Nové tablety s Windows 8 od Intelu a jeho partnerů

Nové tablety s Windows 8 od Intelu a jeho partnerů

Společnost Intel a její partneři z řad výrobců přístrojů představili první vlnu nových tabletů a konvertibilních zařízení postavených na procesorech Intel Core® vPro™, Intel® Core™ a Intel® Atom™ včetně nového procesoru Atom Z2760 (původně pod kódovým označením Clover Trail).

Nová zařízení postavená na procesorech Atom nabídnou soukromým i podnikovým uživatelům na výběr ze široké škály originálních, elegantních a stylových designů s dlouhou životností baterie a špičkovým výkonem. Vedle toho si budou uživatelé moci vychutnat plnohodnotně Windows* 8 a zároveň spouštět všechny programy, na které jsou zvyklí.

„Toto je jen začátek naší iniciativy na trhu s tablety. Cílem Intelu je nabídnout produkty, které budou odpovídat spektru proměňujících se potřeb soukromých i firemních uživatelů, aniž by bylo nutné činit jakékoli kompromisy v oblasti kompatibility, uživatelského komfortu nebo životnosti baterie,“ říká Erik Reid, ředitel divize procesorových platforem v Intel Mobile and Communications Group. „Když si lidé nebo firmy pořídí přístroj postavený na procesoru Intel, pak se jim dostane nejlepších funkcí systému Windows 8 a zařízení prostě funguje dle jejich očekávání.“

Intel Atom Z2760: výkonný počítač na cesty

Procesor Intel Atom Z2760 umožňuje vyrábět nejtenčí a nejlehčí tablety postavené na architektuře Intel – tenké 8,5 mm a lehké 0,75 kg, což výrazně usnadňuje přenášení a skladování takového výkonného tabletu.

Dnes, kdy si stále více lidí bere svá digitální zařízení na cestu, jsou aspekty jako výdrž baterie stále důležitější. Zařízení postavená na procesoru Intel Atom Z2760 nabízejí plně vybavený tablet a plnohodnotný uživatelský komfort, kdy výkon není obětován životnosti baterie. Dvoujádrový SoC čip na čtyřech vláknech nabízí skutečně dlouhou životnost akumulátoru – až tři týdny v pohotovostním režimu a více než 10 hodin přehrávání videa v rozlišení HD z lokálního zdroje1.

Tablety a konvertibilní zařízení postavené na procesorech Intel Atom a běhající pod Windows 8 nabízejí vysoce intuitivní a rychlou uživatelskou zkušenost – uživatel může stejně efektivně používat dotykový displej, klávesnici, myš nebo pero, a přitom má přístup k nejnovějším technologiím jako Intel® Burst Technology nebo Intel® Hyper-threading. Využití multitaskingových schopností architektury Intel přinese uživatelům zejména rychlou odezvu, takže nahrávání oblíbených aplikací a přepínání mezi nimi je velice rychlé.

Klepněte pro větší obrázek

Vyšší zabezpečení, spolupráce a softwarová podpora v korporátní sféře

Společnost Intel vyvinula řadu nových mobilních forem pro podnikovou sféru včetně modelů postavených na procesorech Intel Atom, Intel Core a Intel Core vPro. Architektura Intel nabídne firemním uživatelům dostatečnou flexibilitu a kompatibilitu, což se projevuje ve snížení celkových nákladů na vlastnictví a ve více možnostech upravit si pracovní nástroje podle vlastních preferencí.

Tablety Intel s operačním systémem Windows 8 podporují miliony stávajících aplikací, zařízení a plně vybavených komponent používaných v podnikové sféře, zároveň jsou vybaveny bezpečnostními a správními funkcemi, které podnikoví IT manažeři požadují. Tato zařízení lze bez problému integrovat do stávající podnikové infrastruktury, takže je možné je snadno připojit k doméně, používat vedle sebe sdílené síťové zdroje a provozovat jak nové aplikace z Windows Store, tak dobře známé starší windowsovské aplikace.

Tablety s procesory Intel Atom Z2760 nabízejí mobilitu a uživatelský komfort požadovaný firemními uživateli a s Windows 8 nastavují nový standard v oblasti zabezpečení a snadné správy. Nový procesor Intel Atom Z2760 je postaven tak, aby bez problémů splynul se stávajícím IT prostředím. Nabízí technologii bezpečného spuštění Secure Boot a též na firmwaru postavenou technologii Intel Platform Trust (PTT).

Tablety s procesory Intel Atom a Windows 8 budou nabízet inteligentní výkon a rychlou odezvu, uživatelé si je budou moci upravovat podle svých preferencí a dosahovat s nimi vysoké produktivity práce. Vedle toho tablety s procesory Intel Core vPro nabízejí nejkomplexnější a nejflexibilnější zabezpečení odpovídající korporátním standardům, snadno se spravují a umožňují i vysokou míru virtualizace pro použití ve firemních aplikacích.

S technologií Intel vPro přinášejí procesory Intel Core vzdálený přístup a správu, a to bez ohledu na to, zda jsou přístroje zapnuté, a bez ohledu na aktuální stav operačního systému. Zároveň nabízejí nejrobustnější sadu bezpečnostních funkcí včetně technologií Enhanced Intel® Anti-Theft Technology a Intel® Secure Key, Intel® OS Guard, Enhanced Intel® Identity Protection a Intel® Trusted Execution Technology.

Intel aktivně spolupracuje s širokou škálou softwarových ekosystémů, aby byl zajištěn maximální uživatelský komfort pro aplikace provozované na zařízeních s procesory Intel. Intelovský softwarový program (Intel® Software Program) sdružuje více než 7000 členů a pomáhá v optimalizaci soustředěním zdrojů, referencí a nástrojů pro softwarovou optimalizaci do klíčové technologické oblasti. Dále mají výrobci softwaru prostřednictvím intelovské softwarové sítě (Intel® Software Network) k dispozici kontakt s komunitami, nástroji, školicími programy a událostmi, díky čemuž mohou urychlit vývoj efektivního a výkonného softwaru.

Další článek: Vývojáře nejvíce láká iOS, ale stoupá i zájem o Windows 8

Témata článku: Výkonný procesor, Vysoké zabezpečení, Intel Core, Secure Boot, Nové zařízení, Nová architektura, Lehký problém, Guard, Windows Tablet, Nová cesta, Atom, Preference, Dlouhá životnost, Dlouhá cesta, Procesory Intel, Životnost, Tablety na Mall.cz


Určitě si přečtěte

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 27

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 67

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 106


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky