Nové spotřební materiály HP – nákladově výhodnější a transparentnější tisk

Praha, 14. června 2006 – Společnost HP nabízí větší hodnotu zákazníkům rozšířením fotografických sad HP Photo Packs o nová média a změnami v nabídce sad 2 kusů inkoustových tiskových kazet.
Nové spotřební materiály HP – nákladově výhodnější a transparentnější tisk

Tento krok je přímou reakcí na stoupající poptávku zákazníků: odhadem 54 milionů fotografií bylo v období září–prosinec 2005 vytištěno(1) na papírech fotografických sad HP. Dnešní změny zahrnují:

  • Sada HP 177 Series Photo Value Pack byla rozšířena o nový papír HP Advanced Glossy Photo Paper 10 x 15 pro bezokrajový tisk a na trh bude uvedena na počátku letošního června.
  • Sada HP 110 Series Photo Value Pack bude uvedena na trh 1. července. Obsahuje novou tříbarevnou inkoustovou tiskovou kazetu řady HP 110 a 120 listů nového papíru HP Advanced Glossy Photo Paper formátu 10 x 15 cm pro bezokrajový tisk.

Fotografické sady HP Photo Packs zákazníkům poskytují nejlepší inovativní technologie HP: Papír HP Advanced Photo Paper, který nahradí papír HP Photo Paper, umožní tisk fotografií vyšší kvality na papír vyšší hmotnosti (250g/m2), a to v kvalitě fotolaboratoře a se schopností okamžitého zaschnutí. Jde o materiál s novou HP patentovanou mikroporézní technologií, která zajistí zákazníkům v kombinaci s novou tříbarevnou inkoustovou tiskovou kazetou řady HP 110 vedle již zmíněných předností, také odolnost výtisku proti vodě, vlhkosti, rozmazání a dlouholetou odolnost proti vyblednutí. Spotřebitelé používající kompaktní fotografické tiskárny tak budou moci poprvé ocenit tyto vynikající vlastnosti.

Vincent Vanderpoel, viceprezident a generální manažer, HP Supplies Imaging and Printing Group, EMEA, říká: „Fotografické sady HP Photo Packs nabízejí nejen vynikající technologie HP pro tisk fotografií, které nejlépe fungují při použití tiskáren HP, ale rovněž nabízejí vynikající cenu a transparentnost nákladů, jelikož zákazníci mohou přesně odhadnout, kolik fotografií dokonalé kvality budou moci ze zakoupené sady vytisknout.“

 

HP sady 2 kusů inkoustových kazet

Společnost HP také přišla se změnou i pro dvě sady po 2 kusech, které nabízí ve svém sortimentu inkoustových tiskových kazet.

Cena sady 2 kusů kazety černé inkoustové tiskové kazety HP 56 a tříbarevné inkoustové tiskové kazety HP 57 bude ve srovnání s cenou samostatných kazet nižší až o 20 procent, a to od 1. června. Tyto sady 2 kusů (dvě inkoustové kazety v jednom balení) byly navrženy s cílem splnit nároky těch zákazníků, kteří chtějí tisknout ve větším objemu, ale zároveň nechtějí rezignovat na kvalitu a spolehlivost tisku.

Vincent Vanderpoel vysvětluje důvod této změny:

„Společnost HP si je vědoma skutečnosti, že na trhu existují zákazníci s různými, jasně definovanými nároky na spotřebu tiskových spotřebních materiálů. HP sady dvou kusů kazet jsou jednoduchým a úsporným řešením pro zákazníky, kteří tisknou velký objem textových dokumentů a používají originální spotřební materiál HP.

Jako vždy bude společnost HP i nadále přizpůsobovat nabídku svých produktů i svou obchodní strategii, aby dokázala vyhovět rozmanitým potřebám všech svých zákazníků.“

Na základě přesvědčení, že zákazník má mít možnost výběru, bude společnost HP na trh dodávat jak sady 2 kusů inkoustových kazet, tak balení s jednou kazetou pro zákazníky s nižším objemem tisku. Stejně tak tříbarevnou inkoustovou tiskovou kazetu HP 110 (HP 110 Tri-colour Inkjet Print Cartridge) bude možné zakoupit jako samostatný produkt, a ne pouze jako součást fotografické sady HP 110 Series Photo Value Pack. Zákazníci budou tedy moci tisknout v menším objemu a na různé velikosti, např. 13 x 18 cm, a k tomu za nízkou výrobcem doporučenou prodejní cenu pro Českou republiku ve výši 599,- Kč s DPH.

 


Cena a dostupnost

Produkt

Výrobcem doporučená prodejní cena pro ČR(2)

Výtěžnost(3)

Dostupnost

HP 110 Series Photo Value Pack 10 x 15 cm/120 listů

1.199 Kč s DPH

Až 120 fotografií 10 x 15 cm(3)

1. červenec 2006

HP 56 Black Inkjet Print Cartridge sada 2 kusů

1.049 Kč s DPH

Přibližně 900 černobílých stránek

1. červen 2006

HP 57 Tri-colour Inkjet Print Cartridge sada 2 kusů

1.699 Kč s DPH

Přibližně 800 barevných stránek

1. červen 2006

HP 110 Tri-colour Inkjet Print Cartridge

599 Kč s DPH

Přibližně 50 fotografií 10 x 15 cm

1. červenec 2006

HP Advanced Glossy Photo Paper 250g/m² 13 x 18 cm/25 listů, PN Q8696A

249 Kč s DPH

 

1. červenec 2006

HP Advanced Glossy Photo Paper 250g/m² 13 x 18 cm/50 listů, PN Q8695A

299 Kč s DPH

 

1. červenec 2006

 

 

(1) Statistická data vycházející z počtu prodaných produktů (průměrná měsíční expedice z velkoobchodu do maloobchodu) za období září–prosinec 2005 pro region EMEA vyděleného počtem listů ve fotografických sadách.

(2) Výrobcem doporučená prodejní cena včetně DPH. Tato cena se může měnit a může být v různých zemích různá.

(3) Skutečný počet fotografií zhotovených z fotografických sad HP Photo Pack se může lišit; závisí na typu vytištěného obrazu, použité tiskárně a jiných faktorech.

 

Další informace ohledně výtěžnosti černých a grafických kazet HP získáte na webové adrese www.hp.com/pageyield

Další informace ohledně odolnosti proti blednutí získáte na webové adrese www.hp.com/eur/faderesistance.

 

O společnosti HP

HP je dodavatelem technologií pro individuální i podnikové zákazníky a instituce na celém světě. Nabídka společnosti HP zahrnuje IT infrastrukturu, globální služby, výpočetní systémy pro podniky i domácnost a technologie pro tisk a zpracování obrazu.  Za čtyři fiskální čtvrtletí, končící 30. dubnem 2006, dosáhly celkové tržby společnosti HP 88,9 miliard USD. Další informace o HP (NYSE, Nasdaq: HPQ) jsou k dispozici na www.hp.com. 

Váš názor Další článek: Finální verze Opery 9 s podporou BitTorrent je zde!

Témata článku: Photo, Gothic 3, Futura, Vincent, Print, Advanced, Century, Solid, Paper, Různé materiály, Cartridge


Určitě si přečtěte

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

** Hardware současných laptopů už tak rychle nestárne ** Tedy až na baterie – ty umírají děsivou rychlostí ** Ve Windows to můžete sledovat skoro v přímém přenosu

Jakub Čížek | 69

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 254Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu