Nové stolní počítače Acer M490G a X490G

Nové stolní počítače Acer M490G a X490G

Nároky podniků na výpočetní techniku se mění s jejich strukturou a velikostí.Společnost Acer vždy považovala za svou prioritu vývoj a konstrukci profesionálních stolních počítačů přesně zaměřených na potřeby profesionálních uživatelů. Z toho důvodu uvedla na trh řadu profesionálních počítačů v několika tvarových faktorech, které jsou osazeny nejnovějšími procesory Intel® Core i7, i5 a i3.

Nové počítače řady Veriton M490G a X490G jsou výkonné univerzální počítače, které splňují ekologické zásady a nabízejí prostor pro další rozšiřování, a tedy jsou lépe přizpůsobeny nárokům rostoucích firem. Přestože jsou počítače řady Veriton M490G dodávány se skříní micro, vyznačují se solidností, optimální rozšiřitelností a dlouhodobou provozní spolehlivostí. Počítače řady Veriton X490G mají malý tvarový faktor a spojují prostorově úsporné provedení s vysokým výpočetním výkonem, a tedy jsou ideální pro každodenní kancelářskou práci.

Nové stolní počítače Veriton jsou vybaveny nejnovějšími procesory Intel® Core i7, i5 či i3 s inteligentním výkonem, který se přizpůsobí prováděným úlohám, např. úpravě snímků nebo vytváření videofilmů, a tedy mají dostatečný výkon pro profesionální použití. Tyto procesory mohou provádět současně několik úloh a umožňují pracovat najednou s několika aplikacemi a dokončit práci mnohem rychleji. Čipset Intel H57 Express podporuje přehrávání videa ve vysokém rozlišení a nabízí optimalizovaný 3D grafický výkon.

Neobyčejně rychlá až 16GB paměť DDR3 s krátkou dobou odezvy a rozhraní PCI Express 2.0 určené pro optimalizované díly počítače, jako např. diskrétní grafické karty nebo síťové karty, zvládnou jakékoli úlohy a zaručují nejvyšší dostupný výkon.

Pevný disk Serial ATA s kapacitou 1 TB nabízí dostatečný prostor pro ukládání dat a dosahuje podstatného zvýšení rychlosti při přístupu k datům a jejich vyhledávání. Veriton M490G rovněž podporuje disková pole RAID 0, 1, 5, 10, která zajišťují neporušenost dat a zlepšenou propustnost.

Podpora 5.1 kanálového prostorového zvuku ve vysokém rozlišení zajišťuje vynikající kvalitu zvuku při konferenčních voláních a veškerých pracovních činnostech, zatímco rozhraní DVI-D přenáší optimální videosignál do moderních LCD monitorů a jiných digitálních zařízení.

Nový Veriton, který dosahuje vynikajícího výkonu, se dále vyznačuje stavebnicovou konstrukcí a provedením, které umožňuje přístup do počítače bez použití nářadí. Vnitřní konstrukce počítače byla zcela změněna s ohledem na zajištění jednoduché a rychlé údržby a modernizaci. Stavebnicové řešení zjednodušuje výměnu dílů a současně zaručuje přehledné vnitřní uspořádání a zlepšené tepelné podmínky. Zjednodušená vnitřní konstrukce je doplněna střízlivými tvary a nenápadným vzhledem skříně.

Používání energeticky účinných systémů pomáhá životnímu prostředí a současně šetří náklady. Nové osobní počítače Veriton jsou vyráběny z materiálů bez obsahu PVC, vyznačují se nízkou spotřebou, použitím dílů s vysokým výkonem a využívají nejmodernější technologie pro úsporu energie. S počítači jsou dodávány inteligentní utility a software, které snižují spotřebu a nároky na náhradní díly. Všechny stolní osobní počítače Acer Veriton splňují požadavky mezinárodních standardů pro nízkou spotřebu, jako např. ENERGY STAR®, RoHS a Green Seal.

Nové osobní počítače Veriton M490G a X490Gjsou dodávány s předinstalovanými inteligentními utilitami určenými pro zlepšení ovladatelnosti: Veriton ControlCenter, Acer Security Suite a Acer Client Manager.

Veriton ControlCenter nabízí okamžitý přístup k základním funkcím a nástrojům, které umožňují uživatelům šetřit energii a zjednodušit rutinní úkoly:

  • Acer QuickMigration urychluje provádění aktualizací a přenos osobních údajů z jednoho osobního počítače na jiný prostřednictvím společného síťového kabelu.
  • Acer PowerSaver umožňuje nastavit konfiguraci úrovně výkonu v závislosti na způsobu využití počítače: nízký výkon a úspora energie při běžném používání a vysoký výkon, jakmile jsou na počítač kladeny zvýšené nároky.
  • Acer SmartBoot automaticky zavádí často používané programy do systémové lišty při spuštění.
  • Acer eSettings Management s intuitivním ovládáním rozhraní nabízí úplnou kontrolu nad funkcí systému prostřednictvím pohodlného nastavení konfigurace.
  • Acer eLock Management zablokuje heslem zařízení s výměnnými datovými úložišti, optické mechaniky a další rozhraní, a tak chrání data proti krádeži i v případě, že počítač je ponechán bez dozoru.
  • Veriton HelpDesk zajišťuje okamžitý přístup z osobního počítače k příručce pro počítač Veriton a dalším užitečným informacím a usnadňuje jejich vyhledávání.

Acer Security Suite je snadno ovladatelné řešení založené na TPM pro šifrování dat, které chrání systémové soubory, hesla a jiné citlivé informace, a tedy zaručuje nejvyšší bezpečnost dokumentů a soukromí. Fyzickou bezpečnost počítačů Acer Veriton lze zvýšit zámkem Kensington a visacím zámkem, pro něž jsou určeny sloty na zadní straně.

Acer Client Manager zjednodušuje vzdálené provádění běžných úloh IT, jako např. správuhardware/software, sledování stavu dílů a upozornění na neobvyklé jevy, provádění úloh podle stanoveného plánu, správu skupin apod.

Osobní počítače Veriton jsou rovněž vybaveny řešeními zajišťujícími ochranu a obnovení informací. Stisknutím jediného tlačítka umístěného na přední straně osobního počítače vyvoláte obnovení obsahu pevného disku do stavu definovaného uživatelem, a tedy v případě infekce malwarem můžete data zachránit.

Nové počítače Veriton jsou nabízeny s operačním systémem Windows 7 a vybrané modely mohou pracovat se dvěma operačními systémy, a tedy můžete používat jak nejnovější, tak i starší softwarové aplikace. Počítače jsou dále dodávány s utilitou Acer Backup Manager, která podporuje automatické přírůstkové zálohování, zajišťuje neporušenost dat zdrojového i cílového souboru a zabraňuje neoprávněnému přístupu do počítače.

Další článek: Soud rozhodl: v diskuzích můžete kritizovat jen slušně

Témata článku: Nízká spotřeba, Počítač, Vysoká bezpečnost, PVC, Náhradní díl, Rohs, Intel Core I3, Úloha, Stolní počítač, Dostatečná energie, Seal, Vnitřní prostor, Nízká odezva, Rychlý přístup, Stolní počítače, Nové rozhraní, Nejvyšší výkon, Nízký výkon, Vysoký výkon, Profesionální použití, Vysoká spotřeba

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší