Nové snadno přenosné notebooky Dell

Nové notebooky Dell Latitude™ spojují novou architekturu Intel pro přenosné počítače s výkonem, spolehlivostí a bezpečností
Nové snadno přenosné notebooky Dell

Praha, 1. února 2005 – Společnost Dell, jeden z největších výrobců přenosných počítačů, dnes představila tři výkonné, bezpečné a spolehlivé přírůstky nabídky firemních notebooků. Zlatým hřebem je notebook Dell Latitude D410, velmi snadno přenosný počítač s váhou jen 1,72 kg a prodlouženou životností vysokokapacitní baterie, která na jedno nabití umožní téměř celý den používání.

            V nabídce je i notebook střední třídy Dell Latitude D610 a výkonný Dell Latitude D810. Nové notebooky Latitude přinášejí nejnovější mobilní technologie Intel® a do jejich návrhu Dell zapracoval také připomínky zákazníků. Výsledkem jsou notebooky, které obsahují:

·         nejnovější chipset Intel 915GM/PM

·         nové procesory Intel® Pentium® M s rychlostí až 2,13 GHz, procesorové sběrnice taktované 533 MHz a 2MB vyrovnávací paměť (L2 cache)

·         PCI Express – novou standardizovanou sběrnici, která přináší výkonnější grafiku, zvyšuje výkon pamětí a zrychluje připojení periferií jako jsou pevné disky a vypalovačky DVD/CD

·         až 2 GB operační paměti DDR2 533 MHz

·         robustní Tri-Metal® rám a hořčíkový kryt LCD displeje pro větší životnost

·         pevnější, utěsněnou klávesnici, která poskytuje větší komfort při psaní a je odolná proti polití

·         masivní závěsy displeje (prošly testem 20 000 otevření/zavření)

·         přehledné kontrolky s oddělenou indikací WiFi a Bluetooth

·         bezpečnostní technologii TPM (Trusted Platform Module) a integrovanou čtečku Smart Card, které pomáhají zajistit přístup pouze autorizovaným uživatelům

·         další USB porty umístěné na boku notebooku pro snazší přístup

·         upravenou pozici antény WiFi pro vysoký výkon

·         volitelný Bluetooth 2.0 s vylepšenou přenosovou rychlostí (EDR – Enhanced Data Rate) pro rychlejší přenos velkých souborů a lepší propojení přístrojů

Nové notebooky jsou kompatibilní se stávajícími dockovými stanicemi, replikátory portů a příslušenstvím notebooků řady D, zákazník si tak uchová hodnotu investice do upgradů a periferií.

„Nové notebooky Dell Latitude jsou kombinací výkonných technologií, jako je chipset Intel® 915, sběrnice PCI Express a vylepšené procesorové sběrnice taktované na 533 MHz, a poskytují tak výkon stolního počítače ve formě business notebooku,“ řekl Adam Griffin, produktový manager Dell Latitude EMEA. „Do těchto notebooků jsme zapracovali vylepšení, která zvyšují výkon, uživatelský komfort a produktivitu. Mnohá z nich jsme přidali na základě přímé zpětné vazby od našich zákazníků. Našim zákazníkům stále nasloucháme, abychom mohli vyrábět a dodávat nejlepší notebooky vybavené nejnovějšími technologiemi za nejlepší cenu.“

 

Bezpečnost bereme vážně

            S rostoucím počtem uživatelů, kteří používají notebooky místo stolních počítačů pro přístup do sítí ze vzdálených lokalit a z veřejných bezdrátových sítí, se nejvyšší prioritou stává zabezpečení uživatele a počítače. Většina notebooků Latitude řady D nyní obsahuje dvě standardní technologie pro zabezpečení: čtečku Smart Card a modul TPM (Trusted Platform Module – TPM 1.1). Čipové karty jsou výhodným řešením autentizace a jsou zárukou, že počítač a data používají pouze autorizovaní uživatelé. V tomto způsobu zabezpečení se kombinuje něco, co uživatel vlastní (např. čipovou kartu) s něčím, co uživatel ví (např. osobní identifikační číslo).

            Modul TPM je integrován do hardwaru počítače a může poskytovat dva druhy zabezpečení: autentizaci a šifrování souborů na pevném disku. Modul zaručuje, že síťové zdroje používají pouze autorizované počítače a že soubory na konkrétním počítači jsou použitelné pouze na tomto počítači. Více informací o čipových kartách, modulu TPM a bezpečnostních produktech  a řešeních Dell najdete na adrese www.dell.com/security.

 

O notebooku Dell Latitude D410

            Notebook se dodává v černo-stříbrném provedení za cenu od 47 000,- (bez DPH a dopravy), váží jen 1,72 kg a na velmi snadno přenosný počítač poskytuje neuvěřitelný výkon. Volitelně můžete zakoupit i devítičlánkovou baterii s rozšířenou kapacitou, která vám poskytne možnost používat notebook téměř celý den v provozu na baterii bez nabíjení a zvýší tak vaši produktivitu.

 

O notebooku Dell Latitude D610

            Při váze 2,12 kg a ceně od 39 100,- (bez DPH a dopravy) je notebook Latitude D610 určen uživatelům, kteří požadují flexibilitu a mobilitu v odolném, tenkém a lehkém provedení. Zákazníci si mohou vybrat z konfigurací, které odpovídají jejich specifickým potřebám, a zvolit buď verzi vybavenou novým grafickým akcelerátorem Intel Graphics Media Accelerator 900 se 128 MB grafické paměti, která je ideálním poměrem mezi výkonem a výdrží provozu na baterie, nebo verzi vybavenou vylepšenou grafickou kartou ATI® Mobility RADEON™ X300 se 64 MB DDR paměti pro špičkový grafický výkon.

 

O notebooku Dell Latitude D810

            Notebook Latitude D810 poskytuje vysoký výkon náročným uživatelům a je vybaven 15,4“ širokoúhlým displejem UltraSharp™ a výkonnou grafickou kartou s až 128 MB vyhrazené paměti. Latitude D810 díky nové grafické kartě ATI® Mobility Radeon™ X600 přináší špičkový 3D výkon. Je o něco menší a lehčí než jeho předchůdce, váží od 2,94 kg a je nabízen za cenu od 54 600,- (bez DPH a dopravy).

 

Technické specifikace a informace o jednotlivých produktech Latitude naleznete na stránkách www.dell.com/latitude. Obrázky jsou ke stažení na adrese www.dell.com/photos.

 

O společnosti Dell

 

Dell Computer Corporation (Nasdaq: DELL) patří mezi přední dodavatele produktů
a služeb, které zákazníci po celém světě potřebují pro budování infrastruktur informačních technologií a internetu. Celkové výnosy společnosti za poslední čtyři kvartály činily 47,3 miliardy US$. Společnost Dell, prostřednictvím svého modelu přímého obchodování navrhuje, vyrábí a upravuje produkty a služby podle konkrétních požadavků zákazníků. Nabízí široký výběr softwaru a periferií. Informace o společnosti Dell a jejích produktech lze získat na adrese www.dell.com.

Váš názor Další článek: HP, Czech On Line mají nové šéfy, Telecom nového člena představenstva

Témata článku: Notebooky, Griffin, D610, Symbol, Dell Latitude


Určitě si přečtěte

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 66

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

** Waze není jen navigace – je to i sociální síť s dopravními informacemi ** Mobilní aplikace skýtá široké možnosti nastavení ** Vybrali jsme pro vás 16 nejzajímavějších tipů a triků

Karel Kilián | 48

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 92Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF