Nové televizory MYRICA – první krok k digitální domácnosti

Praha 25. srpna 2005 – Společnost Fujitsu Siemens Computers uvádí na český trh poslední generaci plazmových a LCD televizních monitorů formátu 16:9 pro komerční a profesionální využití. Nově uvedené modely LCD televizí MYRICA V27-1 a MYRICA V32-1 mají úhlopříčku 68 cm nebo 80 cm a kromě tradičně vysoké kvality obrazu jsou jejich výhodou velmi zajímavé ceny začínající na 25 120 Kč bez DPH. Plazmové televize MYRICA P42-2 a MYRICA P50-2 mají úhlopříčku o rozpětí 107 cm a 127 cm. I plazmová MYRICA P42-2 je přitom nabízena za příznivou koncovou cenu od 58 560 Kč bez DPH. Fujitsu Siemens Computers tak s novými modely MYRICA přináší do obývacích pokojů ostrý a realistický obraz, který v kombinaci s úchvatným zvukem nabízí zážitek, na jaký jste zvyklí z kinosálů.
Nové televizory MYRICA – první krok k digitální domácnosti

„Pořízení kvalitní zobrazovací jednotky, ke které lze připojit jak počítač, tak běžné přístroje pro domácí kino, je prvním krokem k zařízení digitální domácnosti. Naplnění myšlenky domácnosti, jejímž ústředním centrem se stává multimediální počítač, není příliš vzdálené. Správný displej pro digitální domácnost by tedy kromě počítačového vstupu měl podporovat také televizní formáty pro vysoké rozlišení,“ uvedl Martin Sahula, ředitel prodeje pro segment Consumer Fujitsu Siemens Computers.

Všechny nové modely MYRICA podporují reprodukci obrazu s vysokým rozlišením. Vysoké rozlišení se v praxi promítá do větší ostrosti a hloubky zobrazované scény a celkově zjasní sledovaný obraz. „Rozdíl je pouhým okem patrný na první pohled, je přibližně stejně velký, jako při porovnání digitální fotografie ze staršího digitálního fotoaparátu a snímku z novějšího modelu s rozlišením několika megapixelů,“ dodává Martin Sahula. Výhody takového obrazu si lze vychutnat už dnes – například připojením novějšího DVD přehrávače nebo právě multimediálního počítače. Vedle televizního signálu podporují displeje MYRICA také mnoho dalších obrazových vstupů, mimo jiné AV, S-Video a YUV. Pro připojení počítače jsou připraveny vstupy DVI-D a VGA, displeje MYRICA je dále možné připojit k dalším zařízením pro domácí kino (např. zvuková aparatura).

Uvedené modely televizí MYRICA disponují všemi běžnými funkcemi z oblasti televizní techniky, jako obraz v obraze (PIP), teletext, automatické vypnutí apod. Navíc jsou vybaveny speciální funkcí pro korekci šumu.

LCD televize MYRICA jsou založeny na klasické technologii displejů z tekutých krystalů, která se doposud masově využívala v počítačových displejích. Mezi největší výhody této technologie patří zejména stabilní obraz bez kmitání a vysoká přesnost zobrazení podpořená vysokým rozlišením samotného panelu. Představené LCD televizory MYRICA lze navíc sledovat téměř z libovolného úhlu.

Plazmové televize MYRICA využívají technologii, vyvinutou speciálně pro zobrazovací panely velkého rozměru. Mezi její největší přednosti patří zejména vysoké rozlišení, vysoký jas, velmi vysoký kontrastní poměr a také široké pozorovací úhly. Kromě domácnosti tak lze Plasma TV MYRICA vhodně použít například jako displej pro prezentační účely, informační panel nebo zobrazovací jednotku pro veřejnou televizní projekci.

Za technickou kvalitou nezaostávají televize MYRICA ani vzhledem. Unikátní aluminiový rám, vyráběný na zakázku speciálně pro Fujitsu Siemens Computers německou designérskou společností zcela určitě v žádném interiéru ostudu neudělá.

 

Základní technické parametry:

 

MYRICA V27-1

MYRICA V32-1

MYRICA P42-2

MYRICA P50-2

Typ

LCD televizor

LCD televizor

plazmová TV

plazmová TV

Viditelná úhlopříčka

27" (68 cm)

32" (81 cm)

42“ (107,5 cm)

50“ (126,9 cm)

Formát obrazu

16:9

16:9

16:9

16:9

Rozlišení disleje

1 280 ´ 720

1 366 ´ 768

1 024 ´ 768

1 366 ´ 768

Typický jas

550 cd/m2

550 cd/m2

900 cd/m2

1 000 cd/m2

Typický kontrast

900:1

1 000:1

2 500:1

3 000:1

Doba odezvy

šedá/šedá 8 ms

šedá/šedá 8 ms

okamžitá

okamžitá

Pozorovací úhly (horizontální/vertikální)

176°/176°

176°/176°

160°/160°

160°/160°

Spolehlivost

50 000 hodin

50 000 hodin

20 000 hodin

20 000 hodin

Tecnologie panelu

SMVA

SMVA

plasma

plasma

Více informací lze nalézt na internetových stránkách Fujitsu Siemens Computers.

Detailní technické informace k jednotlivým modelům lze získat na adresách:

MYRICA V27-1: www.fujitsu-siemens.cz/datasheets/consumer/ds_MYRICA_V27-1_cz.pdf

MYRICA V32-1: www.fujitsu-siemens.cz/datasheets/consumer/ds_MYRICA_V32-1_cz.pdf

MYRICA P42-2: www.fujitsu-siemens.cz/datasheets/consumer/ds_MYRICA_P42-2_cz.pdf

MYRICA P50-2: www.fujitsu-siemens.cz/datasheets/consumer/ds_MYRICA_P50-2_cz.pdf

 

 

Obrázky LCD a plazmových televizorů MYRICA v tiskové kvalitě najdete na adrese:

www.fsc-mediaserver.com/ms/go.cfm?folderid=3105&jumpfactor=6 a

www.fsc-mediaserver.com/ms/go.cfm?folderid=4197&jumpfactor=6

 

O společnosti Fujitsu Siemens Computers:

Fujitsu Siemens Computers je vedoucím evropským dodavatelem IT produktů, služeb a řešení se strategickým zaměřením na oblast mobilních IT prostředků a klíčových firemních aplikací. Široké produktové portfolio společnosti sahá od kapesních počítačů, přes notebooky, kancelářské počítače a pracovní stanice až po dodávky podnikové infrastruktury, serverů a systémů úschovy dat. Fujitsu Siemens Computers působí na všech důležitých trzích v oblasti Evropy, Středního východu a Afriky. Svůj úspěch stavíme na síle, inovativnosti a globální působnosti mateřských společností Fujitsu Limited a Siemens AG. Naším posláním je naplnit požadavky a překonávat očekávání našich zákazníků – velkých společností, malých a středních podniků i domácích uživatelů. Známe svou odpovědnost.

 

Další informace lze získat na internetové adrese www.fujitsu-siemens.cz, fotografie produktů jsou k dispozici na adrese www.fsc-mediaserver.com/fsc-photoserver/.

Témata článku: Televize 82 cm, Okamžité vypnutí, Teletext, Plasma, LCD TV

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje