Nové síly v čele Western Digital

Arif Shakeel byl jmenován ředitelem akciové společnosti Western Digital. Na pozici viceprezidenta pro rozvoj obchodu Western Digital jmenoval Jima Morrise.
Nové síly v čele Western Digital
LAKE FOREST, Kalifornie – 3. dubna 2001 – Společnost Western Digital (NYSE: WDC) jmenovala Arifa Shakeela ředitelem akciové společnosti (Chief Operating Officer), se zodpovědností prezidentu a předsedovi správní rady Mattu Massengillovi. Shakeel (46), dříve výkonný viceprezident a ředitel skupiny Hard Drive Solutions (HDS), si podrží každodenní zodpovědnost za skupinu HDS a navíc bude zodpovědný za nové iniciativy ukládání dat v oblasti herních zařízení, set-top boxů a v dalších oblastech. Ve své rozšířené pozici bude Shakeel zajišťovat také řídící vedení v nových podnikatelských aktivitách. Pod Shakeelovým vedením od října 1999, se skupina HDS společnosti Western Digital vrátila na vedoucí pozici v oboru svým důrazem na kvalitu, včasnost dodávek nových produktů technologie 5 400 a 7 200 ot/min na trh, zaměřením na nízké náklady a efektivitu výroby a posilování vztahů s OEM partnery a resellery. Klíčová oblast obchodu s pevnými disky zaznamenala návrat k ziskovosti ve čtvrtletí prosince 2000. Shakeel nastoupil ke společnosti Western Digital v roce 1985 jako produkt manager. Od svého působení v marketingu produktů, postoupil od programového managementu na funkce viceprezidenta marketingu, viceprezidenta pro rozvoj obchodu pro Dálný Východ a viceprezidenta materiálového zásobování pro Asii.

Shakeel je držitelem titulu Bachelor of Science v oboru strojního inženýrství na Memphis State University a titulu MBA na Pepperdine University.

Prezident a CEO společnosti Western Digital Matt Massengill popisuje Shakeela slovy: "Skvělý vedoucí s nesmírným rozsahem schopností v oblasti inženýrství, marketingu a managementu." Dále uvádí, "Ve své širší roli bude Arif dohlížet na pronikání duševního vlastnictví a technologií pevných disků Western Digital do rozvíjejících se oblastí aplikací ukládání dat na rychle rostoucím trhu spotřební elektroniky a podnikových aplikací."

Jim Morris se stal viceprezidentem pro rozvoj obchodu.

Se zodpovědností přímo prezidentu a předsedovi správní rady Mattu Massengillovi, bude Morris vést iniciativy rozvoje nových obchodních příležitostí společnosti Western Digital, včetně stávajících a budoucích investicí společnosti do rozvíjejících se aplikací pro technologie ukládání dat.

„Ohromný růst objemu digitalizovaných dat dostupných prostřednictvím obsáhlých digitálních sítí stupňuje potřebu účinné správy a ukládání dat a otevírá nové příležitosti pro ukládání dat na rychle rostoucím trhu spotřební elektroniky a podnikových aplikací,“ uvádí Massengill. „Mimořádně vysoká kvalifikace Jima Morrise je pro Western Digital velkým přínosem, jelikož aplikuje své odborné znalosti v oboru ukládání dat v prostředí stávajících a rozvíjejících se trhů.”

Morris, který donedávna působil jako viceprezident pro rozvoj obchodu společnosti People PC Inc.bude nabízet doporučení, vést a řídit investice společnosti Western Digital existujících dceřinných firem v nových oborech podnikání a stejně tak řídit rozvoj nových aplikací společnosti pro technologie místního ukládání dat. Bude těsně spolupracovat s ředitelem technologického rozvoje Billem Frankem na nových technologických iniciativách a s řídícím a marketingovým týmem na definování nových tržních příležitostí pro společnost.

U společnosti People PC, vedl Morris tým pro rozvoj obchodu, jenž vytvořil nové prodejní kanály pro výrobce PC a poskytovatele internetových služeb, včetně společností IBM, Hewlett-Packard a Compaq. Také napomohl společnosti vyvinout aplikace pro vzájemné propojení a příbuznost zaměstnanců pro společnosti Fortune 250 a také pro několik celosvětových organizací. Před působením v People PC, pracoval po dobu 6-ti let ve funkci ředitele odboru společnosti McKinsey & Company poskytující poradenské služby průmyslovým a technologickým společnostem v oblasti strategie, firemních financí a marketingových aktivit v oblasti business-to-business.

Po ukončení Vojenské akademie Spojených Států ve Westpointu, státě New York, kde získal titul bakaláře v oblasti strojírenství, sloužil Morris jako kapitán a důstojník rozvědky. Morris je nositelem diplomu v oboru marketingu a financí na postgraduálním studiu školy J. L. Kellogg Graduate School of Management, Evanston, stát Illionis.

Společnost Western Digital

Společnost Western Digital, jedna z tradičně vedoucích firem a průkopníků v oboru, poskytuje výrobky a služby uživatelům a organizacím, které se zabývají shromažďováním, správou a zpracováním digitalizovaných dat. Naše klíčová divize, Hard Drive Solutions, nabízí spolehlivé, vysoce výkonné pevné disky, které uživatelům umožňují mít svá data kdykoli dostupná a zabezpečená před ztrátou. S využitím zkušeností z oboru ukládání dat na rozvíjejících se trzích vycházejí nové aktivity společnosti Western Digital vstříc rostoucí poptávce po novátorských řešeních správy dat, jenž vycházejí z rostoucího rozšíření internetu a služeb přenosu velkých objemů dat. Dceřinná společnost Keen Personal Media nabízí software, služby a hardware pro správu obsahu televizního vysílání pro interaktivní osobní videorekordér (Personal Video Recorder) a set-top boxy. Dceřinná společnost Connex se zabývá vývojem výrobků pro NAS (Network Attached Storage), které správcům sítí nabízejí možnost rychle rozšířit úložnou kapacitu. Společnost SANavigator Inc.vyvíjí a nabízí software, jenž zjednodušuje centrální správu sítí SAN (Storage Area Networks). Pobočka SageTree je softwarovou společností nabízející analytické aplikace pro výrobní podniky a dodavatelské řetězce.

Společnost Western Digital byla založena v roce 1970. Výrobky firmy jsou dodávány předním výrobcům výpočetní techniky a vybraným prodejcům pod značkou Western Digital. Na naší webové stránce(www.westerndigital.com) naleznete v sekci pro investory množství finančních a investičních informací.

Váš názor Další článek: Právě začíná Visions In Design 2001

Témata článku: Video, Software, Mba, Memphis, Keen, Hard Disk, Matt, Ukládání, Hard, Rostoucí skupina, Řídicí aplikace, Nový prezident, Set-top Box, Frank, People, Obor, Nový management, Morris, Western, Výkonný ředitel, Set Top Box, Connex, Správný rozvoj, Marketing, Nová oblast


Určitě si přečtěte

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 46

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 68Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor