a i.LINK jsou obchodní známky Sony Corporation, Japan. Microsoft a Windows jsou obchodní známky  Microsoft Corporation. Intel a Pentium jsou obchodní známky Intel Corporation. Všechny ostatní obchodní známky jsou ohlášené. Funkce a specifikace je možné měnit bez ohlášení. Díky výrobě LCD panelů nemůžeme zarušit, že všechny obrazové body budou funkční. Sony Corporation není zodpovědná za případné chyby uvedené v tomto dokumentu.

 

Počítače Sony používají originální operační systém Windows®.  www.microsoft.com/piracy/howtotell

 

 

(1) Maximální dosažená komunikační rychlost standardu  IEEE802.11b může záviset na podmínkách nebo vzdálenosti mezi komunikujícími přístroji, radiovými vlnami, operačním systémem nebo software, který je používán.

(2)Komunikační vzdálenost může záviset na předmětech stojících mezi kominukujícími přístroji,radiových vlnách,operačním systému, software , který užíváte nebo okolním prostředí (zdi,apod.).

Specifikace jsou předměty změnitelné bez předchozího oznámení.

* Rychlost procesoru bude redukována podle určitých operačních podmínek.

**Pokud změníte jméno svého počítače během nastavování Windows® ,přejděte prosím na USB Bluetooth™ Device v prostředí  Device Manager (Start - Control Panel - System  - Hardware - Device Manager - Bluetooth™ Radios) a klikněte pravým tlačítkem na  Properties. Pod položkou Advanced klikněte na Default abyste obnovili defaultní jméno vašeho počítače  a jméno vašeho počítače definujte v  BlueSpace NE  - musí být stejné.Pro další informace přejděte na  www.vaio-link.com

***Výsledek baterie je měřen MobileMark 2002® od FutureMark™. Užíváno tovární nastavení,původní  nastavení Windows® PowerProfiles a spuštěný  Sony PowerPanel. Pro detailnější podmínky testování přejděte, prosím, na  http://www.bapco.comt .

Váš názor Další článek: Vývoj cen hardwaru - 43. týden: rapidní poklesy cen i malé slevy

Témata článku: Software, Sony Vaio, Palcový displej, Cell, Pevná zeď, Adobe Premiere Elements, Editace videa, Bezdrátové sluchátka sony, Memory Stick, Televizory smart, Elements, MiniDisc, Jednoduché tělo, Optický digitální audio kabel, Robustní tělo, Plnohodnotný LAN, Adobe Premiere, Pevné tělo, Stamina, Top 5


Určitě si přečtěte

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

** Nový Edge je postavený na Chromiu ** Prohnali jsme ho benchmarky a srovnali s ostatními ** Potvrdily nám, že je prakticky stejný jako Chrome a Opera

Jakub Čížek | 66

ReactOS: Zapomenuté a open-source Windows, které nevyrobil Microsoft

ReactOS: Zapomenuté a open-source Windows, které nevyrobil Microsoft

** Představte si svobodné Windows. Bláznivá vize? ** Vývojáři je přitom začali psát už před více než dvaceti lety ** Jmenují se ReactOS a spustíte na nich i Total Commander

Jakub Čížek | 52

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

** Nová generace Mesh Wi-Fi s propojením přes elektrické rozvody ** Lepší parametry a nižší cena než u předchůdce ** Aplikace zatím podporuje jen základní nastavení bez rozšířených funkcí

Tomáš Holčík | 25

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

** Mapy Googlu mají spoustu funkcí, které jsou často přehlíženy ** Využijte například podrobnější možnosti plánování cest ** Hodit se mohou i tipy na sdílení nebo pohledy do minulosti

Karel Kilián | 25

Zkusili jsme Ryzen 7 4800HS v notebooku Asus: drtí Intel výkonem a umí být potichu

Zkusili jsme Ryzen 7 4800HS v notebooku Asus: drtí Intel výkonem a umí být potichu

** Nové osmijádro AMD pro herní notebooky překvapuje výkonem ** V rámci notebooku ROG Zephyrus G15 umí být tiché i výkonné** Rozhodnou hlavně prodávané konfigurace s lepší grafikou

Tomáš Holčík | 70Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor