Nové tablety Panasonic Toughpad jsou dostupné v ČR

Nové tablety Panasonic Toughpad jsou dostupné v ČR

Společnost Panasonic oznámila dostupnost dvou odolných tabletů Toughpad pro České republiku i Slovensko. První je vybaven Windows 8 Pro a 10,1“ displejem za doporučenou cenu 2139 Eur a druhý disponuje systémem Android, 7“ displejem a cenou 799 Eur. Nové tablety s nadstandardní odolností jsou navrženy pro práci v náročném firemním prostředí i v terénu mimo kancelář. Více na: www.toughbook.cz.

Pracovní tablet s Windows 8 Pro

Představený Toughpad FZ-G1 je prvním plně odolným tabletem od společnosti Panasonic s operačním systémem Windows 8 Pro. Díky tomu lze bez kompromisů integrovat do firemní sítě s nejvyššími standardy na zabezpečení přístupu k datům. Tablet je určen především pro mobilní pracovníky, jako jsou obchodní zástupci, servisní technici, zaměstnanci síťových služeb nebo logistických celků. Díky možnosti montáže do vozidla jsou vhodným řešením pro dopravce, bezpečnostní složky nebo záchranné služby. Pomocí odolného tabletu tak mohou organizace s více pracovníky v terénu zajistit efektivnější organizaci práce.

Tablet FZ-G1 je tenký, váží pouze 1,1 kilogramu a k zobrazení využívá displej 10,1“ s rozlišením Full HD (1920 x 1200) s nejnovější technologii IPSα (má velmi široké pozorovací úhly) a s vysokou svítivostí 800 cd/m2 pro práci na přímém slunci. Ovládat lze jak dotykově až deseti prsty najednou nebo dotykovým perem (digitizérem) například pro záznam podpisů. Panasonic Toughpad FZ-G1 disponuje procesorem Intel® Core™ i5-3437U vPro™ na frekvenci 1,9 GHz a lze přetaktovat až na 2,9 GHz. Standardně je vybaven 4 GB RAM a SSD diskem s kapacitou 128 GB (volitelně 256 GB).

Konstrukce a design řady Toughpad je navržena tak, aby vyhovovala standardům odolnosti jako počítače Panasonic Toughbook. Toughpad FZ-G1 tak splňuje vojenský standard MIL-STD-810G na odolnost pádu z výšky až 120 cm a odolností vůči tekutinám a prachu dle krytí IP65.

Díky konfigurovatelným portům může být tablet připraven dle požadavků firemních zákazníků – kromě již přítomného portu USB 3.0 lze tablet doplnit portem USB 2.0, čtečkou Micro SD nebo čipových karet, modulem GPS, sériovým portem či síťovým portem LAN. Uživatelé mají k dispozici také Wi-Fi a Bluetooth® 4.0.

Odolný tablet s Androidem

Toughpad JT-B1 je 7“ tablet se systémem Android 4.0 a nadstandardní odolností. Kromě toho nabízí vysokou úroveň zabezpečení, různé způsoby konektivity, kvalitní displej a dostatečnou výdrž provozu na baterie, čímž se výrazně odlišuje od spotřebitelských tabletů. Je připraven pro použití v terénu především v síťových odvětvích, veřejném sektoru, policii, dopravě a logistice. K tomu pomáhá standardně dodávaný zadní popruh pro bezpečné uchycení na ruku.

Váží pouze 544 gramů a je vybaven vícedotykovým 7“ displejem s rozlišením 1024 x 600 bodů a vysokým jase (500 cd/m²). Je standardně vybaven dvěma kamerami, přední s rozlišením 1,3 Mpx a zadní s rozlišením 13 Mpx s podporou automatického zaostřování a LED přisvícením.

Tento tablet splňuje podmínky vojenského standardu MIL-STD-810G na odolnost pádu z výšky až 150 cm a třídou krytí IP65. Tablet je také testován na odolnost vůči extrémním teplotám v rozsahu -10 °C až +50 °C.

Uživatelé mají k dispozici 3G, Bluetooth® 4.0, Wi-Fi i technologie NFC (Near Field Communication). Srdcem tabletu je nejnovější ARM procesor Ti® OMAP™ 4460 1,5 GHz Dual Core od Texas Instrumentsdoplněný o 1 GB operační paměti a 16 GB paměti pro data.

Dostupnost a cena

V České republice jsou nové tablety plně k dispozici u oficiálních distributorů a partnerů společnosti Panasonic za cenu začínající na 2139 EUR bez DPH (Toughpad FZ-G1 ) a za cenu začínající na 799 EUR bez DPH (Toughpad JT-B1). Při větším počtu kusů jsou k dispozici projektové ceny.

Témata článku: Field, Micro SD, Panasonic, Panasonic Toughbook, Vysoká cena, Uchycená kamera, Vysoké zabezpečení, Wi-fi a Bluetooth, Vysoká odolnost, Extrémní systém

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí